Народна республіка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Народні республіки:
   Нинішні
   Колишні

Народна Республіка — термін, який часто використовували марксистсько-ленінські уряди, для позначення їх держав. Мотивація для використання цього терміна полягає у твердженні, що маркстсько-ленінські уряди керують відповідно до інтересів переважної більшості народу, і, таким чином, марксистсько-ленінська республіка є Народною Республікою. Багато з цих країн також називали себе соціалістичними державами в своїх конституціях, Албанія , наприклад, використовувала терміни, як "соціалістична", так і "народна" у своїй офіційні назві у 1976 — 1991.

На Заході країни з марксистсько-ленінськими урядами, називалися "комуністичним державами ", хоча вони ніколи не використовували цю назву для позначення себе і використовували термін країни народної деммократії.

У 1990-х роках, багато з самопроголошених "Народних Республік" Східної Європи (Польща, Угорщина та Болгарія) і Монголія скоротився термін і стали відоми просто як "республіка", через те що вони прийняли ліберально-демократичну систему правління - термін "Народна Республіка" асоціювався з колишніми комуністичними режимами.

Наразі три комуністичних держави вживають термін Народна Республіка в їх назві:

Історичні Народні Республіки

Інші назви що зазвичай використовувалися марксистсько-ленінськими державами: Демократична Республіка (наприклад, Німецька Демократична Республіка і Демократична Федеративна Югославія (1943 — 1946), і "Соціалістична Республіка" (наприклад, Соціалістична Республіка В'єтнам).

Проте жоден з двох термінів, згаданих вище, ні термін "Народна Республікоа" саме по собі, не є унікальним для марксистів-ленінців. Всі три з них також використовувались в ряді країн, які не були марксистсько-ленінськими. Є дві народні республіки, які не є марксистсько-ленініські:


Комунізм Це незавершена стаття про комунізм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.