Трайбалізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Форми державної влади й політичні системи
Політичні режими
Форми правління
Соціально-економічні ідеології
Ідеології громадських свобод
Гео-культурні ідеології
Структура влади
Портал ПорталКатегорія Категорія

Трайбалізм, трибалізм (від англ. tribe — плем'я) — форма родоплемінної організації спільноти, яка базується на родоплемінних зв'язках. Трибалізм характерий для багатьох країн Африки, які перебувають у стані трансформації від родоплемінної організації до сучасної, капіталістичної. Також трайбалізмом позначаються явища, що є наслідком міжплемінної ворожнечі.

Однак трайбалізм не тільки стосується історичних форм існування етносів, а й застосовується до сучасного суспільства, як загроза його «відкритості».[1] Це стосується перш за все того розуміння трайбалізму, яке висловив Марк Шаттлворт, засновник компанії Canonical, у нарисі, присвяченому шкоді трайбалізму. Згідно із Шаттлвортом, трайбалізм — це суспільне явище, у межах якого члени однієї групи вважають, що представники іншої наперед помиляються. «Трайбалізм є далеким пращуром таких форм дискримінації, як сексизм та расизм»[2].

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • В. Євтух. Трайбалізм // Політична енциклопедія. Редкол.: Ю. Левенець (голова), Ю. Шаповал (заст. голови) та ін. — К.:Парламентське видавництво, 2011. — с.718 ISBN 978-966-611-818-2

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]