146-й окремий ремонтно-відновлювальний полк (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
146 окремий ремонтно-відновлювальний полк
Засновано 28 серпня 2014 року
Країна  Україна
Вид Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg Сухопутні війська
Пункт базування  Львівська область
м.Золочів

146-й окремий ремонтно-відновлювальний полк (146 ОРВП, в/ч А2562) — військовий підрозділ, що входить до складу Збройних Сил України. Розташований в місті Золочів, неподалік бронетанкового заводу.

Історія[ред. | ред. код]

Станом на 2013 рік керівництвом держави було прийнято рішення про масове скорочення військових формувань Збройних Сил України, оскільки за словами тодішнього президента України Віктора Януковича «Україна у ХХІ столітті не має стратегічних ворогів, тому потребує малочисельні, добре оснащені Збройні Сили». Тому, спільною Директивою Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України від 22 жовтня 2013 року визначено створення кадрованого ремонтно-відновлювального полку[1].

Формування частини розпочалося з січня 2014 року на базі 9-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону. Сформувавши основне ядро управління та окремих лінійних підрозділів командиром частини був виданий наказ від 28 серпня 2014 року, згідно якого оголошувалося про створення окремого ремонтно-відновлювального полку. Таким чином 28 серпня є днем створення частини[2].

З початком війни на сході України у 2014 році,військову частину було залучено до проведення Антитерористичної операції для відновлення військової техніки, що вийшла з ладу під час бойових дій.

На час проведення АТО особовий склад військової частини збільшено військовослужбовцями, призваними за мобілізацією.

Враховуючи важливість ремонтних підрозділів, у 2015 році керівництвом Збройних сил України було прийнято рішення до приведення полку до штату воєнного часу. З березня 2015 року частина приймає військовослужбовців призваних за мобілізацією.

Із травня місяця 2014 року особовий склад частини бере участь у проведенні антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей нашої держави. Для новоствореного полку участь в АТО стало справжнім випробуванням на міцність. Людей у полку тоді налічувалося трохи менше чотирьох десятків. Здебільшого — це офіцери та контрактники. За наказом, на початку березня, з їх числа було сформовано дві ремонтно-евакуаційні групи (РЕГи), які виїхали на Донбас у складі механізованих бригад. Першим було найважче, адже всі дії їм доводилося виконувати вперше у бойових умовах.

Перша РЕГ потрапила у підпорядкування штабу угруповання, яке діяло на Луганському напрямку. Тоді це був сектор А. Друга — спочатку діяла разом із 24-ю окремою механізованою бригадою, а коли її батальйони розійшлися по завданнях, опинилася під керівництвом керівника сектору «Д», який охоплював Донецьку область. Наприкінці липня 2014 року ситуація на фронті почала змінюватися. На допомогу російським найманцям прийшли підрозділи регулярної російської армії. Це вже був початок «Іловайського котла».

Друга РЕГ Золочівського ремонтно-відновлювального полку на той час перебувала неподалік Амвросіївки. Саме тоді по них вперше вдарили російські «Гради», причому з території Російської Федерації. Ремонтувати техніку у такій обстановці стало неможливо, потрібно було змінювати місце розташування. Фактично, у перших числах серпня ремонтно-евакуаційна група опинилася на передовій у напівоточенні і потерпала від численних обстрілів, перечікуючи їх в укриттях.

Після прориву російських військ у Донецькій області, вищим командуванням було прийнято рішення про об’єднання двох груп і, після проведеного маршу в кінці серпня 2014 року, дві групи об’єдналися та створили у Луганській області Збірний пункт пошкоджених машин сектору «А» в подальшому – Оперативно-тактичного угрупування «Луганськ». Отримавши найцінніший ресурс – людей – в подальші роки Окремий ремонтно-відновлювальний полк примножує свої виробничі можливості. Так, за чотири неповні роки, в пункті постійної дислокації обладнані місця для ремонту техніки та агрегатів в стаціонарних умовах. Для ремонту бронетанкового озброєння і техніки обладнано два ПТОРИ. А в окремому приміщені обладнано ділянку ремонту агрегатів на якій проводиться ремонт двигунів. Виготовлено та встановлено стенд для випробовування двигунів для бойових машин піхоти після проведення ремонту. Для ремонту автомобільної техніки обладнаний ПТОР на шість машиномісць. В окремому приміщені обладнано ділянку ремонту агрегатів. Виготовлено та встановлено стенд для випробовування двигунів після проведеного ремонту до таких марок машин як ЗІЛ, УРАЛ, КАМАЗ. Для ремонту артилерійського озброєння і техніки обладнаний ПТОР на п’ять машиномісць. В окремому приміщенні обладнано ділянки по ремонту мінометів, противідкатних пристроїв, стрілецької зброї та гармат до бойових машин піхоти БМП-1, БМП-2, танка Т-64, самохідних артилерійських установок 2С1 «Гвоздика» та 2С3 «Акація». Також, обладнаний цех по ремонту оптичних приладів та приладів спостереження. У технічному арсеналі полку для евакуації різного виду техніки є як колісні і багатовісні евакотягачі, так і гусенична спеціальна евакуаційна техніка.

Сьогодні Окремий ремонтно-відновлювальний полк оперативного командування «Захід» став потужним військовим формуванням для здійснення технічного забезпечення військових частин оперативного командування, ведення технічної розвідки, евакуації всіх видів озброєння та військової техніки, комплексного і спеціалізованого середнього та поточного ремонту бронетанкового озброєння і техніки, автомобільної техніки та зразків ракетно-артилерійського озброєння[3].

Структура[ред. | ред. код]

  • ремонтна рота автомобільної техніки;
  • ремонтна рота артилерійського озброєння;
  • евакуаційна рота;
  • рота матеріального забезпечення[4]

Втрати[ред. | ред. код]

  • лейтенант Савонюк Володимир Євгенович, 23 липня 2015, помер від поранень[5].
  • прапорщик Павлюк Юрій Леонідович, 15 жовтня 2016, село Бараниківка, Біловодський район[6]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]