Google Assistant

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Google Assistant
Google Assistant logo.png
Тип Віртуальний асистент
Автор(и) Google
Розробник Google
Перший випуск 2016
Операційна система Android, iOS і Wear OS
Написано на C++
Доступні мови Англійська, Німецька, Французька, Португальська, Японська, Іспанська, Італійська, Російська.
Стан розробки Активний
assistant.google.com

Google Assistant (Google Асистент) — розумний персональний асистент, розроблений компанією Google і представлений на конференції Google I/O 18 травня 2016 року. Додаткова функція програми — збір персональних даних користувачів в корпоративній системі машинного навчання.

Додаток вважається продовженням лінійки Google Now, але на відміну від нього, Google Assistant може брати участь в двосторонніх переговорах. Помічник також включений в Google Allo — додаток для миттєвого обміну повідомленнями, Google Home — розумний голосовий Wi-Fi динамік для управління будинком, Android Wear — розумний годинник від Google, а також в телефони від Google — Pixel.

Особливості[ред. | ред. код]

Google Assistant підключається до Google Now і може отримувати з нього інформацію, виводячи її в більш привабливому вигляді для користувача, також перевіряти погоду тощо. На відміну від інших продуктів Google, він може брати участь у двосторонньому розмові, використовуючи алгоритм обробки природної мови Google.

В серпні 2018 року Google Assistant частково запрацював в Україні, але без підтримки української мови. Пізніше оновлення було частково відкликано до повної підтримки української.[1]

Стеження за користувачами[ред. | ред. код]

У складі Google Allo Асистент займається прослуховуванням, збереженням (як стверджує Google — назавжди) і систематизацією всіх діалогів користувача, в тому числі з метою пошуку ключових слів і понять. Для ряду повідомлень Асистент здатний автоматично пропонувати різні варіанти отримання товарів або послуг. Також Асистент спостерігає за стилем мовлення, обмеженим з метою напрацювання бази відповідей.[2][3]

Незрозумілим залишається можливість стеження з боку міжнародної корпорації Google при використанні Google Home. Відомо лише, що Google відмовилася від додавання в пристрій кнопки, що відключає мікрофони за бажанням користувача. Також Google впровадила опціональний режим анонімізації запитів, в якому запити зберігаються без можливості перегляду історії зі свого облікового запису користувача.[4][5]

Інтеграція[ред. | ред. код]

4 жовтня 2016 року Google Assistant був представлений у телефоні Google Pixel. Потім з виходом Android 7.1 Nougat Google Assistant став доступний і для цієї операційної системи, замінивши Google Now.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. В Україні запрацював Google Assistant. Tokar.ua. 2018-08-13. Процитовано 2018-12-24. 
  2. Dussault, Joseph (2016-09-21). Will Google's Allo chat app spy on you? (+video). Christian Science Monitor. ISSN 0882-7729. Процитовано 2016-11-29. 
  3. Smith, Chris (2016-09-21). You can download Google Allo right now if you hate privacy. BGR. Процитовано 2016-11-29. 
  4. Google’s Echo-rival will have a button for muting its microphone. Business Insider. Процитовано 2016-11-29. 
  5. Mills, Chris (2016-06-01). Google Home won’t remember your most embarrassing conversations. BGR. Процитовано 2016-11-29.