Knol

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Knol
Посилання knol.google.com
Гасло (девіз) Write a knol
Тип вебсайт і колишня сутністьd
Реєстрація Так
Власник Google
Автор Google
Започатковано 23 липня 2008
Стан закритий 1 травня 2012 року
Ліцензія контенту CC BY[d]

Knol — один з нових сервісів Google, онлайн-енциклопедія. Запущена 6 серпня 2008 р.

Історія[ред. | ред. код]

13 грудня 2007 року компанія «Google» заявила, що розробляє власну онлайн-енциклопедію — Knol. Один з провідних програмістів Google пояснив, що рішення про запуск проєкту обумовлене бажанням ділитись знаннями з суспільством. 23 липня 2008 року Knol було відкрито для публічного користування.

1 травня 2012 року сайт був закритий.

Автори[ред. | ред. код]

Кожна стаття повинна мала бути написаною одним автором, що був би "експертом за даною темою, інші редактори допускалися би до редагування статті лише з його дозволу. У блозі компанії йшла мова, що енциклопедія не обмежуватиметься однією статтею по кожній темі, а матиме можливість публікації кількох авторських робіт.

Автори мали самі отримувати дохід від контекстної реклами (Adsense) зі своїх статей. На перший план в knol-статтях висувається особиста компетентність автора, що дозволяє йому висловлювати в статті свою особисту думку. Анонімні користувачі брати участь в проєкті не зможуть.

Критика та експертні думки[ред. | ред. код]

Деякі ЗМІ називали Google Knol конкурентом таких онлайн-енциклопедій як Вікіпедія, Squidoo.com, Scholarpedia, About.com, Helium.com. Прибічники версії, що Google Knol — це атака на творців Вікіпедії[1], обговорювали, що Google з часом мав би знищити Вікіпедію[2]. Прибічники протилежної точки зору вважали, що завдяки відмінностям Knol буде доповненням Вікіпедії.[3][4][5]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Google Knol — новый конкурент Википедии — статья на сайте PC Week. Архів оригіналу за 14 жовтня 2008. Процитовано 15 серпня 2008.
  2. Газета Ру — техновости — Google запускает новую сетевую энциклопедию
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 26 січня 2011. Процитовано 15 серпня 2008.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 20 грудня 2007. Процитовано 15 серпня 2008.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  5. Архівована копія. Архів оригіналу за 16 грудня 2007. Процитовано 15 серпня 2008.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Див. також[ред. | ред. код]