Теократія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Теокра́тія (грец. θεοκρατία — боговладдя) — форма державного правління, за якої політична влада належить духовенству або главі церкви. Передбачає ототожнення світської і духовної влад, регламентацію функціонування держави та її інституцій, усього суспільного життя панівною релігією та її інституціями.

Історія виникнення терміна[ред.ред. код]

Термін «теократія» придумав історик Йосиф Флавій. У відповідь на звинувачення проти його народу, Йосиф Флавій написав двотомну працю за назвою «Проти Апіона». У другому томі, 45-му абзаці він називає Мойсея «нашим чудовим законодавцем», а в 52-му абзаці він створює нове слово.

« «Певні народи мають певні форми врядування та розмаїті закони. Деякі уряди підкоряються лише одному, інші — широкому загалу. Наш законодавець не звертав уваги на жодну з цих форм, але сформував уряд, котрий, з натяжкою можна назвати теократичним (грец. θεοκρατία), або священною співдружністю, описуючи усю владу та силу Богові та скеровуючи людей цінувати його як автора усього доброго чим користуються люди в цілому чи кожен індивідуально. Він скеровує нас звертатися до нього за потіхою в го́рі, як до того, що вислуховує наші молитви та досліджує самі глибини наших сердець. Він прищеплює доктрини єдиного Бога, нествореного, незмінного, вічного Буття, безмежно славного, незбагненного, більшого від того, якого ми знаємо через його твориво".[1]  »

Теократія в юдаїзмі[ред.ред. код]

Теократія у крито-мікенській цивілізації[ред.ред. код]

Теократія у Свідків Єгови[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]


Уряд Це незавершена стаття про урядування.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.