Марк Опелій Антонін Діадумен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Опелій Антонін Діадумен
Marcus Opellius Antoninus Diadumenianus
Aureus Diadumenianus (obverse).jpgДіадумен на денарії
Римський імператор
11 квітня — 8 червня 218
Співправитель: Макрін
Попередник: Макрін
Спадкоємець: Геліогабал
 
Народження: 14 вересня 208(0208-09-14)
Смерть: 8 червня 218(0218-06-08) (9 років)
Антіохія
Поховання: Антіохія-на-Оронті
Країна: Стародавній Рим
Рід: Династія Северів
Батько: Макрін
Мати: Нонія Цельза

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Марк Опелій Антонін Діадумен (рідше — Діадуменіан; лат. Marcus Opellius Antoninus Diadumenianus; 14 вересня 208 — †8 червня 218) — римський імператор, номінальний співправитель свого батька Макріна.

Біографія[ред. | ред. код]

Діадумен народився 14 вересня 208 року у сім'ї Макріна, імператорського сановника, префекта преторія, в майбутньому — імператора, і його дружини Нонії Цельзи, про яку відомо дуже мало. При народженні хлопець отримав ім'я Марк Опелій Діадумен, приставку «Антонін» надав йому батько, коли син став його співправителем для того, щоби асоціювати його зі стабільною й популярною римською династією Антонінів, яка правила за кілька десятиліть до народження Діадумена.

8 квітня 217 року був убитий імператор Каракалла. Його вбивство організували змовники на чолі з Макріном, батьком Діадумена. Макрін, який зосередив у своїх руках владу, був проголошений імператором. Через деякий час новий імператор наділив сина Діадумена титулом цезаря, молодшого співправителя імператора. 11 квітня 218 року Макрін надав синові титул августа і проголосив його своїм повноцінним співправителем. Втім, за дуже короткий час імператор був скинутий сирійськими легіонами, які підтримали родича (можливо, сина) Каракалли Геліогабала. Макрін намагався втекти, але був спійманий. Згодом він намагався здійснити самогубство, проте невдало; за деякий час Макріна стратили. Діадумен же в цей час намагався втекти до Парфії, однак також був спійманий і вбитий.

Посилання[ред. | ред. код]