Боротьба (об'єднання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Об'єднання «Боротьба»
Дата заснування 2 травня 2011
Мета діяльності марксизм,
антикапіталізм,
антифашизм[1]
Голова Сергій Киричук
Адреса Одеса
Нагороди Одеса
Періодичне друковане видання Газета «Боротьба»[2]
Офіційний сайт http://www.borotba.su

Об'є́днання «Боротьба́» — комуністична організація в Україні, визнана сепаратистською[3].

Програмні засади[ред. | ред. код]

Відповідно до програми об'єднання, «Боротьба» керується принципами марксизму, антикапіталізму, антифашизму, політичному радикалізму та боротьбою за гендерну рівність[1]. Організація виступає за скорочення робочого тижня до 30 годин, безоплатну систему освіти та охорони здоров'я, формування силових структур за принципом «народного ополчення», ліквідацію усіх форм приватної власності та товарно-грошових відносин, нейтральний статус України тощо[4].

Заснування організації[ред. | ред. код]

2 травня 2011 року на зборах оргкомітету було ініційовано створення об'єднання «Боротьба». Учасники Оргкомітету обрали Робочу групу в складі 20 осіб[5]. Основу нової організації склали кілька політичних груп України, серед них: частина членів Організації марксистів, група колишніх членів ЛКСМУ і КПУ, не згодних із політикою керівництва цих організацій[6], учасники руху «Молодь проти капіталізму», молодіжного клубу «Іскра», Всеукраїнського союзу робітників, молодіжного об'єднання «Че Гевара», а також окремі активісти.

Збори Оргкомітету, на якому були присутні близько сорока людей із різних регіонів країни, поклало початок будівництва організації. Згодом були створені регіональні відділення у Києві та Київській області, Донецьку, Дніпрі, Криму, Вінниці, Запоріжжі, Луганській області, Кривому Розі і деяких інших містах країни.

30 квітня 2012 року відбувся Установчий з'їзд.

Діяльність[ред. | ред. код]

Під час проросійських виступів в Україні у 2014 році «Боротьба» брала активну участь на боці проросійських сепаратистів та звезених на мітинги росіян, зокрема під час травневих виступів у Харкові. Поблизу харківського офісу «Боротьби» міліція знайшла коктейлі Молотова[7].

24 січня 2014 року одеський обласний депутат і представник «Боротьби» Олексій Албу брав участь у подіях біля Одеської обласної ради. Крім «Боротьби», там були присутні члени «Партії регіонів», КПУ та російські козаки і представники «Слов’янської єдності»[8].

У листопаді 2014 року активісти організації були затримані в Молдові за підозрою у діяльності з дестабілізації ситуації в країні напередодні парламентських виборів[3].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]