Констанцій III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Констанцій III
Flavius Constantius
Solidus Constantius III-RIC 1325.jpg
Солідус Констанцій III
Імператор
Початок правління: 8 лютого 421 р.
Кінець правління: 2 вересня 421 р.
Партія: ?
Попередник: Гонорій
Наступник: Іоанн
Дата народження: 370
Місце народження: Ниш
Країна: Римської імперії
Дата смерті: 2 вересня 421(0421-09-02)
Місце смерті: Рим
Діти: Валентиніан III, Юста Ґрата Гонорія

Констанцій III (лат. Flavius Constantius, *?, Наіс (сьогодні Ніш у Сербії) — 2 вересня 421 у Равенні) був співімператором разом з Гонорієм Західної Римської імперії з 8 лютого по 2 вересня 421 року.

Походження[ред.ред. код]

Констанцій хоча і походив зі сходу імперії, однак по смерті Феодосія Великого разом із magister militum Стіліхо залишився на заході імперії.

У 406/407 роках декілька германських племен (вандали, свеби, сакси) як і алани пройшли через кордони Західної Римської імперії через Рейн і заглибились в її територію. У той час частини війсь брали участь у захисті Італії та придушенні повстання Констянтина ІІІ. Констянтина ІІІ висунули на імператора війська Британії, які підняли бунт. Він захоплює Галлію та Іспанію. Імператор Гонорій не керував ситуацією. З 24 по 26 серпня 410 вестготи під командуванням Аларіха плюндрують Рим. Констанцій у 411 році придушує повстання узурпатора Констянтина, та його самого знищує.

Наступного року вдається Констанцію також вибити готів з Італії, роблячи тим самим свою успішну кар'єру. У цей час він фактично і управляє Західною Римською імперією, разом з імператором Гонорієм. У 414 його призначають консулом, потім нагороджують його почесним титулом patricius і у 417 одружується із сестрою Гонорія — Ґаллою Плацідією. У цілому займав посаду консула 3 рази у 414, 417 та 420 роках. У 418 році переселяє вестготів, в той час вже союзників Риму проти вандалів, аланів та свебів, до південної Італії.

8 лютого 421 року отримує титул Авґуста та співімператора Гонорія, отримавши вже тепер і офіційно владу у Західній Римські імперії. Однак декілька місяців по тому 2 вересня 421 р. раптово помирає, під час підготовки військового походу проти Феодосія II, який відмовлявся його визнавати і називав узурпатором.

Посилання[ред.ред. код]

Біографія у De Imperatoribus Romanis англ.


Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.