38-й зенітний ракетний полк (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
38 зенітний ракетний полк
38 ЗРП (2016).png
Нарукавний знак полку
Засновано 10 вересня 2016
Країна  Україна
Вид Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg Сухопутні війська
Тип БЕ ППО (2016).png ППО Сухопутних військ
Чисельність полк
У складі Оперативне командування «Південь» ОК «Південь»
Пункт базування  Одеська область
смт. Чорноморське
Річниці 10 вересня
Війни/битви Війна на сході України
Командування
Поточний
командувач
полковник
Віталій Твардовський

38-й зенітний ракетний полк (38 ЗРП, в/ч А3880) — військове формування військ протиповітряної оборони у складі Сухопутних військ України.

Історія[ред. | ред. код]

Історія створення військової частини починається в травні 2014 року, з моменту виходу розгорнутого 2-го зенітного ракетного дивізіону 1039-го зенітного ракетного полку ОК «Схід» Сухопутних військ в район проведення АТО на території Донецької та Луганської областей по захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України у складі сектора «Б»[1].

У серпні 2016 року підрозділи дивізіону, у повному складі, були виведені на територію Херсонської області, де відповідно до вимог спільної директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил України, розпочалося формування нового 38 зенітного ракетного полку. Рішенням командувача військ ОК «Південь», військовій частині було визначено пункт постійної дислокації - смт Чорноморське Лиманського району Одеської області.

10 вересня 2016 року, у військовій частині було видано перший наказ, тому цей день і рахується датою утворення полку та Днем частини.

Від цього часу особовий склад частини стабільно відзначається високою майстерністю, показує відмінні результати в бойовій та теоретичній підготовці. В жовтні 2017 року, на оцінку «добре» були проведені навчання з бойовою стрільбою, які показали спроможність частини до ведення бойових дій. Результатом цієї підготовки стало - 1 місце за підсумками службової діяльності у 2017 році серед полків ОК «Південь».

В грудні 2017 року, військова частина відбула в зону проведення ООС для виконання бойових завдань по захисту повітряного простору лінії оборони військ ОТУ «Донецьк». Підрозділи військової частини перебували на бойовому чергуванні поблизу населених пунктів Мемрик, Валеріянівка, Успенівка, Волноваха та інших.

За мирне небо, мужність і патріотизм, старанність, зразкове виконання військового обов’язку, сумлінну працю, наполегливість в оволодінні військовою справою, вмілу експлуатацію озброєння і військової техніки, всі військовослужбовці частини були нагороджені від імені вищого військового командування медалями, відзнаками, грамотами та іншими заохоченнями.

Втрати[ред. | ред. код]

  • молодший сержант Мосьпан Валерій Валерійович, трагічно загинув 28 січня 2018 року[2].

Структура[ред. | ред. код]

Командуання[ред. | ред. код]

  • полковник Савенков Ігор Валерійович[3].
  • полковник Твардовський Віталій (з 2020 року - по т.ч.)

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]