Секст Мартініан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Секст Марцій Мартініан
Sextus Marcius Martinianus
Секст Марцій Мартініан
Фоліс Мартініані
Імператор
Початок правління: липень 324 Авґуст на заході, з Ліцінієм на сході
Кінець правління: 18 вересня 324

Попередник: Костянтин І
Наступник: Костянтин І

Дата народження: 3 століття
Країна: Римської імперії
Дата смерті: 325(0325)
Місце смерті: Cappadociad

Мартініан (Секст Марцій Мартініан, лат. Sextus Marcius Martinianus), римський імператор з липня до 18 вересня 324 року у період тетрархії. Номінально виконував свої функції на заході, в той час як Ліціній на сході імперії.

Походження Мартініана і початок його кар'єри невідомі. Частини його біографії відомі лише завдяки Аврелію Віктору Під час другої громадянської війни Костянтина та Ліцінія, Мартініан був начальником штабу східного імператора (Ліцінія)[1]. Після поразки в Адріанопольській битві 3 липня 324 року Ліціній зробив Мартініана авґустом на Заході (номінально), як був Валерій Валент під час першої війни проти Констянтина[2]. Мартініан був посланий у Лампсак перешкодити армії Костянтина проникнути у Фракію, Віфінію та Гелеспонт. Після розгрому військ Ліцінія в битві при Хрісополі 18 вересня 324 року, він був засланий до Солуня, а Мартініан у Каппадокію, де вони обоє утримувалися під домашнім арештом. Це сталося завдяки старанням Флавії Юлії Констанції -дочки Констанція I Хлора.

Однак вже весною 325 року за наказом Костянтина Мартініан був страчений. Через деякий час стратили і Ліцинія.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Roger Remondon, La crise de l'Empire romain, PUF, collection Nouvelle Clio — l'histoire et ses problèmes, Paris, 1964, 2e édition 1970, p 138
  2. Grant (1993), pp. 42-43. Gaius Aurelius Valerius Valens призначений Ліцінієм авґустом у 316, однак зміщений Констянтином І і вибачений.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Grant, Michael (1985), The Roman Emperors: A biographical Guide to the Rulers of Imperial Rome 31 BC-AD 476, London. ISBN 0-297-78555-9

Посилання[ред. | ред. код]