145-й окремий ремонтно-відновлювальний полк (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
145 окремий ремонтно-відновлювальний полк
Засновано 15 грудня 2007
Країна  Україна
Вид ЗСУ Збройні сили
Чисельність полк
У складі Озброєння ЗСУ
Пункт базування  Миколаївська область
м.Миколаїв
Річниці 15 грудня
Командування
Поточний
командувач
полковник
Олександр Помазан

145-й окремий ремонтно-відновлювальний полк (145 ОРВП, в/ч А1080) — військовий підрозділ, що входить до складу Збройних Сил України. Розташований в місті Миколаїв.

Історія[ред. | ред. код]

Полк був створений 15 грудня 2007 року.[джерело?] Він формувався на базі фондів Миколаївської автомобільної школи прапорщиків і 835-го Центру технічного забезпечення. Став продовжувачем славних традицій 92-ї гвардійської Криворізької стрілецької дивізії, що дислокувалась в Миколаєві (мікрорайон Соляні)[1].

В 2011 році полк брав участь в навчаннях «Адекватна реакція-2011», що проходили на полігоні Болград в Одеській області. Силами одного батальйону був розгорнутий збірний пункт пошкоджених машин (ЗППМ).

Війна на сході України[ред. | ред. код]

З початком війни на сході України у 2014 році, військову частину було залучено до проведення Антитерористичної операції для відновлення військової техніки, що вийшла з ладу під час бойових дій.

На час проведення АТО особовий склад військової частини збільшено військовослужбовцями, призваними за мобілізацією.

За час існування полку було передано понад у війська 1300 одиниць відновленої військової техніки. Спеціалісти цієї військової частини відремонтували близько 11 тисяч одиниць військової техніки, евакуювали, у тому числі з району ведення бойових дій, 8,5 тисяч одиниць ОВТ. Все це стало можливим завдяки стабільному нарощенню технічних можливостей полку та самовідданій праці особового складу.

Упродовж 2017 року особовий склад полку відремонтував близько 600 одиниць пошкодженої військової техніки[2].

16 січня 2018 року полк отримав у своє розпорядження від Міністерства оборони України нові автомобілі та сідельні тягачі «КрАЗ» із напівпричепами.[3]

14 грудня 2018 року відкрили пам'ятник українським воїнам танкістам.[4]

Виконання завдань зведеного ремонтно-відновлювального батальйону 145 окремого ремонтно-відновлювального полку в зоні проведення операції Об'єднаних сил.[5]

16 травня 2019 року відбулася урочиста зустріч військовослужбовців полку, які виконували завдання за призначенням і повернулись з зони проведення Операції об'єднаних сил у складі зведеного ремонтно-відновлювального батальйону ремонтно-відновлювального полку.[6]

Командування[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]