Боротьба (об'єднання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Об'єднання «Боротьба»
Дата заснування 2 травня 2011
Мета діяльності марксизм,
антикапіталізм,
антифашизм[1]
Голова Сергій Киричук
Адреса Одеса
Періодичне друковане видання Газета «Боротьба»[2]
Офіційний сайт http://www.borotba.su

Об'є́днання «Боротьба́» — комуністична організація в Україні, визнана сепаратистською[3].

Програмні засади[ред. | ред. код]

Відповідно до програми об'єднання, «Боротьба» керується принципами марксизму, антикапіталізму, антифашизму, політичному радикалізму та боротьбою за гендерну рівність[1]. Організація виступає за скорочення робочого тижня до 30 годин на місяць, безоплатну систему освіти та охорони здоров'я, формування силових структур за принципом «народного ополчення», ліквідацію усіх форм приватної власності та товарно-грошових відносин, нейтральний статус України тощо[4].

Заснування організації[ред. | ред. код]

2 травня 2011 року на зборах оргкомітету було ініційовано створення об'єднання «Боротьба». Учасники Оргкомітету обрали Робочу групу в складі 20 осіб[5]. Основу нової організації склали кілька політичних груп України, серед них: частина членів Організації марксистів, група колишніх членів ЛКСМУ і КПУ, не згодних із політикою керівництва цих організацій[6], учасники руху «Молодь проти капіталізму», молодіжного клубу «Іскра», Всеукраїнського союзу робітників, молодіжного об'єднання «Че Гевара», а також окремі активісти.

Збори Оргкомітету, на якому були присутні близько сорока людей із різних регіонів країни, поклало початок будівництва організації. Згодом були створені регіональні відділення у Києві та Київській області, Донецьку, Дніпрі, Криму, Вінниці, Запоріжжі, Луганській області, Кривому Розі і деяких інших містах країни.

30 квітня 2012 року відбувся Установчий з'їзд.

Діяльність[ред. | ред. код]

Під час проросійських виступів в Україні у 2014 році «Боротьба» брала активну участь на боці проросійських сепаратистів та звезених на мітинги росіян, зокрема під час травневих виступів у Харкові. Поблизу харківського офісу «Боротьби» міліція знайшла коктейлі Молотова[7].

24 січня 2014 року одеський обласний депутат і представник «Боротьби» Олексій Албу брав участь у подіях біля Одеської обласної ради. Крім «Боротьби», там були присутні члени «Партії регіонів», КПУ та російські козаки і представники «Слов’янської єдності»[8].

У листопаді 2014 року активісти організації були затримані в Молдові за підозрою у діяльності з дестабілізації ситуації в країні напередодні парламентських виборів[3].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]