Брюссельський саміт Східного партнерства

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search


Брюссельський саміт Східного партнерства — дводенний саміт ініціативи Євросоюзу «Східне партнерство», який пройшов 24 — 25 листопада 2017 року[1] у Брюселі. У процесі підготовки і безпосередньо на саміті проведено форум громадянського суспільства країн «Східного партнерства», зустрічі журналістів з керівниками країн-учасниць і зустрічі ділових кіл. Це п'ятий за рахунком саміт, перший відбувся в 2009 році в Празі. Саміти Східного партнерства проходять раз на два роки, минулий відбувся у травні 2015-го у Ризі.

Підготовка[ред.ред. код]

У рамках підготовки саміту у Таллінні відбувається Форум громадянського суспільства Східного партнерства. На форумі була розглянута та схвалена Резолюція, у якій по положенням щодо підтримки "незалежних російських ЗМІ"[2] та про їх "присутність в інформаційному просторі" країн-партнерів, після низки переговорів була досягнута домовленість про те, що вони не поширюватимуться на Україну та Грузію. Також країни-члени Євросоюзу дійшли компромісу щодо того, як буде сформульована згадка про європейські прагнення України, Молдови та Грузії у декларації прийдешнього саміту[3].

Документ закликає ЄС схвалити багатошвидкісний підхід до функціонування СхП, надавши нові можливості для країн, що підписали Угоду про асоціацію.

Декларація саміту[ред.ред. код]

У схваленій підсумковій декларації саміту СхП міститься натяк на можливу присутність миротворців на східному Донбасі.

Учасники саміту вітають залучення та посилену роль ЄС у вирішенні конфліктів на підтримку узгоджених форматів переговорів та процесів, у тому числі через безпосередню присутність ЄС у разі потреби[4].

За підсумками саміту Вірменія підписала з ЄС угоду про всеосяжне партнерство[5].

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Албанія Хорватія Вірменія Азербайджан Боснія і Герцеговина Грузія Молдова Росія Чорногорія Республіка Македонія Сербія Україна Рада Європи Кіпр Ірландія Австрія Бельгія Фінляндія Франція Німеччина Греція Італія Люксембург Мальта Португалія Нідерланди Словаччина Словенія Іспанія Єврозона Болгарія Румунія Велика Британія Чехія Данія Естонія Угорщина Латвія Литва Польща Швеція Монако Європейський союз Митний союз Європейського Союзу Андорра Туреччина Сан-Марино Ватикан Ісландія Норвегія Швейцарія Ліхтенштейн Європейська асоціація вільної торгівлі Шенгенська угода Єврозона Європейська економічна зона
Діаграма участі країн у міжнародних договорах і наднаціональних європейських організаціях.пср