59-та окрема мотопіхотна бригада (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
59-та окрема мотопіхотна бригада
59 ОМПБр.png
Нарукавний знак бригади
На службі 2014
Країна Україна Україна
Вид Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg Сухопутні війська
Тип БЕ МЕХ (2016).png Механізовані війська
У складі Оперативне командування «Південь» ОК «Південь»
Гарнізон/Штаб м.Гайсин, Вінницька область
м.Подільськ, Одеська область
Війни/битви Російська збройна агресія проти України
Командування
Поточний
командувач
полковник
Василь Осипчук

59-та окрема мотопіхотна бригада (59 ОМПБр, в/ч А1619, пп В4050) — військове з'єднання Збройних сил України, що підпорядковане оперативному командуванню «Південь». Сформоване у 2014 році на основі 9-го, 10-го та 11-го окремих мотопіхотних батальйонів (колишніх батальйонів територіальної оборони). Управління бригади розташоване у місті Гайсин.

Історія[ред.ред. код]

Новостворена ОМБр. Від механізованої бригади загальновійськового комплектування, відрізняється меншою кількістю бронетехніки (підрозділи на автомобілях), відсутністю самохідної артилерії та відповідно штатною структурою. В перспективі має бути трансформована у механізовану.

Військова частина створена 8 грудня 2014 році відповідно до спільної директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 8 грудня 2014 року[джерело?]. Термін формування було заплановано до 20 грудня 2014 року.

Номінально основою для формування бригади мали стати: 9-й окремий мотопіхотний батальйон (до переформування 9-й бТрО Вінницької області), 16-й окремий мотопіхотний батальйон, 45-й окремий мотопіхотний батальйон (раніше 5-й батальйон охорони Повітряних Сил). За фактом замість 16-го і 45-го її поповнили 10-й та 11-й БТрО.

Місце дислокації управління та підрозділів бригади знаходяться в м. Гайсин Вінницької області, військове містечко № 100 (фонди розформованого у 2013 році 31-го навчального авіаційного центру, в/ч А3769). Місце дислокації двох батальйонів: м. Подільськ Одеської області на фондах колишнього 90-го навчального центру автомобільних військ.

Прапор частини підрозділ отримав під час святкування на честь дня Незалежності 2015-го року.

В перспективі планується перетворення мотопіхотної бригади у механізовану. Для цього вже 2015 року додали танкові роти.

Війна на сході України[ред.ред. код]

Структура[ред.ред. код]

Станом на 2015 рік:[1]

Командування[ред.ред. код]

Втрати[ред.ред. код]

Основні бойові втрати підрозділів бригади випали на літо — осінь 2017 року, коли бригада виконувала бойові завдання на Приморському напрямку в Донецькій області. Протягом 2015—2017 року безповоротні втрати бригади склали 16 чоловік.

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]