Медведєв Юхим Григорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медведєв Юхим Григорович
Медведєв Юхим Григорович

Час на посаді:
14 (27) грудня 1917 — 19 березня 1918
Попередникпосада заснована
НаступникЗатонський Володимир Петрович

Народився1 квітня 1886
Бахмут, Бахмутський повіт, Катеринославська губернія, Російська імперія
Помер11 травня 1938
Харків, Харківська область, Українська Радянська Соціалістична Республіка
ГромадянствоFlag of the Ukrainian State.svg УНРСРСР СРСР
ПідданствоFlag of Russia.svg Російська імперія
Національністьукраїнець
Політична партіяРСДРП
УСДРП
УКП (боротьбістів)
КП(б)У
ДружинаПарасковія Терентіївна
ДітиЛіда, Людмила, Віктор, Веніамін, Євгена, Анатолій, Юрій.
Релігіяправославний

Медведєв Юхим Григорович ( також Ведмідів Юхим Григорович[1]) (1 квітня 1886, Бахмут — 11 травня 1938) — радянський партійний і державний діяч в Україні, член УСДРП. також

Біографія[ред. | ред. код]

Народився у місті Бахмут (тепер Донецька область). Після закінчення навчання у Бахмутському ремісничому училищі, працював електротехніком на заводах Бахмута і Катеринослава. 3 1904 року — член РСДРП.

У 1917 році вступив до Української Соціал-Демократичної Робітничої Партії. В 1917 році став ініціатором створення Харківської організації лівих українських соціал-демократів, яка в політичних кампаніях блокувалась з більшовиками. В грудні 1917 року виступив одним з організаторів Першого Всеукраїнського З'їзду рад селянських, робітничих і солдатських депутатів у Харкові. У кінці грудня очолив президію Центрального Виконавчого Комітету Рад України, підтримав більшовицьку політику, спрямовану на ліквідацію Української Народної Республіки.

В січні-лютому 1918 року Медведєв очолював делегацію народних комісарів на переговорах у Бересті. У березні 1918 року усунений з посади Голови президії ЦВК України.

З квітня 1919 року перебував у Москві, входив до складу закордонного бюро лівих українських соціал-демократів. З серпня 1919 року — член Української Комуністичної Партії (боротьбистів), а після її розпуску — КП(б)У.

На початку 1930-х років Медведєв вийшов зі складу більшовицької партії і відійшов від політичної діяльності. Жив у Харкові, перебував на різних господарських посадах за спеціальністю. В січні 1938 року заарештований органами УНКВС, звинувачений у приналежності до військово-терористичної організації і антирадянській діяльності та 11 травня 1938 року розстріляний. В 1957 році реабілітований.

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  1. Нiмецько-австрiйська iнтервенцiя на Украiнi. Т. 1 / Центр. арх. управа УССР "Арх. радян. Украiни" ; пiдгот. П. Пташинський. - [Київ] : Пролетар, 1933. - 236 с. : ил. Стр 64