GLBT-туризм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
GLBT-туризм

Туризм для нетрадиційних сексуальних меншин (гей-туризм, туризм для лесбіянок, гомосексуальний туризм, транссексуальний туризм, бісексуальний туризм, GLBT-туризм) — це різновид туризму, що ґрунтується на задоволенні рекреаційних потреб осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації.

Категорія споживачів GLBT-ЛГБТ (лесбіянки, геї, бісексуали, транссексуали), викликає суперечливі оцінки учасників туристичного ринку. Хтось вважає цю категорію сумнівною з точки зору просування туристичних продуктів, комусь вона здається абсолютно безперспективною, але є і ті, хто розглядає її як вдалу можливість для розвитку свого бізнесу

За даними досліджень, проведених в США, витрати гей-туристів на подорожі в середньому на тисячу доларів перевищують витрати гетеросексуальних мандрівників. Згідно з інформацією іспанського Інституту Туризму (Turespaca), гей-туристи на відпочинку витрачають на 30% більше, ніж інші гості, в середньо¬му близько 130 євро щодня. І взагалі сексуальні меншини більше цікавляться подорожами, ніж люди традиційної орієнтації.

Про важливу роль сегмента GLBT у розвитку туристичної діяльності свідчать також наступні дані:

— 97% сексуальних меншин у минулому році відправлялися у відпустку;

— 57% сексуальних меншин вибирають дорогі тури;

— 37% гомосексуальних пар, як мінімум, один раз у житті відправлялися в тривалу подорож;

— 53% гомосексуальних пар витрачають за час поїздки більш ніж $ 5 000 на людину.

Іспанські дослідники наводять такі відомості:

— У США подорожують 85% геїв, проти 64% гетеросексуального населення;

— 45% британських гей-туристів вибирають висококласні готелі.

Сьогодні світовими експертами визнані найкращі місця для відпочинку нетрадиційних сексуальних меншин, так званих GLBT-туристів: Іспанія (Ібіца, Барселона), США (Нью-Йорк, Сан-Франциско, Чикаго), Нідерланди (Амстердам), Австралія, Канада (Ванкувер), Ізраїль (Тель-Авів), Україна (Симеїз), Непал.

Джерела[ред.ред. код]

  • Сучасні різновиди туризму : навч. посіб. / М. П. Кляп, Ф. Ф. Шандор. — К. : Знання, 2011. — 334 с. — (Вища освіта XXI століття). Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (лист №N 1/11-4223 від 26.05.11) Рекомендовано до друку Вченою радою Ужгородського національного університету (протокол № 2 від 25.02. 2010) ISBN 978-966-346-854-9 (серія) ISBN 978-966-346-730-6