Брюссельський саміт Східного партнерства

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Брюссельський саміт Східного партнерства

Брюссельський саміт Східного партнерства — дводенний саміт ініціативи Євросоюзу «Східне партнерство», який пройшов 24 — 25 листопада 2017 року[1] у Брюселі.

Підготовка[ред. | ред. код]

У процесі підготовки і безпосередньо на саміті проведено форум громадянського суспільства країн «Східного партнерства», зустрічі журналістів з керівниками країн-учасниць і зустрічі ділових кіл. Це п'ятий за рахунком саміт, перший відбувся в 2009 році в Празі. Саміти Східного партнерства проходять раз на два роки, минулий відбувся у травні 2015-го у Ризі.

У рамках підготовки саміту у Таллінні відбувається Форум громадянського суспільства Східного партнерства.

Перебіг[ред. | ред. код]

На форумі була розглянута та схвалена Резолюція, у якій по положенням щодо підтримки "незалежних російських ЗМІ"[2] та про їх "присутність в інформаційному просторі" країн-партнерів, після низки переговорів була досягнута домовленість про те, що вони не поширюватимуться на Україну та Грузію.

Підсумки[ред. | ред. код]

Також країни-члени Євросоюзу дійшли компромісу щодо того, як буде сформульована згадка про європейські прагнення України, Молдови та Грузії у декларації прийдешнього саміту[3].

Документ закликає ЄС схвалити багатошвидкісний підхід до функціонування СхП, надавши нові можливості для країн, що підписали Угоду про асоціацію.

Декларація саміту[ред. | ред. код]

У схваленій підсумковій декларації саміту СхП міститься натяк на можливу присутність миротворців на східному Донбасі.

Учасники саміту вітають залучення та посилену роль ЄС у вирішенні конфліктів на підтримку узгоджених форматів переговорів та процесів, у тому числі через безпосередню присутність ЄС у разі потреби[4].

За підсумками саміту Вірменія підписала з ЄС угоду про всеосяжне партнерство[5].

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

АлбаніяХорватіяВірменіяАзербайджанБоснія і ГерцеговинаГрузіяМолдоваРосіяЧорногоріяПівнічна МакедоніяСербіяУкраїнаРада ЄвропиКіпрІрландіяАвстріяБельгіяФінляндіяФранціяНімеччинаГреціяІталіяЛюксембургМальтаПортугаліяНідерландиСловаччинаСловеніяІспаніяЄврозонаБолгаріяРумуніяВелика БританіяЧехіяДаніяЕстоніяУгорщинаЛатвіяЛитваПольщаШвеціяМонакоЄвропейський союзМитний союз Європейського СоюзуАндорраТуреччинаСан-МариноВатиканІсландіяНорвегіяШвейцаріяЛіхтенштейнЄвропейська асоціація вільної торгівліШенгенська угодаЄврозонаЄвропейська економічна зона
Діаграма участі країн у міжнародних договорах і наднаціональних європейських організаціях.пср