Територія Росса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Територія Росса
Ross Dependency

Прапор
Розташування Нової Зеландії
Розташування Нової Зеландії
Столиця Скотт
Мак-Мердо
Найбільше місто --
Офіційні мови англійська
Форма правління Залежна територія Нової Зеландії
1923 
Площа
 - Загалом 450 000 км² (160°сх.д. по 150°зах.д.)
Населення
 - перепис   159-1370
 - Густота 0/км²
Часовий пояс UTC +12/+13
Домен .nz, .aq
Телефонний код +64-2409
Мапа
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Територія Росса

Територія Росса — сектор Антарктики, на який претендує Нова Зеландія, є частиною королівства Нової Зеландії. Охоплює всі території, що лежать на південь від 60° пд.ш. і між 160° с.д. і 150° з.д. Територія отримала свою назву на честь Джеймса Кларка Росса, британського моряка, який відкрив море Росса.

Територія охоплює частину Землі Вікторії, шельфовий льодовик Росса, острови Росса, Баллені, Скотт і Рузвельт.

Наукові станції[ред. | ред. код]

Наукові бази «Скотт» (Нова Зеландія) і «Мак-Мердо» (США) — єдині наявні станції в цьому секторі. Для їх обслуговування є дві злітно-посадкові смуги, що забезпечують цілорічне сполучення із зовнішнім світом. У літній час вантажі доставляються морським шляхом.

Італія має свою сезонну станцію «Зуккеллі» в бухті Терра Нова, що діє в літній час. З 1969 по 1995 р. Нова Зеландія також мала сезонну станцію Ванда в Сухій Долині. З 1987 по 1992 р. організація Грінпіс також мала свою власну станцію на острові Росса, але через брак фінансування станцію довелося закрити.

Юрисдикція[ред. | ред. код]

У 1841 р. дослідником Джеймсом Кларком Россом була відкрита Земля Вікторії, яка, разом з прилеглими територіями, була оголошена ним володінням Великої Британії. У 1923 р. Велика Британія передала цю територію в управління Нової Зеландії. Генерал-губернатор Нової Зеландії також був губернатором території Росса. Згідно з умовами договору про Антарктику, який Нова Зеландія підписала в 1959 р., ніяка нація не має права встановлювати свою владу над даною територією. Якби територіальні претензії Нової Зеландії були прийняті, то вона б отримала величезну територію, що набагато перевищувала б її власну, Але, щоправда, майже повністю вкриту кригою.

Прапор[ред. | ред. код]

Нині тільки національний прапор Нової Зеландії служить офіційним символом території Росса. Іншим «офіційним» прапором, певний час був Новозеландський Поштовий прапор, що позначав поштове відділення бази Скотт. Новозеландський вексилолог Джеймс Дігнан спроєктував прапор, який став вживатися для позначення території, але не став офіційним її символом.

Див. також[ред. | ред. код]

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]