Євроскептицизм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Перекреслений знак Євросоюзу. Польща. 2003
Європейський Союз
Прапор Європейського Союзу

Це одна із статей, що входять до серії:
Політичний устрій
Європейського Союзу

Євроскептици́зм — напрям політичної думки та політичні організації в країнах Європи, які в ставлять під сумнів доцільність процесу політичної, правовогої та економічної інтеграції європейських держав і власне саме існування Європейського Союзу.

Виникнення терміну[ред.ред. код]

Терміну, що описував би мотиви опозиції до європейської інтеграції, майже до кінця 90х років XX століття не було концептуалізовано. Вперше поняття євроскептицизму вжито в часописі „The Times” в 1985 р.[1] Таке визначення було застосовано, щоб не вживати терміну : „єврофобія” чи „антиєвропеїзм”, котрі могли б погано асоціюватись або ж бути невідповідними. Варто зазначити, що термін „євроскептик” можна знайти лише в спеціальних словниках, присвячених політичній інтерграції, і те, що в залежності від частини Європи термін може набувати різних значень. [2]. Наприклад, для Британців „євросептик” (в розумінні ставлення, але не явища євроскептицизму) - це: „британський політик, переконаний, що Велика Британія не повинна входити до складу Європейського Союзу”[3].

Партії і організації (в абетковому порядку відповідно до країни та назви партії)[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]

  1. Krzysztof Zuba: Polski eurosceptycyzm i eurorealizm. Opole: Wyd. Uniwersytetu Opolskiego, 2006, s. 7. 
  2. G. Załęski: Eurosceptycyzm. Rzeszów: Uniwersytet Rzeszowski, 2013, s. 9. 
  3. Macmillan English Dictionary for Advanced Learners. — Macmillan Education, 2002. — 470 с.

Джерела[ред.ред. код]

  1. Шепєлєв Максиміліан Альбертович. Євроскептицизм в ідеології та стратегії політичних партій Великої Британії / Євгенія Сергіївна Артьомова // Політологічні записки. — Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2011. — Вип. 4.
  2. Костюк, Богдана (7 жовтня 2014). Євроскептицизм – це «насіння Москви» – Петренко. http://www.radiosvoboda.org/. Радіо Свобода. Процитовано 27 листопада 2014. 
  3. Ковач, Олесь (7 жовтня 2014). Євроскептицизм у Британії. http://www.radiosvoboda.org/. Радіо Свобода. Процитовано 27 листопада 2014. 
  4. Атаманюк, Марта (4 червня 2010 р.). Аналіз рівня інтенсивності прояву євроскептицизму в європейських країнах на прикладі Великої Британії, Чехії та Швеції. http://naub.org.ua/. НаУ «Острозька академія». Процитовано 27 листопада 2014. 
  5. Евроскептицизм в Западной Европе: Великобритания. http://vybor.ua/. Украинский выбор. 24 липня 2014. Процитовано 27 листопада 2014. 


Політика Це незавершена стаття про політику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.