307-й окремий батальйон радіоелектронної боротьби (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
307-й окремий батальйон радіоелектронної боротьби
Нарукавний знак батальйону
На службі22 липня 1985 — 2013[1]
КраїниСРСР СРСРУкраїна Україна
Вид Сухопутні війська
Тип Війська РЕБ
Чисельністьбатальйон
У складі 8 армійський корпус
Пункт базуванням. Бердичів
Гасло«Мета боротьби — перемога»
Командування
Поточний
командувач
підполковник
Павло Соколов[2]

307-й окремий батальйон радіоелектронної боротьби (307 об РЕБ, в/ч А0804) — військова частина (батальйон) в складі 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України. Дислокувалася в місті Бердичів. Розформована в кінці 2013 року[1].

Завдання

[ред. | ред. код]

Завданням 307 окремого батальйону РЕБ є дезорганізація управління силами (військами), зниження ефективності ведення розвідки, використання зброї і бойової техніки противника, а також забезпечення стійкості роботи систем і засобів управління власними військами і зброєю. Виявлення радіоелектронних засобів противника по їх випромінюванню, визначення їх координат, визначення і аналіз характеристик випромінюваних ними сигналів. Ці відомості використовують на користь військової розвідки і при організації радіоелектронної протидії[3].

Історія

[ред. | ред. код]

Частина була сформована 22 липня 1985 року в місті Чернігів, як кадровий батальйон радіоелектронної боротьби 1-ї гвардійської загальновійськової армії Київського військового округу. В 1993 році військову частину переформували в окремий батальйон радіоелектронної боротьби. У вересні 2004 року військову частину передислокували до Бердичева, де через рік переформували в окремий батальйон радіоелектронної боротьби[4][5]. У грудні 2013 року, батальйон розформований, а на його базі створений 20-й полк радіоелектронної боротьби. [1]

Символіка батальйону

[ред. | ред. код]

У Чернігові батальйон мав неофіційну нарукавну емблему із зображенням кажана на тлі білого диска та девізом: «Мета боротьби — перемога». Коли постало питання про створення офіційної символіки частини, фахівці Відділу військової символіки та геральдики Генерального штабу ЗС України рекомендували використати елементи попередньої нарукавної емблеми. Малюнок нарукавної емблеми 307-го окремого батальйону радіоелектронної боротьби був затверджений начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем ЗС України у березні 2010 року.

Нарукавна емблема являє собою фігурний щит чорного кольору з кантом червоного кольору. Форма щита відповідає єдиному зразку, визначеному для військових частин 8-го армійського корпусу. Чорний колір щита традиційно пов'язують зі спеціальними військами. На щиті зображено стилізованого чорного кажана з кантом срібного (білого) кольору на тлі диска срібного (білого) кольору. Кажан є одним з характерних символів розвідки, срібний (білий) диск уособлює місяць уповні. Поєднання зображень кажана та місяця є традиційною символікою батальйону. На зображення кажана накладено емблему військовослужбовців частин та підрозділів радіоелектронної боротьби золотого (жовтого) кольору. Нижче міститься девіз батальйону: «Мета боротьби — перемога». У верхній частині щита на тлі фігурної стрічки у кольорах Державного прапора України зображено герб міста Бердичева, де дислокується батальйон. Нижню частину щита прикрашає напіввінок з калинової та дубової гілок золотого (жовтого) кольору. Дуб є символом міцності й сили, калина — давній символ України та її війська. На червоній стрічці, що перевиває напіввінок, розміщено номер батальйону.

Командири

[ред. | ред. код]
  • підполковник Ігор Миронов

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в Ukrainian Military Pages: 8 армійський корпус. Архів оригіналу за 27 лютого 2018. Процитовано 19 вересня 2015.
  2. На Житомирщині відбувся польовий вихід окремого батальйону радіоелектронної боротьби. ФОТО. Архів оригіналу за 20 жовтня 2014. Процитовано 13 жовтня 2014.
  3. Радіоелектронна боротьба. Архів оригіналу за 19 жовтня 2014. Процитовано 13 жовтня 2014.
  4. 307-й окремий батальйон радіоелектронної боротьби відзначив своє 26-річчя.(Фото. Відео). Архів оригіналу за 18 жовтня 2014. Процитовано 13 жовтня 2014.
  5. Секрети професійності старшини Панасюка. Архів оригіналу за 20 жовтень 2014. Процитовано 13 жовтень 2014.

Посилання

[ред. | ред. код]