Перекладач Google

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перекладач Google
Google Translate logo.svg
Screenshot of Google Translate.png
Посилання translate.google.ca
translate.google.co.uk
translate.google.com
Тип Нейронний машинний перекладd
Власник Google
Засновник Google
Автор Google
CMNS: Перекладач Google у Вікісховищі

Перекладач Google, Google Translate, або Google Translator — сервіс компанії Google, що дозволяє автоматично перекладати слова, фрази та web-сторінки з однієї мови на іншу. Google використовує власне програмне забезпечення для перекладу. Використовується підхід статистичного машинного перекладу[en].

Розвиток сервісу[ред. | ред. код]

(у хронологічному порядку)

                   

З вересня 2008 підтримується й переклад на українську мову. Для покращення якості перекладу необхідні корпуси паралельних текстів чи колекції пам'яті перекладів.

Для поліпшення сервісу користувач може сам запропонувати варіанти перекладу текстів.

Особливості[ред. | ред. код]

Сервіс включає в себе також переклад всієї вебсторінки і навіть одночасний пошук інформації з перекладом на іншу мову. Для вебдизайнерів співробітниками компанії був розроблений скрипт, який дозволяє організувати переклад сайту на всі доступні мови.

Google Перекладач, як і інші інструменти автоматичного перекладу, має свої обмеження. Цей інструмент може допомогти читачеві зрозуміти загальний зміст тексту іноземною мовою, він не надає точних перекладів. Постійно триває робота над якістю перекладу, розробляються переклади на інші мови.

Додаткові функції[ред. | ред. код]

Інтеграція з браузером[ред. | ред. код]

Існує ряд розширень для браузера Firefox, що працюють із сервісом Gooogle Translate, такі як Globefish[недоступне посилання з липня 2019], gTranslate[недоступне посилання з липня 2019] та Unofficial Google Translate[недоступне посилання з липня 2019].

Методика перекладу[ред. | ред. код]

Наступні мови не мають прямого перекладу Google або на англійську мову. Ці мови перекладені на англійську через вказану проміжну мову (яка у всіх випадках тісно пов'язана з потрібною мовою, але більш широко поширена)[джерело не вказане 1298 днів]:

Підтримка української мови[ред. | ред. код]

Станом на вересень 2016 року, Google-перекладач підтримує майже всі функції для української мови, включно з вимовлянням слів вголос, візуальним переклад за допомогою офіційного застосунку для Android тощо[1]. Функція миттєвого перекладу за допомогою камери смартфона доступна для україномовних користувачів з липня 2019 року.[2]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]