145-й окремий ремонтно-відновлювальний полк (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
145 окремий ремонтно-відновлювальний полк
Засновано 16 грудня 2007
Країна  Україна
Вид Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg Сухопутні війська
Чисельність полк
У складі ОК Південь.png ОК «Південь»
Пункт базування  Миколаївська область
м.Миколаїв
Річниці 16 грудня
Командування
Поточний командир полковник
Олександр Помазан

145-й окремий ремонтно-відновлювальний полк (145 ОРВП, в/ч А1080) — військовий підрозділ, що входить до складу Збройних Сил України. Розташований в місті Миколаїв, неподалік бронетанкового заводу.

Історія[ред. | ред. код]

Полк формувався на базі фондів Миколаївської автомобільної школи прапорщиків і 835-го Центру технічного забезпечення. Став продовжувачем славних традицій 92-ї гвардійської Криворізької стрілецької дивізії, що дислокувалась в Миколаєві (мікрорайон Соляні)[1].

В 2011 році полк брав участь в навчаннях «Адекватна реакція-2011», що проходили на полігоні Болград в Одеській області. Силами одного батальйона був розгорнутий збірний пункт пошкоджених машин (ЗППМ).

З початком війни на сході України у 2014 році, військову частину було залучено до проведення Антитерористичної операції для відновлення військової техніки, що вийшла з ладу під час бойових дій.

На час проведення АТО особовий склад військової частини збільшено військовослужбовцями, призваними за мобілізацією.

За час існування полку було передано понад у війська 1300 одиниць відновленої військової техніки. Спеціалісти цієї військової частини відремонтували близько 11 тисяч одиниць військової техніки, евакуювали, у тому числі з району ведення бойових дій, 8,5 тисяч одиниць ОВТ. Все це стало можливим завдяки стабільному нарощенню технічних можливостей полку та самовідданій праці особового складу.

Упродовж 2017 року особовий склад полку відремонтував близько 600 одиниць пошкодженої військової техніки[2].

16 січня 2018 року полк отримав у своє розпорядження від Міністерства оборони України нові автомобілі та сідельні тягачі «КрАЗ» із напівпричепами.[3]

Командування[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]