Секс-індустрія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
   Проституція легальна
   Заборонені борделі та сутенерство
   Проституція заборонена
   Відсутні дані
   Проституція легальна
   Заборонені борделі та сутенерство
   Проституція заборонена
   Відсутні дані
   Проституція легальна
   Заборонені борделі та сутенерство
   Проституція заборонена
   Відсутні дані
   Проституція легальна
   Заборонені борделі та сутенерство
   Проституція заборонена
   Відсутні дані
   Проституція легальна
   Заборонені борделі та сутенерство

Секс-інду́стрія — сфера людської діяльності, що включає в себе виробництво та реалізацію товарів і послуг сексуального характеру.

Обороти засобів у цій сфері досить великі. У США, наприклад, прибуток секс-індустрії становить близько 13 мільярдів доларів на рік [1]. Значна частина цього прибутку — це кошти отримані від продажу порнофільмів на різних носіях та іншої медіа-продукції. У Сполучених Штатах Америки виробництво порнофільмів зосереджено в Лос-Анджелесі. У Європі центром, як порнографічної кінопромисловості, так і секс-індустрії в цілому є Будапешт [2] [3] [4].

Учасники[ред. | ред. код]

У секс-індустрії задіяно багато людей. Секс-працівники можуть бути повіями, порнографічними акторами, порнографічні моделей, виконавців секс-шоу, еротичні танцюристи, оператори сексу по телефону, або оператори секс-веб-камера.

Крім того, у секс-індустрії працюють менеджери, фотографи, виробники DVD-дисків тощо. Деякі створюють прес-релізи, торговельний трафік, угоджують контракти, підтримують сервери, виконують розрахунок заробітної плати тощо. Як правило, ці люди не мають прямого відношення до працівників секс-бізнесу, а лише управляють, підтримують її.

Секс-туризм[ред. | ред. код]

Зростання секс-туризму призвело до зростання секс-індустрії в ряді країн світу. Нелегальний секс-туризм, коли туристу пропонуються неповнолітні хлопці та дівчата, має широке поширення в країнах Карибського басейну і Південно-Східної Азії. У деяких місцях секс-індустрія дає істотну частину податкових надходжень до бюджетів. Широко відома гамбурзька зона проституції, в якій обслуговуються клієнти з усього світу.

Військовий чинник[ред. | ред. код]

У географії секс-індустрії не останню роль відіграє близькість військових баз. Вона завжди групувалася ближче до базування великих угруповань збройних сил, тобто ближче до великої кількості чоловіків відчувають постійну сексуальну незадоволеність. Прикладів цьому безліч. У XIX столітті секс-індустрія процвітала в британському військовому порті Портсмуті. У XX столітті, аж до початку 1990-х років, найбільша концентрація борделів на Філіппінах була поблизу американських військових баз. Добре відомий Патпонг, район розваг в столиці Таїланду — Бангкоку, був побудований, як зона відпочинку для американських солдатів, які брали участь на початку 1970-х років у В'єтнамській війні.

Інтернет[ред. | ред. код]

Перші персональні комп'ютери, що могли забезпечити вільний доступ до онлайн-послуг з'явились наприкінці 1980-х-на початку 1990-х років. З кожним роком обсяг еротичного та порнографічного контенту в всесвітній мережі збільшується.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • NAASAS[недоступне посилання з липня 2019], The National Association for the Advancement of Science & Art in Sexuality (NAASAS) is the adult trade organization which provides professional and educational resources to unify and positively impact adult businesses. (англ.)
  • AdultWork[недоступне посилання з липня 2019], a large independent directory of Adult Service Providers. (англ.)
  • AVN, Adult Video News, world's largest adult entertainment B2B company. (англ.)
  • XBIZ, Adult Entertainment Industry News & Information, provides up-to-the-minute coverage of the adult entertainment industry at XBIZ.com and in two monthly magazines - XBIZ World for the Online sector and XBIZ Premiere for DVD/Video, Toy/Novelty and Retail. (англ.)
  • Секс-индустрия как безнравственный антисоциальный бизнес, Стастья Бидзян Д.Р. в научной библиотке. Англ название: The sex industry as an immoral antisocial business (рос.)