LCG LE

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

LCG LE (англ. Land Capability Group of Land Engengement) — Група з розвитку спроможностей ведення наземного бою, є одною з груп 2-го рівня у складі NAAG (Групи НАТО з питань озброєнь сухопутних військ, AC/225) CNAD (Конференції національних директорів озброєнь).

CV90120.jpg

Місією LCG LE є сприяння багатонаціональному співробітництву держав-членів НАТО та країн-партнерів щодо забезпечення взаємосумісності автомобільної та бронетанкової техніки сухопутних військ в інтересах підвищення ефективності сил НАТО в усьому спектрі поточних та майбутніх операцій Альянсу[1].

LCG LE взаємодіє з іншими групами 2-го рівня NAAG, асоціацією MILVA, бере участь у процесі оборонного планування НАТО (NDPP)[2].

Пленарні засідання LCG LE проводяться двічі на рік.

Структура та діяльність LCG LE[ред. | ред. код]

Безекіпажна платформа (UGV)

У складі LCG LE існує широка мережа команд експертів (англ. Team of Experts, ToE), які діють на постійній або тимчасовій основі[1]. Відповідні експертні спільноти, з урахуванням отриманого Альянсом досвіду, аналізують, уточнюють, розробляють та поновлюють стандарти НАТО[3][4][5][6] у сфері автомобільної та бронетанкової техніки, сприяють реалізації багатонаціональних проектів.

Зокрема, до сфери відповідальності експертів LCG LE відноситься загальна архітектура транспортних засобів NGVA, що запроваджена стандартом НАТО STANAG 4754 та детально описана в настанові AEP-4754, також LCG LE відповідає за STANAG 4569[6].

Експертні команди LCG LE[ред. | ред. код]

  • Команда експертів з пасивного захисту (англ. ToE Passive Protection), відповідає за STANAG 4569 Ed.4[6];
  • Команда експертів з активного захисту;
  • Команда експертів з безекіпажних платформ (англ. ToE UGV)[6];
  • Команда експертів з питань вогнезахисту.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Conference of National Armaments Directors (CNAD). NATO. September 28, 2016. Процитовано January 16, 2019. 
  2. Слюсар В.І., Кулагін К.К. Особливості процесу оборонного планування НАТО.// Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України.– 2019. - № 3(36). - С. 47 – 59. [1]
  3. Сергей Мукосий (20 січня 2016). О внедрении стандартов НАТО. Defence UA. 
  4. Слюсар В.І. Щодо стратегії формування системи систем стандартів НАТО.// Зб. матеріалів V міжнародної науково-практичної конференції “Проблеми координації воєнно-технічної та оборонно-промислової політики в Україні. Перспективи розвитку озброєння та військової техніки”. – Київ, 11-12 жовтня 2017 р. - C. 84 - 86.- [2].
  5. а б в г Слюсар, Вадим (2016). Основні напрямки розвитку наземних бойових платформ з урахуванням стандартів НАТО.. Бюлетень з питань безпеки “Виклики і ризики”. - Київ: Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння. - 1 листопада 2016. - № 20 (59). – С. 21 - 24. 

Джерела[ред. | ред. код]