Lunar Reconnaissance Orbiter

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Lunar Reconnaissance Orbiter, художнє відображення
Запуск

Lunar Reconnaissance Orbiter (LBO, Місячний орбітальний розвідник) — космічний зонд НАСА з дослідження Місяця.

Запуск відбувся 18 червня 2009 року з космодрому на мисі Канаверал[1], за допомоги ракети-носія Atlas V, на борту якої, крім LRO, міститься ще один апарат для дослідження Місяця — Lunar Crater Observation and Sensing Satellite (LCROSS).

Ці два апарати є початком програми НАСА «Lunar Precursor Robotic Program».

23 червня Lunar Reconnaissance Orbiter вийшов на місячну орбіту.[2]

За планами NASA, апарати досліджуватимуть мінералогію і геологію природного супутника Землі, складатимуть докладні тривимірні карти місячної поверхні, а також шукати поклади водяного льоду, які можуть існувати в полярних кратерах Місяця. Крім цього LRO займеться вивченням потенційної дії космічного випромінювання на людей і підбором відповідних місць для майбутніх поселень.

За планом LRO і LCROSS протягом чотирьох місяців обертатимуться по місячній орбіті, після чого другий апарат разом із ступенем Atlas V від'єднається від LRO і впаде на поверхню Місяця. Апарат LRO, що залишиться на орбіті, спостерігатиме за самим процесом падіння і його результатом.

Прилади[ред.ред. код]

 • CRaTER (Cosmic Ray Telescope for the Effects of Radiation) — основним призначенням цього приладу є оцінка шкідливого впливу космічних променів і сонячної радіації на біологічні об'єкти.
 • DLRE (The Diviner Lunar Radiometer Experiment) — вимірювання теплового випромінювання місячної поверхні і його добові зміни.
 • LAMP (The Lyman-Alpha Mapping Project) — прилад для пошуку льоду в неосвітлених кратерах. Він досліджує відбиття ультрафіолетового випромінювання зір (лінії серії Лаймана) від місячної поверхні.
 • LEND (The Lunar Exploration Neutron Detector) — прилад російського виробництва, для складання карт вмісту водню на місячній поверхні.
 • LOLA (The Lunar Orbiter Laser Altimeter) — лазерний альтиметр для складання карти висот.
 • LROC (The Lunar Reconnaissance Orbiter Camera) — головна оптична камера, для отримання фотографій поверхні Місяця з роздільною здатністю до 50 см, що будуть необхідні для пошуку місця приземлення. LROC складається з трьох камер: камери WAC та двох камер NAC. Планується сфотографувати приблизно 8 % місячної поверхні, зокрема:
  1. всі місця, попередніх місій: місця посадок пілотованих кораблів «Аполлон» та автоматичних станцій, всі кратери від падіння штучних супутників Місяця;
  2. 50 «зон підвищеного інтересу», відібраних вченими;
  3. навколополярні райони, що зараз вважаються найперспективнішими для організації населеної бази.
 • Mini-RF (The Miniature Radio Frequency) — тестування нового легкого радара з синтезованою апертурою.

Див. також[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]