48-ма інженерна бригада (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
48-ма інженерна бригада
48 ОІБр.png
Нарукавний знак бригади
Засновано 30 листопада 2015
Країна  Україна
Належність Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg Сухопутні війська
Вид Емб ІВ.svg Інженерні війська
У складі ГУ ОЗ
Базування  Хмельницька область
м.Кам'янець-Подільський
Війни/битви

Російська збройна агресія проти України

Почесні найменування Кам'янець-Подільська
Командування
Поточний
командувач
підполковник
Віктор Коршок

Commons-logo.svg 48-ма інженерна бригада (Україна) у Вікісховищі

48-ма Кам'янець-Подільська інженерна бригада (48 ІБр, в/ч А2738) — військове формування інженерних військ України, що підпорядковуються Головному управлінню оперативного забезпечення Збройних сил України. Дислокується у місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області.[1] Розгорнута на базі колишньої 275-ї Рогачовсько-Талліннської бази зберігання озброєння та техніки.

Окремі батальйони бригади беруть участь у виконанні завдань в зоні проведення антитерористичній операції з 2014 року, ще до входження до складу 48-ї бригади.

Історія[ред. | ред. код]

30 листопада 2015 року у Кам'янці-Подільському Хмельницької області офіційно створена 48 інженерна бригада чисельністю близько 2,5 тис. військовослужбовців.

Основою бригади стали окремі інженерні батальйони, які були сформовані на базі інженерних частин Збройних Сил України у 2014 році, для виконання завдань в зоні АТО.

48-ма — єдина інженерна бригада в Збройних Силах.

Під час навчань «Рубіж-2016» військові інженери 11 окремого понтонно-мостового батальйону 48 бригади за дві години навели понтонно-мостову переправу довжиною 560 м через річку Дніпро під Херсоном. Було задіяно понад 500 військовослужбовців і близько 300 одиниць техніки. Це найбільша переправа, яку зводили понтонери за роки незалежності.

Станом на листопад 2016 року половина батальйонів дислокується в Кам'янці-Подільському та виконує завдання в зоні АТО за ротаціями, а 309, 310 та 311 батальйони понад два роки без ротацій знаходяться на Донеччині та Луганщині.

Півтора року без ротацій у зоні АТО провів 308 батальйон, під командуванням полковника Леоніда Матвєєва. Батальйон виконував: фортифікаційне обладнання позицій військ, встановлення вибухових і невибухових загороджень, проведення заходів із маскування. Військовослужбовці підрозділу укріпили понад 30 передових позицій — під Дзержинськом, Луганським, Троїцьким, Попасною, поблизу шахти Бутовка.[2]

14 травня 2016 року від ускладнень після пневмонії помер солдат 311-го батальйону Меренков Віктор Едуардович[3].

Символіка[ред. | ред. код]

23 серпня 2017 року, з метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин, зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань, високі показники в бойовій підготовці та з нагоди 26-ї річниці незалежності України, указом Президента України Петра Порошенка бригаді було присвоєне почесне найменування Кам'янець-Подільської.[4] 24 серпня 2017 року, на параді до Дня незалежності України, Президент України Петро Порошенко вручив бригаді бойове знамено.[5]

Структура[ред. | ред. код]

Командування[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]