Трибалізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Трибалізм (або трайбалізм від англ. tribe — плем'я) — форма родоплемінної організації спільноти яка базується на родоплемінних зв'язках. Трибалізм характерий для багатьох країн Африки, які знаходяться у стані трансформації від родоплемінної організації до сучасної, капіталістичної. Також трибалізмом позначаються явища, що є наслідком міжплемінної ворожнечі.

Однак трибалізм стосується не тільки історичних форм існування етносів, а й застосовується відносно до сучасного суспільства, як загроза його «відкритості».[1] Це стосується перш за все того розуміння трибалізму, яке висловив Марк Шаттлворт, засновник компанії Canonical, у нарисі присвяченому шкоді трибалізму. Згідно із Шаттлвортом трибалізм це суспільне явище у межах якого члени однієї групи вважають представників іншої наперед неправими. «Трибалізм є далеким пращуром таких форм дискримінації як сексизм та расизм»[2].

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • В. Євтух. Трайбалізм // Політична енциклопедія. Редкол.: Ю. Левенець (голова), Ю. Шаповал (заст. голови) та ін. — К.:Парламентське видавництво, 2011. — с.718 ISBN 978-966-611-818-2

Див. також[ред.ред. код]