Географія Куби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Світлина з космосу
Райони Куби.

Куба — острів на якому розташована однойменна острівна держава в Вест-Індії знаходиться в західній частині дуги Великих Антильських островів. Країна знаходиться трохи південніше Тропіка Рака, на кордоні Карибського моря, Мексиканської затоки та Атлантичного океану. На північ від Куби знаходиться Флоридська протока (150 км до США), на сході — Навітряна протока (77 км до Гаїті), на північному заході — Юкатанська протока (200 км до Мексики), а за 140 км на південь розташована Ямайка.

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Топографічна мапа Куби.
Плантації тютюну.

Природа Куби[ред. | ред. код]

Куба розташована між континентами Півн. і Півд. Америка; о. Куба простягається майже в широтному напрямі на 1200 км при шир. від 32 до 145 км, протяжність берегової лінії бл. 4000 км. К. оточена архіпелагами дрібних островів, серед яких найбільші — Сабана і Камагуей (бл. 400 островів) на півночі, Хардінес-де-ла-Рейна на півд.-сході і Лос-Канарреос (350 островів) півд.-заході (в тому числі о. Хувентуд, колишній Пінос).

Рельєф[ред. | ред. код]

Рельєф К. визначається рядом субширотних кулісоподібно розташованих гірських гряд і хребтів, розділених слабкогорбистими та рівнинними площами. У зах. частині К. виділяється хребет Гуанігуаніко[es], який складається з хребтів Сьєрра-де-лос-Органос і Сьєрра-дель-Росаріо (макс. висота — гора Пан-де-Гуайбон, 699 м), де розвинений характерний рельєф «могот» — ізольованих, складених вапняками гряд або горбів з майже вертикальними стінками, а східніше — гряди Бехукаль-Мадруга і горби Гавана-Матансас. У центр. частині підіймається гірський масив Ескамбрай (Гуамуая) з піком Сан-Жуан (1140 м).

Найбільш розчленований рельєф характерний для сходу К. (хребет Сьєрра-Маестра з піком Туркино, 1974 м), на півночі розташовується гірський масив Маярі-Баракоа. Річки Куби не мають великого господарського значення. Найдовша річка — Кауто в гірській області південного сходу країни, довжиною бл. 240 км, судноплавна для невеликих суден в нижній течії на відстані 120 км.

Частину території Куби займають субплатформні ділянки, складені вапняками і структурно пов'язані з вапняковим плато Юкатана, Флориди і Багамських островів. На південному сході острів перетинає основна складчаста система Антильської острівної дуги, яка творить гірський хребет Сьєрра-Маестра.

Клімат[ред. | ред. код]

Клімат Куби тропічний пасатний. Кубу часто називають «перлиною Антилл».

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]