Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

понеділок, 27 травня 2024 року

1 325 052 статті українською

176 000 зареєстрованих дописувачів

3322 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Телескоп (від грец. τῆλε — «далеко» + σκοπεῖν — «бачити, дивитися») — прилад для спостереження віддалених об'єктів, частіше за все — астрономічних. Перші телескопи мали збільшення всього в 30 разів, сучасні любительські телескопи мають збільшення в 170—760 разів. Неозброєним оком людина може бачити близько 9000 зір, найпростішими телескопами — від 500 тисяч до 100 мільйонів зір, телескопами в обсерваторіях — порядку мільярда.

Нині термін «телескоп» вживається не тільки для позначення оптичних телескопів. Радіотелескопи є антенами і призначені для спостережень у діапазонах електромагнітних хвиль, невидимих для людського ока: гамма, рентгенівському, ультрафіолетововому, інфрачервоному та радіодіапазоні. Подекуди термін «телескоп» застосовують і для детекторів інших типів, таких як нейтринний телескоп, гравітаційно-хвильовий телескоп, черенковський телескоп (для реєстрації космічних променів).

Клаудія Морі
Клаудія Морі

Клаудія Морі (італ. Claudia Mori, нар. 12 лютого 1944, Рим, Італія), справжнє ім'я Клаудія Мороні (італ. Claudia Moroni) — італійська акторка, телепродюсерка, співачка і музична продюсерка. Переможиця фестивалю «Санремо» 1970 року. Директор студії звукозапису «Clan Celentano».

Знялася у понад двадцяти кінофільмах, до числа її найвідоміших стрічок увійшли: «Рокко та його брати», «Содом і Гоморра», «Кровний зв'язок», «Юппі-Ду». Записала понад двадцять синглів, найвідоміші з яких: «Chi non lavora non fa l'amore», «Buonasera dottore», «Non succederà più».

Дружина Адріано Челентано, мати Розіти, Джакомо і Розалінди Челентано.

Вибраний список

Об'єкт HH 46/47
Об'єкт HH 46/47

Список міжзоряних і навколозоряних молекул включає молекули, виявлені в міжзоряному середовищі або навколозоряних оболонках. Молекули згруповано за кількістю атомів у їхньому складі. Для кожної виявленої сполуки зазначено її хімічну формулу, а також формули всіх виявлених іонів.

27 травня в історії

Панорама Мангеттену 1932 року, Крайслер Білдінг у центрі
Панорама Мангеттену 1932 року, Крайслер Білдінг у центрі
Міст «Золота Брама» в тумані
Міст «Золота Брама» в тумані

Народилися

Панас Саксаганський (Тобілевич) у ролі
Панас Саксаганський (Тобілевич) у ролі

Померли

Нікколо Паганіні
Нікколо Паганіні
Едді Едвардс
Едді Едвардс

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа