Індустрія гостинності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Індустрія гостинності — широка категорія галузей у складі індустрії послуг, що включає послуги розміщення, послуги харчування та питні заклади, організація заходів, парки розваг, транспорт, круїзні лінії, подорожі та додаткові галузі індустрії туризму.[1]

Індустрія гостинності — індустрія, яка залежить від наявності вільного часу та наявного доходу. Одиниця у індустрії як ресторан, готель або парк розваг складається з багатьох підрозділів, як-от обслуговування об'єкта та безпосередні операції (сервери, прибиральниці, портьє, кухарі, бармени, менеджмент, маркетинг, управління людськими ресурсами, та інші).

Перед структуруванням як галузі, історичні корені гостинності можна знайти в західному світі у вигляді соціальної допомоги переважно для християнських паломників, які прямували до Риму. З цієї причини найстарішою державною лікарнею в Європі була Ospedale di Santo Spirito in Sassia, заснована в Римі у VIII столітті.[2] за зразком східного світу.

Проживання[ред. | ред. код]

Ресторани та бари[ред. | ред. код]

Подорожі та туризм[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Industries at a Glance: Leisure and Hospitality. Bureau of Labor Statistics. 
  2. Mattoni, Silvia, et al. «From a Pope's nightmare, a great public health institution: the Santo Spirito in Saxia Hospital, in Rome.» Italian Journal of Public Health 7.2 (2012)

Посилання[ред. | ред. код]