Google Ads

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Google Ads
Тип Інтернет-реклама
Розробник Google Inc.
Перший випуск 23 жовтня 2000[1]
Вебсайт www.google.com/adwords

CMNS: Google Ads у Вікісховищі

Google Ads (раніше відомий як AdWords) — онлайн-рекламний сервіс, який дозволяє рекламодавцям конкурувати для відображення коротких рекламних текстів для вебкористувачів, частково ґрунтуючись на ключові слова, зумовлені рекламодавцями, що може зв'язати, скопіювати вміст вебсторінок, що відображаються користувачам.

Процес створення реклами в Google AdWords[ред. | ред. код]

Створення стандартного рекламного оголошення в Google AdWords, як правило, займає менше 30 хвилин. Процес розміщення реклами відбувається в 8 кроків.

Крок 1: В першу чергу рекламодавцеві необхідно створити акаунт в Google AdWords, для чого достатньо вказати адресу електронної пошти та пароль, які використовуються для доступу до інших сервісів Google. При відсутності таких можна зареєструвати обліковий запис AdWords на будь-яку іншу адресу електронної пошти.

Крок 2: Потім рекламодавцеві пропонується вибрати цільову аудиторію шляхом вибору місця розташування (країна, регіон, місто), мови потенційних клієнтів, а також демографічних показників (вік і стать).

Крок 3: На третьому етапі необхідно вказати бюджет рекламної кампанії.

Крок 4: На четвертому встановлюється ціна за клік по рекламному повідомленню. При виборі рекомендованого варіанту «Автоматичне призначення ставок» вказується верхня межа ціни за клік, приміром, 5,56 грн, а система автоматично підбирає мінімально необхідну ціну за клік для показу рекламного оголошення на найкращій у кожному конкретному випадку позиції. При цьому фактична ціна за переходи в більшості випадків менше максимальної ціни і ніколи її не перевищує з групи, виявляючи при цьому найефективніші.

Крок 5: П'ятий етап присвячений створенню безпосередньо рекламного оголошення, для чого необхідно ввести заголовок оголошення (не більше 25 символів), коротко описати продукт (2 рядки не більш ніж з 35 символів кожен) і вказати адресу вебсторінки, на яку перейде користувач, натиснувши на контекстне оголошення. Внести зміни в текст оголошення можливо в будь-який момент.

Крок 6: На шостому етапі рекламодавцеві пропонується вибрати ключові слова, при використанні яких в пошуковому запиті користувача буде показано розміщене оголошення. Пропонований на цьому етапі інструмент добору ключових слів дозволяє підібрати ключові слова, перевірити їх популярність (кількість запитів користувачів по них) та дізнатися рівень конкуренції за даними словами серед рекламодавців.

Крок 7: Потім можна створити додаткові варіанти оголошень, з яких згодом AdWords емпіричним шляхом відбере найефективніші.

Крок 8: На заключному етапі рекламодавцеві необхідно вибрати спосіб оплати і ввести платіжні дані. Серед способів оплати є: банківський переказ, кредитні картки Visa і MasterCard, Webmoney, причому Webmoney доступний тільки для жителів України.

По завершенні перевірки оголошення модератором проводиться оплата згідно з вимогами Google AdWords, і інтернет-реклама з'являється в мережі.

Система оплати[ред. | ред. код]

До 2002 року вся контекстна реклама Google Ads продавалася по системі CPM (cost-per-thousand impressions: «оплата за перегляди»), однак поступово був здійснений перехід на модель CPC (cost-per-click: «оплата за клік»). За системою «оплата за клік» працює пошукова реклама, а «оплата за перегляди» використовують для компаній в контекстно-медійній мережі (на сайтах-партнерах Google).

Кожного разу, коли користувач виконує пошук в Google, Google Ads проводить аукціон у реальному часі для визначення, які рекламні оголошення будуть відображені на сторінці результатів пошуку, а також їх позиції. Вартість кампанії Google Ads залежить від різних факторів, включаючи максимальну суму, яку рекламодавець та конкуренти готові заплатити за показ, і якість оголошення (на основі його релевантності, частоти кліків та розширень оголошення). Водночас на аукціоні за показ можуть брати участь рекламодавці, що використовують покращені інструменти, як-то Display & Video 360 або Search Ads 360 [2]

Націлювання[ред. | ред. код]

На початках Google AdWords надавав можливість мовного та географічного таргетування на певну аудиторію створюваного рекламного повідомлення. Тобто, реклама буде показуватись в певному регіоні і за мовними вподобаннями.

Наразі рекламодавцям доступні розширені можливості таргетування, зокрема:

 1. Демографічний (вік, стать, місце проживання аудиторії тощо).
 2. Тематичний — дозволяє обрати для показу реклами користувачів, котрі зацікавлені в певних темах, як-то "авто", "бізнес", "мистецтво" тощо.
 3. Аудиторний таргетинг — дозволяє обрати для показу реклами аудиторію потенційних клієнтів, наприклад тих, хто обирає або вже готовий купити товар певної категорії. [3]

Також можна здійснити націлювання за метою пошуку користувачів в інтернеті[4].

Місця розміщення реклами[ред. | ред. код]

В Google Ads можна налаштувати оголошення, які будуть відображатись у:

Звітність[ред. | ред. код]

Статистика облікових записів Google AdWords відображається в звітах на рівнях рекламних кампаній, груп оголошень, ключового слова або сайту. Вона включає:

 • кількість кліків (clicks),
 • показів (impressions),
 • рейтинг кліків (CTR),
 • середню ціну за клік або за тисячу показів (average CPC or CPM),
 • вартість (cost),
 • середню позицію (average position) * вилучено у вересні 2019 року[5]
 • показник переходів (conversion rate), а також
 • співвідношення між вартістю і переходом (cost-per-conversion).
 • відсоток показів у верхній частині сторінки (search top impression share (IS))[6]
 • відсоток показів на найпершій позиції (search absolute top impression share)

Рекламодавець може сам створювати звіти з цікавою для нього статистикою від рівня компанії до рівня сайту. Також можна скористатися сервісом Google Analytics, який аналізує, які сторінки відвідують читачі на сайті вебвидавця.

Таким чином, Google AdWords надає всі необхідні інструменти і формує дані, що дозволяють контролювати і змінювати хід рекламної компанії для покращення її ефективності.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

 1. Новини Гугл: Google Launches Self-Service Advertising Program
 2. Коноваленко, Дмитро (15 травня 2023). Порівняння Google Ads та Display & Video 360. newage. - digital advertising agency (укр.). Процитовано 26 вересня 2023. 
 3. Аудиторний таргетинг у Google Ads: що таке і як використовувати?. Adwservice (uk-UA). 13 лютого 2022. Процитовано 26 вересня 2023. 
 4. Вибір місця й часу показу оголошень // Офіційна довідка google AdWords(укр.)
 5. Підготуйтеся до вилучення показника середньої позиції - Google Ads Довідка. support.google.com. Процитовано 30 січня 2020. 
 6. Покази у верхній частині сторінки та на найпершій позиції - Google Ads Довідка. support.google.com. Процитовано 30 січня 2020. 

Посилання[ред. | ред. код]