57-ма окрема мотопіхотна бригада (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
57-ма окрема мотопіхотна бригада
57 ОМПБр.png
Нарукавний знак бригади
Засновано 2014
Країна  Україна
Вид Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg Сухопутні війська
Тип БЕ МЕХ (2016).png Механізовані війська
Чисельність бригада
У складі Оперативне командування «Південь» ОК «Південь»
Гарнізон/Штаб м.Кропивницький
Війни/битви

Війна на сході України

Командування
Поточний
командувач
полковник
Юрій Головашенко

Commons-logo.svg 57-ма окрема мотопіхотна бригада (Україна) у Вікісховищі

57-ма окрема мотопіхотна бригада (57 ОМПБр, в/ч А1736, пп В4533) — військове з'єднання Збройних сил України, що підпорядковане оперативному командуванню «Південь». Сформоване у 2014 році на основі 17-го, 34-го та 42-го окремих мотопіхотних батальйонів (колишніх батальйонів територіальної оборони).

Історія з'єднання[ред.ред. код]

Мотопіхотні бригади створені у Сухопутних військах у 2014 році, уперше. Від «стандартних» механізованих бригад відрізняються меншою кількістю бронетехніки (підрозділи на автомобілях), відсутністю самохідної артилерії та відповідно штатною структурою. В перспективі повинні бути трансформовані у механізовані.

57 окрема мотопіхотна бригада сформована у листопаді-грудні 2014 року. Основою для формування бригади стали окремі мотопіхотні батальйони (раніше до переформування батальйони територіальної оборони):

Батальйони територіальної оборони (бтро), були сформовані у травні 2014 року, відповідно до плану територіальної оборони та мобілізаційного плану за територіальним принципом. Але вже влітку 2014 року, майже відразу після проведення бойового злагодження, були направлені в зону проведення антитерористичної операції, або на посилення загрозливих напрямків кордону.

17 бтро був направлений на підсилення Приазовського напрямку в Запорізьку область, частина батальйону вибула у зону АТО. В зону бойових дій були направлені і 34 бтро та 42 бтро.

Підрозділи батальйонів брали активну участь у бойових діях на різних напрямках, в тому числі на Савур-Могилі та під Іловайськом.

Так, зведений підрозділ (до 20 осіб) зі складу 42 бтро у взаємодії з підрозділами спеціального призначення висувалися в район Савур-Могили для посилення підрозділів, що його обороняли.

27 серпня 2014 року, підрозділ 42 бтро та розвідувальна рота (110 осіб) на чотирьох вертольотах був перекинутий для посилення Іловайського угруповання. Незважаючи на те, що під час посадки вертоліт зазнав аварії в районі сел. Березове, і 15 військовослужбовців отримали травми, зведений підрозділ виконував завдання в районі Іловайська спільно із військовослужбовцями 92 омбр, 93 омбр та 51 омбр.

Восени, Генеральним штабом ЗС України, було змінено концепцію територіальної оборони та прийнято рішення, щодо переформування батальйонів ТрО протягом жовтня-листопада, у окремі мотопіхотні батальйони з передачею їх до існуючих бригад, або для формуванням нових мотопіхотних частин.

17-й, 34-й та 42-й батальйони, після переформування у мотопіхотні батальйони, стали основою новоствореної 57 окремої мотопіхотної бригади. У 2015 році до штату мотопіхотних бригад додали танкові роти.

Структура[ред.ред. код]

Виконання завдань[ред.ред. код]

Від моменту створення бригади, її підрозділи продовжили виконання бойових завдань у зоні проведення антитерористичної операції.

В тому числі, для виконання завдань у секторі С на Дебальцевському напрямку залучалися 17-й та 42-й окремі мотопіхотні батальйони 57-ї окремої мотопіхотної бригади.

Командування[ред.ред. код]

Втрати[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Військове формування Це незавершена стаття про військові формування.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.