Google Hangouts

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Google Hangouts
Hangouts Icon.png
Тип Миттєві повідомлення
Автор(и) Google
Розробник Google
Перший випуск 15 травня 2013
Версії Android: 30.0.239887060 (19 квітня 2019)[1] і iOS: 26.0.0 (1 квітня 2019)[2]
Платформа Android, iOS і Web Platformd
Операційна система Android, iOS,
Google Chrome (розширення)
Інтерфейс користувача графічний
Стан розробки в активній розробці
Ліцензія пропрієтарна ліцензія[d]
google.com/intl/uk/hangouts

Google Hangouts у Вікісховищі?

Google+ Hangouts — це програмне забезпечення для миттєвого обміну повідомленнями та відеоконференцій, розроблене компанією Google та було запущено 15 травня 2013 під час конференції розробників Google I/O. Вона замінює собою одразу три системи для миттєвого обміну повідомленнями: Google Talk, Google+ Чати і сервіс відеочатів Google+ Відеозустрічі, а також онлайн трансляція через Youtube[3].

Історія[ред. | ред. код]

До запуску сервісу Hangouts компанія Google обслуговувала кілька схожих, але технологічно інших систем обміну повідомленнями. Це Google Talk (заснований на протоколі XMPP), Google+ Messenger, а також частина Google+, звана Hangouts, яка дозволяла створювати групові відеоконференції на 10 осіб. Під тиском інших систем миттєвого обміну повідомленнями, наприклад, Facebook Messenger, iMessage та WhatsApp Google вирішила об'єднати три своїх сервіси в один, побудувавши його на кодовій базі Google Talk.

Сервіс (який до релізу фігурував у звітах під назвою «Babel») був офіційно запущений як Hangouts під час конференції розробників Google I/O 15 травня 2013[4][5][6].

Можливості[ред. | ред. код]

Hangouts дозволяє спілкуватися двом і більше користувачам у форматі групових відеоконференцій. За допомогою цієї служби можна проводити ділові наради, вебінари і спілкуватися у відеочатах. У Відеозустрічі можна показати іншим учасникам, що відбувається на екрані вашого комп'ютера, надавши спільний доступ до будь-якого відкритого вікна програми. Сервіс доступний через Gmail, Google+, Youtube, мобільні додатки для Android і iOS. Оскільки замість XMPP використовується пропріетарний протокол, більшість сторонніх додатків не мають доступу до Hangouts.

Історії чатів зберігаються на серверах Google, що дозволяє синхронізувати їх між пристроями. Фотографії, якими учасники обмінюються під час конференції, автоматично завантажуються в закритий альбом Google+.Також учасники можуть ділитися файлами Google-диска, спільно складати замітки до зустрічі і записувати ідеї на загальній віртуальній дошці. Hangouts інтегрований з Google-календарем, так що користувачі можуть планувати відеозустрічі за допомогою календаря.[7][8].

У конференції може брати участь до 10 осіб одночасно[9]. Сервіс Google Voice тепер також доступний лише в Hangouts.

Критика[ред. | ред. код]

Google Hangouts був розкритикований деякими користувачами за те, що сервіс не відображає онлайн-статуси[10][11], хоча ця можливість є стандартною для всіх подібних систем.

26 вересня 2013 оновлення Google Hangouts версії 1.2 для iOS містила помилку, через яку повідомлення були доступні третім особам. Ця проблема була усунена Google в наступному оновленні[12].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]