Вікіпедія:Запити на рецензію

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Вікіпедія:Запит на рецензію)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проекти · Запити · Портал спільноти

Будь ласка, додавайте нові теми зверху. Додати…

Завершені обговорення слід переносити до архіву — Архів.

Зміст

Іллінецький кратер[ред. код]

--Olvin (обговорення) 15:00, 6 грудня 2018 (UTC)

Галерею варто б розформувати по статті, чи хоча б описати детальніше кожне фото.--Brunei (обговорення) 13:45, 7 грудня 2018 (UTC)
Детального опису фото немає, і як на мене, для ілюстрації астроблеми вони не дуже підходять, тож я схильний взагалі прибрати їх зі статті (хіба що якесь одне залишити). --Olvin (обговорення) 14:55, 7 грудня 2018 (UTC)

Тріумф смерті (картина Пітера Брейгеля старшого)[ред. код]

Оригінальна стаття, не переклад. На цей раз максимально спробував слідувати зауваженням з попередньої номінації, та не допустити їх. Орфографію та пунктуацію перевіряв за допомогою українських онлайн ресурсів. Єдине, що викликає сумніви - відсутність джерел за темою українською мовою. Ні гугл книги, ні гугл академія результатів не дають. Artem Ponomarenko (обговорення) 07:31, 3 жовтня 2018 (UTC)

Насамперед, згідно з ВП:ІС, назва будь-якої та кожної статті повинна бути якомога коротшою. Наразі статті Тріумф смерті не існує, а також у нас найдовше уточнення серед інтервікі. Англійці й не тільки вони обійшлися взагалі без уточнення для даної статті, а в решти інтервікі уточнення складається з одного слова — «картина» чи «Брейгель». --Рассилон 10:43, 3 жовтня 2018 (UTC)
 • Все це добре, але є але. Існує багато варіантів різних художників з однією загальною назвою - "Тріумф смерті"(Лоренцо Коста, Буффальмакко, Франческо Траіні та ін.). До того ж, молодший син Брейгеля написав свій варіант картини "Тріумф смерті". Скоріше за все я напишу статтю про картину Яна Брейгеля також. Не слід забувати, що є і фреска "Тріумф смерті". Звідси: чи доцільно зараз брати та залишати статтю без уточнення, що це картина і конкретно Брейгеля старшого? В майбутньому, при появі статей вищезгаданих авторів виникне необхідність уточнення. Якщо Ви вважаєте, що наразі це зайве - можем переіменувати. Artem Ponomarenko (обговорення) 11:07, 3 жовтня 2018 (UTC)
@Artem Ponomarenko: Навіть якщо виходити з того, що є фреска «Тріумф смерті», картини інших художників з тією ж назвою та картина сина Брейгеля, все одно уточнення задовге. Чи не можна обійтися коротшими варіантами:
А якщо ця картина найвідоміша, то може назвати статтю без уточнення, а з уточненням називати вже інші статті? --Olvin (обговорення) 15:08, 6 грудня 2018 (UTC)
Мої вітання! «Тріумф смерті (картина Брейгеля старшого)» здається мені іеальним варіантом! Дякую Artem Ponomarenko (обговорення) 13:56, 8 грудня 2018 (UTC)

Друга похідна[ред. код]

Переклав статтю з англовікі. Прохання вичитати її, зокрема на предмет вибору вдаліших синонімів, а також за необхідності проставити виноски та виправити оформлення формул. --Рассилон 20:11, 2 вересня 2018 (UTC)

@Рассилон:
 • В описах джерел та літератури бібліографічні дані (такі як прізвища автора) слід подавати мовою оригіналу (вони не перекладаються).
 • Замість вислову «функція, центрована в x=a» українською зазвичай кажуть «функція в околиці точки a».
 • Взагалі-то, термінологію слід передавати виключно за українськими джерелами. Відсутність українських джерел — це нонсенс. Можна зрозуміти, коли таких не існує (взагалі), але ж це не той випадок.
 • Підозрюю, що назва розділу «Узагальнення до вищих вимірів» — неправильна. Якщо виходити зі змісту розділу, має бути назва «Узагальнення для функцій із кількома змінними». Також там має бути посилання на статтю мішана похідна (я розумію, що це проблема скоріше оригіналу, а не перекладу, але то вже інше., див. далі).
 • Доволі рідкісний випадок, коли з англійської перекладати не варто: стаття погано структурована, скажімо, у преамбулі подано фізичний сенс («грубо кажучи ...») та нотація Лейбніца, у той час як «Геометричний сенс» подано окремим розділом («Відношення до графіку» — неправильний переклад), а нотацію Ньютона у статті взагалі не згадано (хоча вона відображає якраз отой фізичний сенс, згаданий у преамбулі).
 • На мою думку, слід привести виклад у відповідність до структури нашої статті Похідна (як більш послідовної).
--Olvin (обговорення) 14:13, 3 вересня 2018 (UTC)
@Olvin: Дуже дякую за зауваження. Прокоментую деякі з них:
 • Щодо списку літератури, чи перекладається ім'я автора за наявності статті про нього в Укрвікі? Чи буде щось на кшталт C. J. Date (тобто звичайне внутрішнє посилання на автора за допомогою параметру |author-link=, але з іншомовним текстом)?
 • Стосовно термінології, то я просто не вельми обізнаний в іншомовних спеціалізованих термінах, тому й перекладав дослівно. Зокрема на користь варіанту укр. вимір мене збило з пантелику англ. dimension.
 • Не заперечую проти реструктуризації статті, але гадаю, що (принаймні з цією статтею) експерти у вищій математиці впораються краще за мене.
--Рассилон 04:50, 6 вересня 2018 (UTC)
@Рассилон:
 • У бібліографічних описах джерел не перекладаються ніякі реквізити, а вікіфікація реквізитів (прізвищ, видавництв, тощо) робиться через параметри шаблона -link (як ви показали).
 • Не можна перекладати термінологію «слово в слово». Термінологічні словосполучення часто-густо перекладено трохи інакше (або й зовсім інакше). Тому термінологія перекладається виключно за джерелами. Якщо Ви галузевої термінології не знаєте, слід прочитати україномовне джерело за темою. Точніше кажучи, українське джерело з термінологією має бути наведено в будь-якому випадку, просто його можна не читати, якщо знаєте термінологію.
 • Кого Ви маєте на увазі під «експертами з вищої математики»? Про всяк випадок зауважу, що друга похідна - це шкільний курс. На мою думку, нормально структурувати таку статтю може будь-який пристойний викладач чи навіть старшокласник-відмінник. До того ж є зразок: стаття про звичайну (першу) похідну.
--Olvin (обговорення) 08:45, 6 вересня 2018 (UTC)

Євгеній Мураєв[ред. код]

У мене виникла дискусія з адміністратором Goo3 щодо об'єктивності, нейтральності та плюралізму поглядів в статті українського політика Євгенія Мураєва. З повною нашою бесідою можна ознайомитися тут. Вона вийшла не дуже вдалою тому що, на мій погляд, Goo3 почав відходити від теми та виправдовувати свої редагування політичною доцільністю. А тепер детальніше.

7 червня Євгеній Мураєв в ефірі телеканала 112 заявив щодо українського громадянина Сенцова наступне: "С точки зрения того, что человек готовил поджоги и взрывы, для части населения он является террористом. Для националистической части он, наверное, является героем. Время расставит на свои места, кто прав, а кто не прав". Goo3 написав на сторінці Євгенія Мураєва що він: заявив, що «готував вибухи і підпали» і є терористом (так було в першому редагуванні). Я додав пряму цитату Мураєва, а слова Goo3 замінив на "зробив заяву..., яка викликала широкий суспільний резонанс". Сама заява, як я вже сказав, була додана тут же в вигляді цитати. Також я додав назву телеканалу, в ефірі якого була зроблена ця заява (це важливо, оскільки пропрезидентські пропагандисти в верховній раді підв'язали під цю заяву телеканал НьюсВан). Goo3 це не сподобалося, він відмінив редагування, а мені написав "Прошу вас утриматись від відбілювання потрібних вам осіб. Є цитата з авторитетних джерел, яка підтверджує дані, які ви прибираєте. При повторенні порушення правил щодо вас буде вжито відповідних заходів вклюно з блокуванням" в обговоренні. Я звинуватив Goo3 у власному інтерпретуванні слів Мураєва, видаленні частини інформації (про телеканал) та запитав, чому він не хоче залишити тільки пряму цитату Мураєве і дати можливість читачеві самому зробити висновки із слів політика. У відповідь я отримав звинувачення у заангажованості. Я знову нагадав Goo3 про нейтральність та об'єктивність і попрохав прокоментувати мої правки. У відповідь отримав заяву з його особистими поглядами, де він, на мій погляд, виправдовував своє редагування політичною доцільністю. Я запитав Goo3 що для нього як АДМІНІСТРАТОРА української вікіпедії, на першому місці: "ваші особисті погляди та "політична доцільність" чи об'єктивність, нейтральність та плюралізм поглядів?". Відповідь була "Маніпулювання фактами і провокативні запитання не знайдуть відповідей на цій сторінці, адже ми не в ефірі у соловйова чи мураєва" - дуже кльово та личить адміністратору, клас! Я попередив, що нашу дискусію розширю іншими користувачами вікі, на що Goo3 не заперечував. І ось я тут.

Це не все. Після початку нашої дискусії Goo3 додав/одобрив наступні редагування на сторінці Євгенія Мураєва. "Відомий своїми українофобськими поглядами." - ця теза була винесена у шапку теми і підкріплена посиланням на оціночне судження одного народного депутата. Я вважаю, що теза повинна бути переформулювана: "Тетерук вважає, що Мураєв ... ... ...". Якщо посилань буде декілька, то варто сформулювати: "Деякі политики/журналісти/громадські діячі вважають, що Мураєв ... ... ...". І теза повинна бути перенесена в розділ "Критика" - який я сам особисто створив півтора тижні тому.

Goo3 також відредагував речення, де йшла мова про телеканал НьюсВан, власком якого є Євгеній Мураєв. Раніше там було написане наступне: "Останній, на думку деяких журналістів, активно використовується як майданчик для антиукраїнської пропаганди" і було два посилання - на мій погляд адекватне висвітлення. Але Goo3 відредагував це речення наступним чином: "З того часу телеканал використовується для антиукраїнської пропаганди".

Запрошую до дискусії всіх бажаючих, але я вас дуже прошу не потрібно переходити в площину "політичної доцільності", "інформаційної війни" і так далі. У вікіпедії є свої принципи альтернативності точок зору та нейтральності викладеного матеріалу. --Місячна ніч (обговорення) 12:26, 9 червня 2018 (UTC)

У статті повно проблем, зокрема думки депутата Тетерука та письменника Винничука наведені як енциклопедичний факт, без атрибуції. Користувачу Goo3 багато разів указували на ненейтральні редагування, тут, насправді, не має значення, чи він адмін. Я думаю, що він не буде зловживати повноваженнями та накладати санкції на користувача, з яким займає протилежні позиції та який не порушує правил. Утім, навіть згадування таких дій є порушенням ВП:Е, так.--Brunei (обговорення) 21:34, 19 червня 2018 (UTC)

Хмельницький[ред. код]

Прошу вказати на недоліки, зокрема у контексті номінування у добрі статті. Ерідан (обговорення) 16:36, 7 березня 2018 (UTC)

 • Дуже багато розділів і підрозділів без виносок. Неясно, звідки береться те чи інше твердження. Це дуже важливо при читанні та виправленні статті.--Brunei (обговорення) 13:44, 8 березня 2018 (UTC)
 • Розділ Освіта фактично не написаний, лише список вишів. Нічого не сказано про середню освіту. --Brunei (обговорення) 13:55, 8 березня 2018 (UTC)
 • Розділ Релігія непропорційно великий, його треба суттєво скоротити, винести підрозіділи (чи весь його) до окремих статей.--Brunei (обговорення) 13:55, 8 березня 2018 (UTC)
 • Також непропорційно великий розділ Євромайдан в Хмельницькому, особливо порівняно з всіма 27 роками незалежності. Треба збалансувати.--Brunei (обговорення) 14:04, 8 березня 2018 (UTC)
Дякую.--Ерідан (обговорення) 17:53, 8 березня 2018 (UTC)

Шарій Анатолій Анатолійович[ред. код]

Запит на допомогу у досягненні консенсусу щодо змісту, та залучення користувачів в Обговорення статті. Запит на меті побудови статті у енциклопедичному форматі, у відповідності до норм та політики спільноти Вікіпедія Укріїна, а не як зараз, здебільшого, на особистих негативних переконаннях, на невідомих хибних джерелах, та таких, які не є авторитетними (Для долучення в обговорення, будь-ласка, ознайомтесь з визнаенням Вікіпедія:Авторитетні джерела ).

Сторінка відповідає вимогам, нічого змінювати у ній не треба.--Парус (обговорення) 15:43, 22 листопада 2017 (UTC)

Перепис населення Російської імперії (1897)[ред. код]

Стаття на даний момент перебуває у редагуванні Намѣсника. Проте під час одного з редагувань, користувач видалив галерею зображень переписних листів Київської губернії. Я з ним консенсусу щодо значимості цих зображень не дійшов. Тому перевів дискусію сюди. Моя аргументація наступна:

 1. Перепис 1897 року - був перший і єдиний перепис Російської імперії. Переписні аркуші були створення спеціально для нього і аналогів їм немає. Після перепису населення всі переписні аркуші слід було знищити. Та частина аркушів, що вціліла завдяки невиконання наказів на місцях чи пережила війни ХХ ст - є дуже важливим генеалогічним матеріалом.
 2. Також частина вцілілих аркушів є ілюстрацією теми статті, оскільки була складовою частиною описуваної події (тобто самого перепису).

З цих міркувань, я вважаю галерею зображень в статті необхідно лишит. З аргументацією Намѣсника можна ознайомитися у посиланні вище. Хто зі спільноти як вважає. Зображенням цим місце в статті чи ні?--Sibaroni обг 07:02, 18 травня 2017 (UTC)

Адріано Челентано[ред. код]

З моменту надання у 2014 році цій статті статуса доброї, вона збільшилася у два рази за розміром у зв'язку з появою великої кількості фактів до біографії співака. У тексті статті можлива присутність великої кількості помилок, стилістичних проблем та смислових недоречностей. Вважаю, що стаття зараз не відповідає критеріям доброї. Буду вдячний допомозі фахівців, які вичитають цю велетенську статтю.--Парус (обговорення) 11:42, 3 травня 2017 (UTC)

Альбоми Адріано Челентано[ред. код]

Потрібна вичитка статтей про альбоми Адріано Челентано 1960-х, 1970-х, 1980-х, 1990-х і 2000-х років. Можливо, треба буде підправити стиль. Буду вдячний тому хто візьметься за таку велику роботу.--Парус (обговорення) 04:45, 22 квітня 2017 (UTC)

 1. 1960 — Adriano Celentano con Giulio Libano e la sua orchestra
 2. 1960 — Furore
 3. 1962 — Peppermint twist
 4. 1963 — A New Orleans
 5. 1965 — Non mi dir
 6. 1966 — La festa
 7. 1966 — Il ragazzo della via Gluck
 8. 1968 — Azzurro/Una carezza in un pugno
 9. 1969 — Adriano Rock
 10. 1969 — Le robe che ha detto Adriano
 11. 1970 — Il forestiero
 12. 1971 — Er Piu' (Storia D'Amore E Di Coltello)
 13. 1972 — I mali del secolo
 14. 1973 — Nostalrock
 15. 1975 — Yuppi du
 16. 1976 — Svalutation
 17. 1977 — Disco dance
 18. 1977 — Tecadisk
 19. 1978 — Ti avrò
 20. 1978 — Geppo il folle
 21. 1979 — Me, Live!
 22. 1979 — Soli
 23. 1980 — Un po' artista un po' no
 24. 1981 — Deus
 25. 1982 — Uh… uh…
 26. 1983 — Atmosfera
 27. 1984 — I miei americani
 28. 1985 — Joan Lui
 29. 1986 — I miei americani 2
 30. 1987 — La pubblica ottusità
 31. 1991 — Il re degli ignoranti
 32. 1994 — Quel Punto
 33. 1995 — Alla corte del remix
 34. 1996 — Arrivano gli uomini
 35. 1998 — Mina Celentano
 36. 1999 — Io non so parlar d'amore
 37. 2000 — Esco di rado e parlo ancora meno
 38. 2002 — Per sempre
 39. 2004 — C'è sempre un motivo
 40. 2007 — Dormi amore, la situazione non è buona
 41. 2011 — Facciamo finta che sia vero
 42. 2016 — Le migliori

Freelancer[ред. код]

Дану статтю було створено мною рік тому шляхом перекладу російської інтервікі. Протягом подальшого року подану інформацію було перевпорядковано, а також доповнено кількома розділами шляхом перекладу англійської інтервікі. Прошу вказати на недоліки даної статті зокрема з таких питань:

 1. Які ілюстрації краще включити до даної статті? Звісно, з інтервікі їх перенести не проблема, але чи не перешкоджатимуть вони рівню доброї чи вибраної статті?
 2. Чи не суперечать розділи «Сюжет» і «Космічні кораблі» правилу Вікіпедія — не путівник? І чи не завеликим вийшов переказ сюжету?
 3. Чи заслуговують найвизначніші моди принаймні згадки у даній статті?

Також прошу дати поради з поліпшення статті до рівня доброї чи навіть вибраної. --Рассилон (обговорення) 21:13, 2 квітня 2017 (UTC)

 • Розділ Сюжет надто великий, його треба якось розбити.--Парус (обговорення) 18:15, 21 квітня 2017 (UTC)
 • Номінувати у добрі чи вибрані статтю-переклад з російської — погана для Укрвікі тенденція. У нас ітак у добрих та вибраних повно статей-перекладів з російської. Ну що подумають про нас сусіди? Вони вирішать, що у нас немає своїх мізків і будуть сміятися. До того ж, навіщо читати переклад українською, якщо можна почитати оригінал? Безглуздість. Виходить, що Укрвікі без російської Вікіпедії нежиттєздатна.--Парус (обговорення) 12:03, 26 квітня 2017 (UTC)
  Переклад інших Вікіпедій — лише один зі способів наповнення Української. Завжди можна власноруч шукати ВП:АД і збирати з них інформацію по крихтах для майбутньої статті. Але навіщо, коли це вже зроблено, хоча й іншою мовою? Тим паче за наявності чудового засобу, який зберігає всі посилання та виноски. Якщо перекласти статтю з однієї мови, доповнити її уривками з інших мов і нових джерел, перекомпонувати та вичитати результат — ніхто й не здогадається, з чого все починалося :) --Рассилон (обговорення) 17:53, 26 квітня 2017 (UTC)

Оганесон[ред. код]

Переклад вибраної статті з англомовного розділу Вікіпедії. Прошу хіміків переглянути термінологію та сказати, чи годиться стаття в ДС. --丂ㄖㄥㄖ山卂ㄚ ȱѣȓ 17:05, 28 грудня 2016 (UTC)

DJ Bodya Lutskiy[ред. код]

Схоже, написав сам про себе. Хто розуміється, визначте будь ласка чи такі вже це великі досягнення, як він описує і скільки це "неймовірні цифри". Біографія почасти дана з його ж слів, тобто читачі мають повірити на слово.--Віщун (обговорення) 06:32, 19 серпня 2016 (UTC)

Дедпул (фільм)[ред. код]

Вітаю. Запрошую усіх долучитися до обговорення статті Дедпул (фільм). Насамперед, я хотів би обговорити видалення користувачем Watashi-wa інформації про український дубляж, яку я додавав. Наперед дякую за увагу. --Lord Xshot (обговорення) 19:54, 1 травня 2016 (UTC)

Запит на рецензію статті "Вировитиця"[ред. код]

До розділу про історію міста Вировитиця користувачем внесено підрозділ "Козацький слід в історії міста", де йдеться про 15-й корпус СС та його з'їзд у вказаному місті.

Постає питання, яка значимість цього розділу у статті про Вировитицю? Якими публікаціями авторитетних і незалежних джерел відзначена значимість описуваних есесівських зборів для історії міста? Який саме слід в історії міста залишило це есесівське військове формування? Яку точку зору відображає інформація даного розділу і для чого вона розміщена на сторінці про хорватське місто Вировитиця? Доречі, жодна з іншомовних версій статей про Вировитицю не розповідає про це есесівське військове формування. Це є зрозумілим. Для таких відомостей є спеціальні статті у Вікіпедії. Щодо статті про місто Вировитицю, то цей розділ, на мою думку, є там абсолютно недоречним. Знайти порозуміння з цього питання з автором розділу на сторінці обговорення не вдалося. Прошу розглянути. З повагою, --Poltavski (обговорення) 19:03, 9 грудня 2015 (UTC)

Ще не було експертної оцінки, а Poltavski вже затіяв війну редагувань. Прохання втрутитися і припинити цю війну до прийняття відповідного рішення!--Словолюб (обговорення) 15:45, 10 грудня 2015 (UTC)

Ніколенко Ольга Миколаївна[ред. код]

Стаття Ніколенко Ольга Миколаївна створена в 2014 році користувачем Nativehome та доповнена Леонід Панасюк. А також суттєво доповнена Alimduyl. Та спотворена Учитель. Я запропонував користувачеві "Учитель", як НЕ фахівцеві у філології (за фахом - історик) видалити свої доповнення від серпня 2015 року. Як такі, що ганьблять науковця високого рівня, йдуть всупереч Програмі Міністерства освіти та, користуючись ситуацією в країні - приписують науковцеві "руський мир". Отримав відмову. Вищезгадана дописувачка не аргументує свої явно замовні дії.

Отже, маємо запит на рецензію статті, хоча як оцінити бруд, а не синтаксис - не второпаю.

Буду вдячний. Васильченко2014 (обговорення) 09:04, 26 жовтня 2015 (UTC)

Вировитиця[ред. код]

Стаття Вировитиця. До розділу про історію міста Вировитиця користувачем Slovolyub внесено підрозділ "Козацький слід в історії міста", де йдеться про з'їзд та інші відомості про 15-й козачий кавалерійський корпус СС.

Вікіпедія - це енциклопедія. Для того, щоб вважатися енциклопедичними, статті Вікіпедії повинні розповідати про досить значимі події. У застосуванні до даного конкретного випадку постає питання, яка значимість цього розділу у статті про Вировитицю? Якими публікаціями авторитетних і незалежних джерел відзначена значимість описуваних есесівських зборів для історії міста? Який саме слід в історії міста залишило це есесівське військове формування? Статті Вікіпедії повинні відображати нейтральну точку зору. Яку точку зору відображає інформація даного розділу і для чого вона розміщена на сторінці про хорватське місто Вировитиця? Доречі, жодна з іншомовних версій статей про Вировитицю не розповідає про це есесівське військове формування. Це є зрозумілим. Для таких відомостей є спеціальні статті у Вікіпедії. Щодо статті про місто Вировитицю, то цей розділ, на мою думку, є там абсолютно недоречним. Знайти порозуміння з цього питання з автором розділу на сторінці обговорення не вдалося. Прошу розглянути. З повагою, --Poltavski (обговорення) 18:12, 9 грудня 2015 (UTC)

Мелілотін[ред. код]

Лікарський препарат. Потрібен медик --Sthelen.aqua (обговорення) 22:32, 24 березня 2015 (UTC)

Ну, не зовсім лікарський препарат, а БАД. Ніби й джерела є, але переважно друковані російські видання 90-х років, та ще сайт фірми-виробника. в російській вікіпедії статті немає. Яка значимість? Я не прихильник видалення статей, але тут треба знайти або незалежні джерела в інтернеті, або вилучити статтю. --Yukh68 (обговорення) 19:21, 9 грудня 2015 (UTC)

Імітаційна гра (фільм)[ред. код]

Потрібно суттєве допрацювання у вікі-оформленні, вікіфікації, виправлення помилок. Готовий допомагати несуттєвими виправленнями та доповненнями. --Pan Karlowski (обговорення) 20:04, 24 лютого 2015 (UTC)

Шановний пане! По-перше, як можна здогадатися про Вашу думку про можливе допрацювання статті, якщо ні в самій статті Ви шаблону не поставили, ні на сторінці обговорення статті не зазначили, що хочете допрацювати? Якби я випадково сюди не зайшла, досі б не знала.
По-друге, дрібні помилки виправляйте, доповнюйте, я ніколи не проти конструктивних виправлень, навіть дякую за то. У великій статті важко помітити, бо око замилюється. А от неконструктивні правки нещадно відкочую або виправляю назад.
По-трете, поскільки Ви не висловились, що саме у статті Вам впало в око з точки зору вікі-оформлення і вікіфікації, я не знаю, що Вас там не влаштовує, але зауважу, що на мою думку, там всього достатньо - і посилань, і розділів, і ілюстрацій. Єдине, чого не має - розділу про укр.прокат, але лише тому, що офіційні дані не знайдені (див. дискусію на сторінці обговорення). --Sthelen.aqua (обговорення) 22:40, 24 березня 2015 (UTC)

Мельбурн[ред. код]

Прошу перевірити на мовні помилки, MelVic (обговорення) 00:35, 16 січня 2015 (UTC)

Книга "Ніч ополудні"[ред. код]

Прошу перевірити та видали ярлик "неперевірена стаття". Дякую! --SObuk (обговорення) 13:26, 30 грудня 2014 (UTC)SObuk

Берсо[ред. код]

Нова стаття з садівництва та паркової архітектури. Оцініть, будь-ласка. --В.Галушко (обговорення) 15:57, 13 жовтня 2014 (UTC)

Музей-садиба Архангельське[ред. код]

Останнім місяцем переробив наявну статтю з Архангельського. Прошу дати оцінку. --В.Галушко (обговорення) 15:23, 13 жовтня 2014 (UTC)

Пам'ятники Голої Пристані[ред. код]

Створив максимально можливий і наближений до повного ілюстрований список пам'ятників міста, яких разом зі скульптурними композиціями як для райцентру там досить багато. Прохання вказати, що у статті варте доопрацювання (окрім пошуку дат встановлення окремих монументів) з перспективою можливості набуття нею статусу доброї. --Елвіс (обговорення) 13:56, 21 квітня 2014 (UTC)

Право роздачі урядів у Речі Посполитій[ред. код]

Не верифікується...--Dghooo (обговорення) 20:21, 22 листопада 2013 (UTC)

Проценоз[ред. код]

Написано сухою мовою для спеціалістів. Немає енциклопедичності як такої--Dghooo (обговорення) 09:15, 12 вересня 2013 (UTC)

Відкрита освіта[ред. код]

Взагалі незрозуміло про що це.--Dghooo (обговорення) 15:14, 30 липня 2013 (UTC)

Соціоніка[ред. код]

Стаття потребує знавця не тільки предмету, але й звичайної грамоти, щоб перечитати джерела та узгодити текст статті з текстом джерел. Аноніми вочевидь цього зробити не можуть.--Dim Grits 12:08, 14 червня 2013 (UTC)

Використання дотацій ЄС на сторінці Activ Solar[ред. код]

Прохання спокійно й розсудливо допомогти врегулювати конфлікт навколо статті Activ Solar у розділі "Використання дотацій ЄС" (історія сторінки "Обговорення Використання дотацій ЄС"). Коротко кажучи в газеті "Комерсант" э такий абзац:

« "В сентябре (2011 года.—"Ъ") мы перевели 31 млн евро, которые должны были пойти на программы энергосбережения. Однако эти средства были потрачены не на сбережение, а на линии электропередачи, связавшие солнечные электростанции (СЭС) в Крыму и Одесской области с общей энергетической сетью страны. Вам должно быть ясно, о каких СЭС идет речь, ведь в Украине не так много станций, имеющих отношение к Андрею Клюеву",— рассказал "Ъ" европейский чиновник. Следует отметить, что главным производителем солнечной энергии в Украине является компания Activ Solar.[1] »

У цій цитаті не названо ім'я європейського чиновника, який сказав це. Хоча є спростування основних європейських чиновників на той час: представника Єврокомісії Пітера Стано(link) і глави представництва Євросоюзу у Києві Жозе Мануэль Пинту Тейшейра (link). Тобто журналіст видання "Комерсант" сам прив'язав цитату (яка цитується інкогніто, без підтвердження у деяких других джерел) до компанії Activ Solar, яка зовсім не займається будуванням ЛЕП (в чому цю не зв'язану компанію и звинувачує журналіст, спираючись на коментар який цітується інкогніто). Пройшло більше року з цієї події, и є достатньо старих та свіжих новин, що дотації ЄС досі не були використані:

Чому ж не можна видалити згадку про дотації ЄС на сторінці опису компанії, якщо:

 • існує маса хронологічних спростувань
 • суперечлива думка має тільки одне джерело ("Комерсант”), де немає імені коментатора, і є думка журналіста про зв'язок події з компанією Activ Solar
 • події про коментар о Дотаціях ЄС вже більше року

Відповідає чи це правилам: Нейтральна точка зору ВП:НТЗ та Критерії значимості ВП:ЗН?? ZotovS (обговорення) 10:56, 20 лютого 2013 (UTC)

Церква святих Бориса і Гліба (Вишгород)[ред. код]

Прошу звернути увагу на дії учасника щодо наполегливого запровадження новоязу в статтю. Виправлення відкатує.Башлык (обговорення) 07:35, 1 лютого 2013 (UTC)

Homo Sovieticus[ред. код]

Звертаю увагу на цю статтю (бо це радить робити Вікіпедія:Запити на коментар), оскільки там зараз йде війна редагувань. З моєї точки хору є чітке порушення правила Вікіпедія:Чим не є Вікіпедія. Опонент ніяк не аргументує свою точку зору окрім особистих образ на сторінці обговорення та в примітках до правок (diff 1, diff 2, diff 3, diff 4). --Movses (обговорення) 09:04, 16 липня 2012 (UTC)

Шаблон:Харків—Золочів[ред. код]

При внесенні до статті фотографії виходить подібна штука. Лише при отакій зміні ситуація виправляється. Але якщо вставляти кілька фотографій цей фокус не вийде. Мабуть, ця штука виникає і при внесенні інших шаблонів.--Tttaaannne (обговорення) 22:19, 13 червня 2012 (UTC)

Запит на рецензію статті День Перемоги[ред. код]

Користувач АлексК настирливо виправляє текст у преамбулі зі «свято перемоги СРСР над фашистською Німеччиною», на «свято перемоги радянського народу над фашистською Німеччиною». Я не маю нічого проти, щоб у статтю (навіть у її преамбулу) було додано таке цінне (на думку АлексаК) посилання на статтю Радянський народ (написати щось на кшталт — «війна була виграна радянським народом», чи якось інакше), але ж У ПЕРШОМУ реченні преамбули повинно стояти абсолютно об`єктивне визначення — країна з якою назвою перемогла країну з якою назвою. А які там були народи - радянські, нерадянські — це вже уточнення, що цілком можуть йти у тексті далі. Serg7255 (обговорення) 09:26, 22 квітня 2012 (UTC)

Свято радянського народу, перемога СРСР над... --Dim Grits 20:08, 22 квітня 2012 (UTC)
Особисто мені здається, що слово "фашизм" краще замінити на "нацизм", воно тут краще підходить. Мусолінні був фашист, а Гітлер - нацист. Це трішкі різні поняття. Samiiumnii (обговорення) 22:24, 10 серпня 2013 (UTC)

Партія піратів (Швеція)[ред. код]

Прошу прокоментувати доцільність знаходження статті в Категорія:Кітч і в разі доцільності надати джерела такої класифікації. Дякую — NickK 14:35, 17 жовтня 2010 (UTC)

Пам'ятник Адамові Міцкевичу (Івано-Франківськ)[ред. код]

Прошу товариство оцінити ситуацію з назвою розділу Посилання/Джерела. --Friend 16:11, 7 серпня 2010 (UTC)

Іван IV Грозний і Русь[ред. код]

Див. внесок користувача Helikopter. --Friend 14:51, 3 травня 2010 (UTC)

Вовкун Василь Володимирович[ред. код]

Прошу допомоги врегулювати конфлікт навколо статті. Yakudza без поважних на те причин вилучає із статті єпізод про висловлювання Вовкуна в адрес російської мови ("собача мова"). Я вважаю це порушенням НТЗ, а сам епізод - достатньо значним, щоб лишити про нього згадку в біографічній статті. Мої звернення до Yakudza успіху не мали, аргументації теж не було. Запрошую до обговорення.

Пан Якудза правий, на мою думку. --Friend 14:51, 3 травня 2010 (UTC)

Японська імперія[ред. код]

Є пропозиція замінити копирайтове зображення в статті на Файл:ImperioJapones.png або інше вільне. --Friend 18:17, 26 березня 2010 (UTC)

Пропозиція відхилена :)--日本地理 18:40, 26 березня 2010 (UTC)

АнтиТабачна кампанія[ред. код]

Суперечка стосовно того чи розділ має називатися «мережеві лінки» чи «посилання» та доцільність/недоцільність прокрутки у примітках. --Friend 23:39, 21 березня 2010 (UTC)

Може, «Посилання» і не найкраща назва розділу, але «Мережеві лінки» — це щось тавтологічне та малозрозуміле. А щодо прокрутки, то це значно глобальніше питання, якщо не помиляюся, в обговоренні в Кнайпі вирішили, що так робити небажано — NickK 23:50, 21 березня 2010 (UTC)

Литовці[ред. код]

Прохання спокійно й розсудливо допомогти врегулювати конфлікт навколо статті. Див. історія сторінки "Литовці", історія сторінки "Обговорення:Литовці".--Анонімус 23:27, 15 березня 2010 (UTC)

Янукович Віктор Федорович[ред. код]

У розділі Курйози конфлікт щодо того чи був Чехов українським поетом-письменником. --Friend 19:03, 2 лютого 2010 (UTC)

Антисемітизм[ред. код]

Чи доцільно вставляти у статтю якісь зображення (взяті в коментар у розділі Антисемітизм в Україні), якщо в обговоренні користувачі стверджують, що це може бути фальсифікація? --Friend 09:57, 16 грудня 2009 (UTC)

Йокогама[ред. код]

історія Стаття містить 2 помилки. Деталі: Обговорення користувача:SamOdin#Йокогама Помилки від: 09:03, 11 грудня 2009; 08:57, 12 грудня 2009. Друга помилка: наповзання галереї на шаблон міста. Висновок: порушення зору... --79.124.167.233 22:34, 12 грудня 2009 (UTC)

Населення я виправив, але Йокогама не лежить на автошляху М 06NickK 23:13, 12 грудня 2009 (UTC)

Шаблон:ЕУ[ред. код]

Пропоную варіант з ref-uk на початку змінити на варіант, де це буде в кінці, або взагалі не буде:

бо зараз стоїть:

Наскільки я дивився по різних Вікіпедіях, різноманітні (укр.) (ісп.) і т. д. зазвичай ставлять після самого джерела, а не перед. --Friend 18:15, 12 грудня 2009 (UTC)

Підтримую. Я не бачу великої потреби ставити {{ref-uk}}, з назви очевидно, що джерело україномовне. Якщо б це було іншомовне джерело, то ця позначка мала б цінність у тому, щоб вказувати читачеві, якою мовою там написано текст, щоб він відкрив відповідний словник чи перекладач, а для україномовної книги я не бачу якоїсь цінності в такій позначці — NickK 18:30, 12 грудня 2009 (UTC)
Вважаю точно так само, тому цього рефу не ставлю на україномовні джерела, але формальної заборони таких дій нема, тому, наскільки я розумію, це питання смаку. --Friend 18:40, 12 грудня 2009 (UTC)
Я за рефу! Коли ставиш її на початок, виглядають уніфіковано всі книги і посилання; коли ставиш на кінець — виходить гармидер, бо назви книг і посилань різні по довжині. Ось порівняйте уніфікацію (1) і разгаржіяш (2):

1

 • (укр.) 00000000000000000000000
 • (укр.) 00000000000000000000000000
 • (укр.) 00000000000000000000000
 • (яп.) 00000000000000000000000000000000
 • (ісп.) 00000000000000000000
 • (ісп.) 0000000000000000000000000000
 • (нім.) 000000000000000000000000000000000000000

2

 • 00000000000000000000000 (укр.)
 • 00000000000000000000000000 (укр.)
 • 00000000000000000000000 (укр.)
 • 00000000000000000000000000000000 (яп.)
 • 00000000000000000000 (ісп.)
 • 0000000000000000000000000000 (ісп.)
 • 000000000000000000000000000000000000000 (нім.)

Здається, на початку ставити набагато краще, ніж наприкінці...--Alex K 18:48, 12 грудня 2009 (UTC)

Просто не прийнято нове твердження, речення або новий рядок починати з дужок. --Friend 19:04, 12 грудня 2009 (UTC)
Де не прийнято?--Alex K 19:13, 12 грудня 2009 (UTC)
В українській писемній мові. Ну, наприклад, Проблема гостра в українських містах-мільйонниках. (Київ, Донецьк і т . д.). Зрештою, під час написання рядових статей ми робимо багато помилок, але для добрих, вибраних статей чи загальноприйнятих шаблонів, як той, що винесений у заголовок, треба чітко визначитись. --Friend 19:27, 12 грудня 2009 (UTC)
Яке відношення має це "правило" до оформлення посилань? Головне наочність, уніфікованість, зручність в орієнтуванні в посиланнях. Це ж не суцільний текст!

А мені здавалось, що для україномовних джерел мови не вказуємо… --AS 17:35, 14 грудня 2009 (UTC)

Донецьк[ред. код]

Неспівпадіння думок щодо авторитетності джерел на назву Сталіно (1-ий абзац). --Friend 17:40, 25 листопада 2009 (UTC)

Ну от у 1960 році, наприклад, видали Постанову Ради міністрів УРСР, де пишуть про курортну контору міста Сталіно, а тут іншим наказом встановлюється якийсь план по місту Сталіно. Виходить, що у 1950-ті роки така назва справді існувала — NickK 17:50, 25 листопада 2009 (UTC)

ВульФФ[ред. код]

Неспівпадіння смаків і думок. --Friend 10:47, 25 листопада 2009 (UTC)

Науковий стиль[ред. код]

Колеги,
Інструкції англійської Вікипедії не рекомендують використовувати при написанні статей розпливчаті вирази, такі як "в основному", "як правило", "по суті справи" і так далі. У україномовній Віки такі вказівки доки, на жаль, відсутні, що приводить до важковирішуваних конфліктів редагування, наприклад тут. Прошу допомоги співтовариства в вирішенні даного кофлікта. kw 04:21, 12 листопада 2009 (UTC)

Шаблон:film-stub[ред. код]

З назви можна подумати, що шаблон використовується в статтях про фільми. Але це так і не так. Бо шаблон додає статті в Категорія:Незавершені статті про кінематограф і пише: Це незавершена стаття про кінематограф. До того ж намагання виправити шаблон відкидаються NickK (обговореннявнесокблокуваннязахиствилученняперейменуванняCentralAuth). Прохання прокоментувати ситуацію, шаблон і шляхи подальших дій.--Ink 18:13, 29 жовтня 2009 (UTC)

 • Нік правий. Шаблон про кінематограф. Саме так сприймається слово film англійською мовою. Шаблон про фільм із природною назвою {{movie-stub}} не існує. --Дядько Ігор 18:46, 29 жовтня 2009 (UTC)
 • В нас є шаблон {{Фільм-доробити}} для фільмів. І все добре, але шаблон {{Film-stub}} використовується перевжно у статтях про кінорежисерів, кінооператорів та кінофестивалі. Наприклад, статті Френк Міллер або Лисенко Юрій Семенович цілком спокійно можна назвати незавершеними статтями про кінематограф, але вони ну ніяк не схожі на незавершені статті про фільми — NickK 18:50, 29 жовтня 2009 (UTC)
 • Звертаю увагу на існування шаблонів {{кінематограф-доробити}} та {{cinema-stub}}. Також прошу звернути увагу на інтервікі.--Ink 19:08, 29 жовтня 2009 (UTC)
  {{Cinema-stub}}, судячи з назви, означає незавершену статтю про кінотеатр. Під назвою {{Кінематограф-доробити}} невідомо для чого лежить копія цього шаблону, створена на місці редиректа. Як вже казав Дядько Ігор, шаблон незавершеної статті про фільм було б доречно назвати {{Movie-stub}}, ця назва наразі вільна — NickK 19:16, 29 жовтня 2009 (UTC)
можливе виправлення має бути лише повним. з виправленням ботом усіх входжень шаблону --Ілля 20:31, 29 жовтня 2009 (UTC)
До того ж нащо неграмотно використовувати англомовні назви? Хто винен росіянам, що в них ru:Шаблон:Cinema-stub не про кінотеатр, а про кінематограф, бо англійці свій en:Template:Cinema-stub для незавершених статей про кінотеатри вилучили як непотрібний? А в англійців це саме film-related, тобто стаття на тематику, яка стосується фільмів — NickK 20:37, 29 жовтня 2009 (UTC)
 • Мені зовсім не зрозуміле перейменування, перенаправлення окремого шаблону {{кінематограф-доробити}} на шаблон {{film-stub}}, зважаючи на все вищенаписане.--Ink 21:07, 29 жовтня 2009 (UTC)
 • Декілька важливих зауважень. {{film-stub}} (без нових і старих редиректів) стоїть приблизно в 500 статтях. З них близько половини, а може і більше — статті про фільми. {{кінематограф-доробити}} та редирект {{cinema-stub}} створювались з метою розділити фільми і статті про кінематограф в окремі категорії. Але сьогодні Oleksii0 (обговорення · внесок) поперейменовував шаблони декілька разів, нікого не спитавши і ще більше все заплутав.--Ink 23:16, 29 жовтня 2009 (UTC)
  Неправда. Після дій Олексія, крім появи редиректа {{Movie-stub}} та заміни дублікатів шаблонів правильними перенаправленнями, нічого не змінилося. Щодо {{Film-stub}}: чудово, але якщо в 50% статей стоятиме неуточнений шаблон (як зараз, бо стаття про фільм є незавершеною статею про кінематограф), то це нормально, а якщо в 50% статей стоятиме некоректний шаблон (як Ви пропонуєте, бо стаття про режисера аж ніяк не є незавершеною статею про фільм), то це нікуди не годиться — NickK 23:22, 29 жовтня 2009 (UTC)
 • Для того потрібен окремий шаблон кінематограф-доробити, щоб мати змогу розділити статті по категоріях.--Ink 23:26, 29 жовтня 2009 (UTC)
  А нащо для цього інший шаблон? Замість film- пишете movie-, і ніяких редиректів не треба. Все просто і без зайвих проблем — NickK 00:20, 30 жовтня 2009 (UTC)
 • Тому що близько 70 відсотків включень - фільми. Менше роботи - то в 30 відсотках, тобто 170 статтях проставити окремий шаблон про кінематограф.--Ink 00:28, 30 жовтня 2009 (UTC)

Евлія Челебі[ред. код]

Прошу вирішити конфлікт редагування щодо уривка:

Челебі про Київ[ред. код]

« З часу свого заснування і до цього дня ця фортеця знаходиться в руках московитів; гідно відзначити, що це красива фортеця. А закон Москви [був] такий: якщо який-небудь король помер, то тіло його неодмінно ховають в цьому Киеве-Кирілове, і в цьому ж місті відбувається коронації королів. Оскільки ця стародавня фортеця стоїть на священному для поляків і московитів місці, то цей Кирілов почитали у всьому Ференгистане[2] []. На мові московитів ця фортеця називається Київ, але між різними народами її називають Киевец, Киевліч і іншими іменами. А одна з її назв — Киріловец.[3]
Оригінальний текст(рос.)
Со времени своего основания и по сей день эта крепость находится в руках московитов; достойно отметить, что это красивая крепость. А закон Москвы [был] таков: если какой-нибудь король умер, то тело его непременно хоронят в этом Киеве-Кирилове, и в этом же городе происходит коронации королей. Так как эта древняя крепость стоит на священном для поляков и московитов месте, то этот Кирилов почитают во всем Ференгистане []. На языке московитов эта крепость называется Киев, но между разными народами ее называют Киевец, Киевлич и другими именами. А одно из ее названий — Кириловец.
»

kw 08:56, 6 березня 2009 (UTC)

Я бачу принаймні 2 проблеми: по-перше, цитата написана з величезною кількістю помилок, в тому числі й у слові Київ, географічні назви взагалі перекручені, навіть Ворд би половину повиправляв, частина речень незрозумілі, по-друге, оригінальна цитата має бути мовою оригіналу — NickK 19:17, 6 березня 2009 (UTC)
Благодарю за Ваш ответ.
 • С замечаниями по грамматике согласен, берусь исправить
 • Вопрос исходной цитаты предлагаю на данном этапе опустить, как непринципиальный
Хотел бы уточнить, что мое обращение к сообществу - есть часть процесса разрешения конфликта редактирования в статье Евлія Челебі (подробности прошу смотреть на странице обсуждения). Это действие рекомендуется правилами данного языкового проекта, как первый шаг разрешения конфликтов (см. ВП:ВК). Надеюсь на помошь в разрешении конфликта. Заранее благодарен за помощь. kw 06:36, 9 березня 2009 (UTC)

Лімонов Едуард Веніамінович[ред. код]

 • Прохання прокоментувати назву статті Лімонов Едуард Веніамінович. Існує різні точки зору — мусить бути Лимонов, згідно чинного правопису (Пирогов, Виноградов та інші) чи Лімонов по прикладам з поважних українських видань, Правда України, Дзеркало Тижня і інших. Подробиці на сторінці обговорення. Цікава точка зору інших користувачів. --Гриць 13:15, 5 вересня 2007 (UTC)
Згідно правопису Лимонов.--Ahonc?!/©~№? 14:01, 5 вересня 2007 (UTC)
Ой, тримайте мене вдвох, бо одному нема шо. Погляньте тут і тут у «Дзеркалі тижня». Лимонов, гадом буду, пишуть! --Amatorov 14:08, 5 вересня 2007 (UTC)
Добре, переконали. --Гриць 14:54, 5 вересня 2007 (UTC)
ну йпроблема::)-- 15:02, 5 вересня 2007 (UTC)

Конституція Японії[ред. код]

Прошу перевірити Конституція Японії у вікіджерелах ([2]) на наявність орфографічних і стилістичних помилок в українському тексті. Дякую наперед --AlexKwappen.svg Alex K 08:57, 16 квітня 2008 (UTC)

Шаблон:Картка:Воєводство Польщі[ред. код]

Прошу висловити свою думку про Шаблон:Картка:Воєводство Польщі. Приклад використання тут. Актуальний шаблон недоперекладений (див.нп. Вармінсько-Мазурське воєводство), та й розміщення там невдале. --Rar 14:35, 18 листопада 2008 (UTC)

Ге Микола Миколайович[ред. код]

Прошу перевірити цю статтю на орфографічні й граматичні помилки. --Re_non_verbis 30 серпня 2010

Садовий Андрій Іванович[ред. код]

Прошу допомогти владнати конфлікт!

Для прикладу досить відомий в ЗМІ факт, видаляється анонімом (194.44.240.74), або спеціально зареєстрованим користувачем (Enlighten) для змін в цій статті та інше (ці самі дії спостерігаються аноніма 194.44.240.74 у рос.вікі, але там ще гірше - там вилучається значна частина статті разом з 20 примітками!)... але йде наведення анонімом як джерела його інформації (кілька посилання на сторінки одного власного сайту, а саме "власний сайт Садового" (http://www.sadovyi.org/), тобто автор сам про себе хоче створити сторінку у вікіпедії, але власний сайт не може виступати джерелом для написання статті у Вікіпедії, а тим більше про себе самого пише сам... або під своїм контролем! Один с прикладів вилучання відомого факту: "«Геній Міста»" [4] [5] [6] - фільм став призером Третього Національного конкурсу на кращі журналістські розслідування з проблем корупції в Україні. У стрічці йдеться про діяльність львівського мера Андрія Садового та його оточення, яку більшість героїв фільму відверто називають «корупційною»! Seleonov 21:08, 4 листопада 2010 (UTC)

 • ось ще один приклад вандалізму (194.44.240.74) [3]. Дописав у статью Поп-арт "та хом'яків." Seleonov 21:13, 5 ноября 2010 (UTC)

Київська Русь[ред. код]

Прошу перевірити цю статтю на мовні помилки. --Dimant 22:22, 2 січня 2011 (UTC)

Новомиргород[ред. код]

Прошу вказати на те, що варто вдосконалити в статті для доцільності її номінування на вибрану.--Elvis 12:04, 6 травня 2011 (UTC)

Сигарета чи Цигарка[ред. код]

Прошу помогти розвязати конфлікт: автор статті (анонімний) вважає, що правильно СИГАРЕТА, хоч за тлумачними словниками має бути ЦИГАРКА.--MSha 16:55, 22 березня 2013 (UTC)

Шаблон:Античне місто[ред. код]

Доброго дня. Я створив свій перший шаблон, якого на мою думку не вистачало в вікіпедії, для застосуванні в статті Кепи, та інших подібних випадках. Прошу знавців оцінити та виправити помилки. Також буду дуже вдяний, якщо в шаблоні з'явиця можливість вімічення місця на мапі (як це зараз використовується для звичайних міст). Як основу для створення шаблону використовував Template:Infobox_ancient_site. Дякую.

Всеукраїнська федерація танцювального спорту[ред. код]

Прошу перевірити на мовні помилки та допомогти зібрати всю інформацію до купи. --Mow (обговорення) 08:39, 23 травня 2014 (UTC)

Філіп Керр[ред. код]

Я ще буду доповнювати цю статтю, лишилося з два десятки неопрацьованих джерел( дивлюся джерела в іншомовних статтях і перекладаю найсуттєвіше, на мій погляд). Хотів би дізнатися, що варто додати в першу чергу( нагороди Філіпа Керра будуть згодом, мені важко їх перекладати)--Гуморист (обговорення) 08:24, 2 червня 2014 (UTC)

Гарін Артем Володимирович[ред. код]

Доброго дня. Маю на меті розширити статтю. Прошу перевірити статтю, вказати на недоліки та шляхи їх виправлень. Дякую. Дубовик Євген

AI-повна задача[ред. код]

Статтю переклав з англійської. Прошу перевірити на наявність помилок та допомогти покращити переклад.

Посилання[ред. код]

 1. Украина предстала в новом свете. Комерсант. 
 2. Ференгистан, тобто країна ференгов, — загальна назва європейських країн у турок і багатьох інших народів Сходу. Ференг, або франк, — синонім європейця, християнина.
 3. Эвлия Челеби. Книга путешествия. Вып. 1 Земли Молдавии и Украины. М. Наука. 1961
 4. Геній Міста. Ефір від 18 грудня 2009 р., Газета «Інформатор»
 5. Фільм Ігоря Чайки «Геній міста» – про корупцію і мера Львова Садового – став призером Національного конкурсу журналістських розслідувань. Західна інформаційна корпорація
 6. Показ нового документального фільму Ігора Чайки «Геній міста» 15.02.2010, УНІАН