Google Assistant

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Google Assistant
Тип Віртуальний асистент
Автор Google
Розробник Google
Перший випуск 2016
Платформа Wear OS, Android Auto і Google Chrome OS
Операційна система Android, IOS, Wear OS, Android TV, Android Auto, Chrome OS
Мова програмування C++
Доступні мови Англійська, німецька, французька, португальська, японська, іспанська, італійська, російська
Стан розробки Активний
Вебсайт assistant.google.com

Google Assistant (Google Асистент) — розумний персональний асистент, розроблений компанією Google і представлений на конференції Google I/O 18 травня 2016 року. Додаткова функція програми — збір персональних даних користувачів в корпоративній системі машинного навчання.

Додаток вважається продовженням лінійки Google Now, але на відміну від нього, Google Assistant може брати участь в двосторонніх переговорах. Помічник також включений в Google Allo — додаток для миттєвого обміну повідомленнями, Google Home — розумний голосовий Wi-Fi динамік для управління будинком, Wear OS — ОС від Google для розумних годинників, Android TV — ОС від Google для телевізорів, а також в телефони, що працюють на базі ОС Android.

Особливості[ред. | ред. код]

Google Assistant підключається до Google Now і може отримувати з нього інформацію, виводячи її в більш привабливому вигляді для користувача, також перевіряти погоду тощо. На відміну від інших продуктів Google, він може брати участь у двосторонній розмові, використовуючи алгоритм обробки природної мови Google.

В серпні 2018 року Google Assistant частково запрацював в Україні, але без підтримки української мови. Пізніше оновлення було частково відкликано до повної підтримки української.[1]

Стеження за користувачами[ред. | ред. код]

У складі Google Allo Асистент займається прослуховуванням, збереженням (як стверджує Google — назавжди) і систематизацією всіх діалогів користувача, в тому числі з метою пошуку ключових слів і понять. Для ряду повідомлень Асистент здатний автоматично пропонувати різні варіанти отримання товарів або послуг. Також Асистент спостерігає за стилем мовлення, обмеженим з метою напрацювання бази відповідей.[2][3]

Незрозумілим залишається можливість стеження з боку міжнародної корпорації Google при використанні Google Home. Відомо лише, що Google відмовилася від додавання в пристрій кнопки, що відключає мікрофони за бажанням користувача. Також Google впровадила опціональний режим анонімізації запитів, в якому запити зберігаються без можливості перегляду історії зі свого облікового запису користувача.[4][5]

Інтеграція[ред. | ред. код]

4 жовтня 2016 року Google Assistant був представлений у телефоні Google Pixel. Потім з виходом Android 7.1 Nougat Google Assistant став доступний і для цієї операційної системи, замінивши Google Now.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. В Україні запрацював Google Assistant. Tokar.ua. 13 серпня 2018. Архів оригіналу за 25 грудня 2018. Процитовано 24 грудня 2018.
  2. Dussault, Joseph (21 вересня 2016). Will Google's Allo chat app spy on you? (+video). Christian Science Monitor. ISSN 0882-7729. Архів оригіналу за 29 листопада 2016. Процитовано 29 листопада 2016.
  3. Smith, Chris (21 вересня 2016). You can download Google Allo right now if you hate privacy. BGR. Архів оригіналу за 7 листопада 2016. Процитовано 29 листопада 2016.
  4. Google’s Echo-rival will have a button for muting its microphone. Business Insider. Архів оригіналу за 25 жовтня 2016. Процитовано 29 листопада 2016.
  5. Mills, Chris (1 червня 2016). Google Home won’t remember your most embarrassing conversations. BGR. Архів оригіналу за 8 грудня 2016. Процитовано 29 листопада 2016.