Історія Уганди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Історія Уганди

Acholiland in the north.

Стародавні часи[ред. | ред. код]

Найдавніші свідчення проживання людей на території сучасної Уганди відносяться до ранньої кам'яної доби. Проникнення племен банту на територію Уганди почалось у перших століттях нашої ери. Вони принесли з собою вміння виготовляти залізні вироби.

Середньовіччя[ред. | ред. код]

На початку 2- го тис. на територію Уганди з півночі мігрували нілоти. З північного сходу проникли невеликі групи кушитів. З цими міграціями пов'язують широке розповсюдження скотарства в північних і центральних областях Уганди. У Середньовіччі на території країни існувало ряд держав — Китара, Уньйоро, Буганда, Нкоре, Торо.

Новий час[ред. | ред. код]

Проникнення європейців в Уганду припадає на 60-і роки 19 ст. Генрі Стенлі запросив з дозволу кабаки Буганди Мутеси в країну християнських місіонерів. Британський протекторат Уганда з 1894.

Незалежність[ред. | ред. код]

Уганда проголосила незалежність 9 жовтня 1962 р. і керівником держави став династійний правитель (кабака) Мутеса II.

У 1967 королівство Буганда скасоване, прийнята республіканська конституція.

У 1971 відбувся збройний переворот Іді Аміна, встановлена диктатура, яка у 1979 була повалена за допомогою військ Танзанії.

У 1980 відбулися вибори президента.

У 1985 — черговий військовий переворот. Тіто Окелло прийшов до влади в 1985, договір про поділ влади між Окелло і Йовері Мусевені закінчився в 1986, Мусевені став президентом.

У 1986 до влади прийшли сили Нац. армії.

У 1993 король Баганда одержав статус формального монарха.

Джерела[ред. | ред. код]