Гостіліан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Гай Валент Гостіліан Мессій Квінт
Gaius Valens Hostilianus Messius Quintus
Sestertius Hostilian-s2771.jpg
Сестерцій із зображенням Гостіліана
Імператор
Початок правління: 251 р.
Кінець правління: 251 р.
Попередник: Децій Траян та Геренній Етруск
Наступник: Требоніан Галл та Волусіан
Дата народження: бл. 230 р.
Місце народження: Сірмій
Дата смерті: 251
Місце смерті: Рим
Батько: Децій Траян
Мати: Геренія Етрусцилла

Гай Валент Гостіліан Мессій Квінт (лат. Gaius Valens Hostilianus Messius Quintus), також відомий як Гостіліан (після 230 — 251 р.) — давньоримський імператор у 251 р., молодший син імператора Деція Траяна, молодший брат імператора Гереннія Етруска.

Біографія[ред.ред. код]

Гостіліан народився в Сірмії (зараз Сремска Мітровіца, Сербія), десь після 230 р., у родині майбутнього імператора Деція Траяна та його дружини Гереннії Купрессенії Етрусцилли.

Після здобуття Децієм імператорського титулу, Гостиліан став принцем імператорського роду, але завжди залишався в тіні свого старшого брата Гереннія, який був спадкоємцем престолу. На початку 251 р. Децій підвищив останнього до рівня співправителя, а Гостіліану дістався титул princeps iuventutis. Пізніше Децій та Геренній розпочали кампанію проти готського правителя Кніви, аби помститися йому за напади на дунайські кордони. Гостіліан через свою молодість та недосвідченість залишився в Римі, як символ влади Деція, разом з імператрицею Гереннією.

Війна проти готів виявилася вкрай невдалою: Децій та Геренній загинули у битві при Абрітті та стали першими римськими імператорами, що загинули на полі бою. Дунайські армії проголосили імператором Требоніана Галла, але Рим визнав права Гостіліана на престол. Оскільки Требоніан був досвідченим генералом, Імперія знову опинилася на межі чергової війни за трон, попри те, що Требоніан на знак поваги до волі римського народу визнав імператором Гостіліана.

Але наприкінці 251 р. в державі спалахнула епідемія чуми, внаслідок якої 13-літній Гостіліан помер, відкривши Требоніану шлях до влади. Він став першим імператором за 40 років, який помер природньою смертю.

Посилання[ред.ред. код]

Гостіліан у De Imperatoribus Romanis (англ.)