Mars Reconnaissance Orbiter
«Марсіанський розвідувальний супутник» (англ. Mars Reconnaissance Orbiter, «MRO») — багатофункціональна автоматична міжпланетна станція НАСА. Запущена 12 серпня 2005 року з космодрому на мисі Канаверал за допомогою ракети-носія Атлас V. Апарат досяг Марсу 10 березня 2006 року і почав серію маневрів, щоб з допомогою аеродинамічного гальмування зайняти потрібну орбіту (гальмування у верхніх шарах атмосфери дозволяє значно зекономити паливо). Орбітальні маневри і різні перевірки і калібровка обладнання закінчились в листопаді 2006 року, після чого апарат розпочав роботу.
Результати місії
- 19 жовтня 2014 року орбітальний апарат MRO передав зображення комети C/2013 A1 (Siding Spring). Зображення високої роздільної здатності були отримані камерою HiRISE на відстані в 138 000 кілометрів. Масштаб зображення становить 138 метрів на один піксель [1][2].
- 9 червня 2015 року орбітальний апарат MRO виявив на поверхні Марса поклади скла. Це перші подібні поклади, коли-небудь знайдені на Марсі [3]. Скло виявлено в кількох древніх ударних кратерах, зокрема в кратері Харгрейвс. Кратер діаметром 68 кілометрів розташований на території Нілі[4].
- У вересні 2015 р журналі Nature Geoscience були опубліковані результати дослідження знімків, отриманих з апарата MRO, що проводилося вченими з Технологічного інституту Джорджії під керівництвом астронома Луджендри Оджи. Вчені зробили висновок, що темні смуги, що з'являються на поверхні планети в теплу пору року і схожі на відкладення солей, можуть утворюватися на місці періодичних потоків води в рідкому стані [5].
- У кінці 2015 р. зонд MRO, оснащений камерою HiRISE, сфотографував сходження кам'яної лавини в одному з каньйонів Марса.[6]
Примітки
- ↑ Орбитальный аппарат MRO передал изображения кометы Siding Spring. Архів оригіналу за 3 липня 2015. Процитовано 30 грудня 2015.
- ↑ Орбитальный аппарат MRO передал изображения кометы Siding Spring.
- ↑ Орбитальный аппарат MRO обнаружил на поверхности Марса залежи стекла.
- ↑ В древних кратерах Марса нашли стекло.
- ↑ BBC. Ученые: полосы на Марсе остаются от потоков воды
- ↑ На Марсе зафиксировали сход каменной лавины
Див. також
Посилання
Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Mars Reconnaissance Orbiter
Це незавершена стаття з астрономії. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |