Єфименко Костянтин Олексійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Костянтин Олексійович Єфименко
Костянтин Олексійович Єфименко
Народження: 26 червня 1975(1975-06-26) (42 роки)
  Біла Церква, Ки́ївська о́бласть, Українська РСР, СРСР
 
Громадянство: Україна Україна
Кар'єра
ТОВ «Білоцерківський завод «Трібо» Голова Ради директорів
ВАТ «Біофарма» Президент
Освіта Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Єфименко Костянтин Олексійович (нар. 26 червня 1975, Біла Церква, Київська область, Українська РСР, СРСР) — український підприємець, Міністр транспорту і зв'язку України з 11 березня по 9 грудня 2010, перший заступник Міністра інфраструктури України з 23 грудня 2010 по 15 квітня 2014.

Освіта[ред.ред. код]

У 1992 закінчив Білоцерківську школу № 13 зі срібною медаллю.

У 1997 з відзнакою закінчив економічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Облік та аудит».

Кар'єра[ред.ред. код]

У 19951996 — страхова компанія «Вексель».

У 19971998 — страхова компанія ВАТ «Укргазпромполіс».

У 19982002 — голова правління страхової компанії ВАТ «Укргазпромполіс».

У 20022008 — заступник генерального директора з питань економіки; директор з науково-технічної діяльності; директор з економіки та облікової політики ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України».

У 20082009 — голова наглядової ради ВАТ «Біофарма».

У 20092010 — директор ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України».

Родина[ред.ред. код]

Одружений, виховує двох доньок та сина.

Політична діяльність[ред.ред. код]

У 2008-2009 роках був депутатом Київської обласної ради, членом фракції Блоку Юлії Тимошенко. Також був членом виконкому Білоцерківської міської ради.[1]

З 11 березня до 9 грудня 2010 — Міністр транспорту і зв'язку України. Після реорганізації міністерства, обіймав посаду першого заступника Міністра інфраструктури України від 23 грудня 2010 до 15 квітня 2014.[2]

2015 року балотувався на пост міського голови міста Біла Церква. В першому турі виборів Костянтин Єфименко отримав найбільшу підтримку виборців — 28,0% голосів. Проте в другому турі поступився Геннадію Дикому, набравши 39,3% дійсних голосів.[3]

Підприємницька діяльність[ред.ред. код]

Основні підприємницькі потужності та бізнес-діяльність Костянтина Єфименка зосереджені у його рідному місті Біла Церква.

Костянтину Єфименко належить білоцерківський завод «Трібо», що спеціалізується на виробництві гальмівних колодок та накладок. До 2013 року «Трібо» керував батько Костянтина Єфименка — Олексій Єфименко. У 2013 році «Трібо» змінив форму організації із публічного акціонерного товариства на товариство з обмеженою відповідальністю.

Костянтин Єфименко також є співвласником київського фармацевтичного заводу «Біофарма», який у 2013 році звів новий виробничий комплекс у Білій Церкві.

Білоцерківський завод ТРІБО[ред.ред. код]

Костянтин Єфименко є Головою Ради директорів ТОВ «Трібо»[4][5], яка претендує на місце світового лідера з виробництва гальмівних колодок.

Компанія «Трібо» вже більше 30 років спеціалізується на виробництві якісних гальмівних колодок та накладок, що знаходять застосування практично у всіх видах автомобільної техніки - вантажних автомобілях, кар’єрній техніці, бурових установках, залізничному транспорті, сільськогосподарській техніці як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Кількість найменувань, що виробляються підприємством, перевищує три сотні виробів.

«Трібо» широко експортує свою продукцію до Великої Британії, Казахстану, Узбекистану, Грузії, Естонії, Білорусі, Туреччини, Чехії, Молдови, Латвії, Литви та інших.[6]

У вересні 2017 року «Трібо» разом з компанією «БелАЗ» відкрили новий завод із виробництва гальмівних колодок, дисків і накладок у місті Старі Дороги у Білорусі. За словами Костянтина Єфименка, за два роки тут буде вироблятись продукція на 5 млн доларів. Крім Білорусі «Трібо» має ряд запущених проектів у Чехії та Казахстані.[7][8]

Фармацевтична компанія «Біофарма»[ред.ред. код]

Костянтин Єфименко біля макету нового заводу БІОФАРМА з фракціонування плазми крові
Костянтин Єфименко у технічному приміщенні заводу БІОФАРМА
Костянтин Єфименко демонструє обладнання заводу БІОФАРМА

Костянтин Єфименко є Президентом фармацевтичної компанії «Біофарма»[9] - провідного українського підприємства в напрямках розробки і виробництва інноваційних препаратів, вироблених з донорської крові людини, рекомбінантних препаратів та препаратів на основі спороутворюючих бактерій.

«Біофарма» – єдиний в Україні виробник специфічних імунобіологічних препаратів з донорської крові людини, що є стратегічним напрямком для підприємства. У 2005 році «Біорфарма», першою серед країна СНД і Східної Європи, впровадила передову технологію інактивації вірусів сольвент/детергентним методом (S/D) в процесі виробництва імуноглобулінів, що дозволило виключити можливість зараження вірусними трансмісивними інфекціями.

На сьогоднішній день підприємство випускає більше 130 найменувань препаратів в 11 фармакологічних групах, які експортуються до 12 країн світу. Також «Біофарма» продовжує будівництво нового надсучасного заводу з фракціонування плазми крові.[10] Цей завод буде унікальним для постраданського простору, з надсучасним європейським обладнанням.

За попередніми розрахунками, завдяки новому заводу, вже через рік його повноцінної роботи, Україна буде повністю забезпечена власним Альбуміном, Імуноглобуліном і фактором згортання крові.[11] За словами Костянтина Єфименка, в будівництво нового заводу буде інвестовано 40 млн доларів, а запуск в роботу запланований на другий квартал 2018 року.[12]

Значну увагу «Біофарма» приділяє вирішенню проблеми гемофілії в Україні та боротьбі з епідемією СНІДу і гепатиту С – для цього компанія інвестує кошти в розробку препаратів згортання крові та будівництво сучасних центрів служби переливання крові.

У вересні 2017 року на одній з ділянок заводу Біофарма у Білій Церкві сталася пожежа. Завдяки своєчасному реагуванню та допомозі партнерів вона була локалізована, а завдані збитки не завадили подальшому функціонуванню підприємства, яке вже 28 вересня відновило свою роботу.[13]

Громадська та благодійна діяльність[ред.ред. код]

Благодійний фонд Костянтина Єфименка[ред.ред. код]

Благодійний фонд Костянтина Єфименка[14] засновано у 2011 році. Його метою є сприяння у вирішенні питання сьогодення і майбутнього міста, підтримка та розвиток місцевих культурних та освітніх ініціатив. Одним із основних напрямків діяльності Фонду є допомога літнім людям та дітям.

Програма діяльності Фонду складається з двох основних напрямів: "Біла Церква: з вірою в майбутнє" та "Біла Церква: з турботою про минуле". Тематика та діяльність першого орієнтована на питання стратегії міста, діти, молодь, медицина, здоров'я, освіта, спорт, культура. Тематика та діяльність другого - це соціальна сфера та підтримка пенсіонерів, ветеранів, осіб з обмеженими можливостями, чорнобильців та всіх малозабезпечених жителів Білої Церкви. Проекти, пов'язані з відновленням історії міста, архітектурного минулого тощо.

Програми та проекти[ред.ред. код]

За ініціативи Костянтина Єфименка та за підтримки Фонду, у Білій Церкві було реалізовано ряд громадських та благодійних проектів.

Розкопки на Замковій горі у 2011-2012 роках[ред.ред. код]

Починаючи з 2011 року під будівництво Свято-Георгіївського храму на Замковій горі проводилися розкопки Інститутом археології НАН України. Було виявлено ряд артефактів різних історичних періодів – від часів Київської Русі до 18-19 ст. Усі вони передані до Білоцерківського краєзнавчого музею з метою обладнання експозиції в нижньому храмі «Музей знахідок Замкової гори». Зокрема знайшли: хрест-енколпіон (мощовик) першої половини 13 ст, жорна, ліпку на валах часів Ярослава Мудрого, монети, наконечники списів, спускові гачки та кістяні накладки на мушкети 16-17 ст, скелети коней, а також скелет молодої дівчини, яка загинула під час оборони Гюргева від монголо-татар у 1240 році.[15]

Музеєфікація фундаментів церкви 11-13 ст.[ред.ред. код]

На Замковій горі було музеєфіковано розкриті в 2014 році підмурівки стародавнього пятиапсидного православного храму 11 -13 ст. Нині законсервовано півтори апсиди, що збереглися до наших днів після будівництва мосту через р. Рось в радянські часи.

Відродження білокам’яної церкви, яка дала назву місту[ред.ред. код]

Біла Церква є наступницею стародавнього Гюргева. За легендою, після руйнування міста військами хана Батия залишилася неушкодженою тільки білокам’яна церква, у якій нібито врятувалися й люди. Саме з того часу городище стали називати Білою Церквою. Але в сучасному місті такого храму-символу не було. Благодійний фонд Костянтина Єфименка відродив цю білокам’яну церкву на Замковій горі. Нині це Свято-Георгіївський храм.

Проект «Академія пенсіонерів»[ред.ред. код]

У 2011 році за ініціативи Фонду було організовано клуби за місцем проживання для людей пенсійного віку, де вони можуть зустрічатися, спілкуватися, проводити змістовне дозвілля, читати лекції, займатися гуртковою роботою, неформальною освітою для дорослих тощо. Крім того, члени Академії пенсіонерів мають можливість здійснювати екскурсії Київщиною. За ці 6 років академісти загалом побували більше ніж на 300 екскурсіях.

Також клуби брали участь в організації та проведенні творчих фестивалів, фольклорних свят, концертів, конкурсах, спортивних змагань, днів здоров’я. Ефективно працює в рамках Академії пенсіонерів проект «Єдність поколінь», згідно з яким літні люди беруть участь у навчально-виховному процесі школярів міста. Для людей поважного віку фонд регулярно організовує походи до кінотеатру, театру та у басейни спортивних шкіл. Академія пенсіонерів об’єднує близько двох тисяч літніх білоцерківців.

Проект «Допоможи дитині народитися»[ред.ред. код]

Дев’ять подружніх пар, які вже втратили надію мати своїх дітей, стали учасниками цього проекту. За три роки народилося 12 дітей. Усі дев’ять пар стали батьками, а у трьох з них народилися двійнята. Фонд оплатив лікування, ЕКО та медичний супровід таким парам.

Проект «Шкільна спартакіада»[ред.ред. код]

У 2012-2013 навчальному році 22 школи м. Біла Церква взяли участь у шкільній спартакіаді, ініційованій Фондом. Змагання проходили упродовж всього навчального року і включали сім видів спорту: футбол, волейбол, баскетбол, плавання, шахи, туризм, легка атлетика. Кожній школі було придбано комплекти спортивного інвентарю та спортивної форми для участі в змаганнях. Школа, яка виборола перше місце із загальнокомандним результатом, отримала сертифікат на суму 50 000 грн на придбання спортивного інвентарю для уроків фізичної культури. Школи, які посіли друге та третє місця отримали 30 000 грн та 20 000 грн відповідно.

Підтримка міського інтелектуального конкурсу серед школярів «Ерудит»[ред.ред. код]

Упродовж навчального року команди ерудитів кожної білоцерківської школи змагаються за вихід у фінал, який проходить традиційно у травні. У фінальному етапі змагаються чотири команди. Фонд п’ять років поспіль надає фінансову підтримку, нагороджуючи переможців грошовими преміями.

Вручення іменних стипендій кращим учням[ред.ред. код]

За підсумками навчального року Фонд вручає одноразові іменні стипендії найуспішнішим учням шкіл Білої Церкви. Упродовж 6 років вручено більше ста таких стипендій.

Хокейний клуб «Білий Барс»[ред.ред. код]

Команда ХК Білий Барс (Біла Церква)
ХК Білий Барс (Біла Церква) на грі 15 туру УХЛ (Білий Барс - МХК Динамо)

Хокейний клуб «Білий Барс»[16], Президентом якого є Костянтин Єфименко, - це один із клубів-засновників Професійної хокейної ліги України. Перед стартом сезону 2012/13 «Білий Барс» змінив місце своєї дислокації у межах Київської області, переїхавши з Броварів до Білої Церкви.

У 2012 році, за сприяння Благодійного фонду Костянтина Єфименка, було збудовано Льодову арену «Білий Барс»[17], на якій проходять тренування основного складу клубу, а також дитячих секцій різного віку. Загальна кількість хокеїстів різного віку та професійного рівня, які тренуються на арені, складає близько 180 осіб.

Станом на 3 жовтня 2017 року, команда «Білий Барс» посідає 2 місце у регулярному Чемпіонаті Української хокейної ліги 2017/2018.

Також на базі Льодової арени[18] працює секція фігурного катання, на базі якої проходять заняття для дівчат віком від 7 до 14 років. Наразі Льодова арена «Білий Барс» може вмістити 450 глядачів.

Критика[ред.ред. код]

У жовтні 2010 року голова Головного контрольно-ревізійного управління України (ГоловКРУ) Петро Андрєєв виступив за відставку Костянтина Єфименка з посади Міністра транспорту і зв'язку, оскільки у цей час співробітників ГоловКРУ не допускали на великі порти України для здійснення ревізії.[19]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Єфименко Костянтин Олексійович, Golos.ua, 12.02.2013.
 2. Екс-міністр транспорту і зв'язку К.Єфименко призначений першим заступником міністра інфраструктури, РБК-Україна, 23 грудня 2010.
 3. На виборах мера Білої Церкви переміг представник «Самопомочі» Дикий // УНІАН, 17.11.2015.
 4. https://tribo.ua/ua/about
 5. https://www.ua-region.com.ua/35046274
 6. http://ridna.ua/2017/09/ukrajinska-produktsiya-pidkoryuje-novi-rynky-evropy/
 7. https://www.obozrevatel.com/finance/economy/ukrainskaya-kompaniya-tribo-otkryila-novyij-zavod-v-belarusi.htm
 8. https://mind.ua/news/20176923-bilocerkivskij-zavod-tribo-ta-belaz-vidkrili-spilne-virobnictvo-v-bilorusi-za-18-mln
 9. http://www.biofarma.ua/ua/biofarma-segodnya.html
 10. https://inventure.com.ua/news/ukraine/biofarma-postroit-novyj-farmacevticheskij-zavod-za-dollar55-mln-v-beloj-cerkvi
 11. https://www.facebook.com/100009178003409/videos/1848150972167485/
 12. https://delo.ua/business/kak-razvivaetsja-edinstvennyj-v-sng-proizvoditel-preparatov-krov-330430/
 13. http://blog.liga.net/user/kefimenko/article/28424.aspx
 14. http://www.efimenko.org
 15. http://www.efimenko.org/zavershenni_proekty/rozkonki_na_zamkovii_gori
 16. http://hc-bbars.com.ua/
 17. http://efimenko.org/news/lodovu_arenu_vidkrito_usi_na_kovzani
 18. http://lodova-arena.ucoz.ua
 19. Председатель ГлавКРУ выступает за отставку министра транспорта Ефименко, УНИАН, 21.10.2010.

Посилання[ред.ред. код]