Accelerated mobile pages

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Accelerated Mobile Pages (AMP) — технологія прискорених мобільних сторінок з відкритим вихідним кодом. Вона дозволяє при низькій швидкості мережі виконати оперативне завантаження вебсторінок. Створена компанією Google в 2015 році.

Історія[ред. | ред. код]

Проєкт AMP був анонсований компанією Google 7 жовтня 2015 року. За останні 30 новинних видань і кілька технологічних компаній, включаючи Twitter, Pinterest, LinkedIn і WordPress, були анонсовані заздалегідь в якості партнерів проєкту AMP.

Вперше протестувати технологію користувачам вдалося в лютому 2016 року, коли Google почав показувати версії вебсторінок AMP в результатах мобільного пошуку. Посилання AMP в пошуковій системі Google ідентифікуються значком. У лютому 2017 року, через рік після публічного запуску AMP, компанія Adobe повідомила, що на AMP-сторінки доводиться 7 % всього веб трафіку для провідних видань в Сполучених Штатах.[1] В травні 2017 року компанія Google повідомила, що глобальне охоплення користування технологією швидкого завантаження сторінок становить понад 2 мільярди AMP-сторінок, опублікованих у всьому світі.[2] У червні 2017 року Twitter почав посилатися на сторінки AMP зі своїх додатків для iOS і Android[3] .

Технологія[ред. | ред. код]

Формат AMP складається з:

 • AMP HTML — мова HTML, в якому частина тегів замінена на еквівалентні AMP-теги, а частина заборонена для використання.
 • AMP JS — в роботі використовується власна JS -Бібліотека, що дозволяє елементам сторінки завантажуватися асинхронно.
 • Google AMP Cache — в процесі індексації AMP-сторінки, пошукова система кешує її дані і відтворює зі своїх серверів.

Продуктивність[ред. | ред. код]

За даними компанії Google AMP-сторінки завантажуються менш ніж за 1 секунду і використовують в 10 разів менше даних, ніж ті ж самі сторінки без AMP[4] . Результати CNBC говорять про зниження часу завантаження сторінки з технологією AMP в 4 рази[5].

AMP в рамках транзакційного запиту[ред. | ред. код]

Перехід сайту, який функціонує в рамках транзакційного запиту на платформу AMP не має високої практичної користі, так як в ході даного запиту користувачі переходять безпосередньо на невелику кількість вебсайтів улюблених брендів і готові чекати їх завантаження або закривати спливаючі рекламні банери, не йдучи з сайту.

Вплив на ранжування пошукових систем[ред. | ред. код]

Пошукова система Yandex не підтримує технологію AMP, тому на ранжування в цій системі технологія не впливає. Замість AMP Yandex застосовує аналогічну технологію Турбо-сторінок .

Google використовує дану технологію, і на її пошукову видачу впливає, AMP-сторінка з'являється в результатах пошуку чи ні:

 • Спеціальний значок. Всі AMP-сторінки позначаються спеціальним значком «⚡», в результаті чого, користувачі переходять саме на нього (знаючи, що такі сторінки завантажуються дуже-дуже швидко);
 • Висока швидкість завантаження. Чим більша швидкість завантаження сайтів — тим вище (за інших рівних) знаходяться сторінки в пошуковій видачі;
 • Штучна популярність. Для того, щоб популяризувати технологію, Google віддає невелику перевагу AMP-сторінок і трохи «піднімає» вище в своїй видачі (у порівнянні зі звичайними сторінками).[6]

Див. також[ред. | ред. код]

 • Facebook Instant Articles
 • Турбо-сторінки

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Google AMP: One Year Later. Архів оригіналу за 3 вересня 2017. Процитовано 20 листопада 2017. 
 2. Turbocharging AMP. Архів оригіналу за 1 вересня 2017. Процитовано 20 листопада 2017. 
 3. Twitter ramps up AMP. Архів оригіналу за 19 грудня 2020. Процитовано 22 грудня 2020. 
 4. Search results are officially AMP'd. Архів оригіналу за 24 грудня 2020. Процитовано 22 грудня 2020. 
 5. CNBC sees mobile speed and engagement gains with AMP. Архів оригіналу за 1 вересня 2017. Процитовано 22 грудня 2020. 
 6. Дмитрий Бродовский. Информационный сайт по технологии AMP. AMP-Lessons. Архів оригіналу за 19 вересня 2018. Процитовано 19 вересня 2018. 

Посилання[ред. | ред. код]