Новозеландська монархія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Монархія Нової Зеландії)
Перейти до: навігація, пошук
Королева Нової Зеландії
англ. Queen of New Zealand
Coat of arms of New Zealand.svg
Elizabeth II greets NASA GSFC employees, May 8, 2007 edit.jpg
Посаду займає
Єлизавета II
Форма звернення Високість[1]
Сайт royal.gov.uk

Монарх Нової Зеландії (також Коронована на правління Нової Зеландії, Її величність правителька Нової Зеландії, Королева правителька Нової Зеландії) — суверен та голова Королівства Нової Зеландії, окрім власне Нової Зеландії, монарх Островів Кука, Ніуе та несамоврядної території Токелау, також існують територіальні претензії на антарктичну Територію Росса. З 6 лютого 1952 року королевою є Єлизавета II котра представлена генерал-губернатором Нової Зеландії.

Монархія конституційного типу за зразком Вестмінстерської системи парламентаризму, тобто монарх є головою виконавчої, законодавчої та судової влади королівства. Влада королеви є майже декларативною та характеризується висловом «панує, але не керує» «англ. reign but not rule».

Спадкування престолу[ред.ред. код]

Спадкування престолу здійснюється відповідно до Акту про престолонаслідування 1701 року зі змінами від 2011 року. Порядок престолонаслідування визначається за принципом абсолютної прімогенітури (відомої також як шведська система престолонаслідування), тобто престол передається по низхідній лінії незалежно від статі. Крім того, спадкоємець до моменту вступу на престол повинен бути протестантом і складатися в євхаристійному спілкуванні з англіканської церквою, але може вступати в шлюб з католиком.

В даний час спадкоємцем престолу є Чарльз, принц Уельський, спадкоємцем другої черги — його старший син принц Вільям, спадкоємцем третьої черги — старша дитина принца Вільяма принц Джордж Кембриджський.

Посилання[ред.ред. код]

  1. The Realms | British Monarchist Society and Foundation. bmsf.org.uk. Процитовано 2016-11-07.