День українського добровольця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
День українського добровольця
Ким святкується Україна Україна
Засновано 17 січня 2017
Дата 14 березня

День українського добровольця — свято, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року відбувся перший відкритий вогневий бій у Харкові на вулиці Римарській російсько-українського протистояння, в ході якого українські сили відбили штурм проросійських бойовиків.

Заснування[ред.ред. код]

День установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

За відповідну постанову № 4261 «Про встановлення Дня українського добровольця»[1] на пленарному засіданні українського парламенту[2] проголосував 231 народний депутат.

Постановою рекомендовано Кабінету Міністрів розробити із залученням громадськості, а також активних учасників добровольчих формувань, які брали участь у Революції гідності (листопад 2013 — лютий 2014), та затвердити в місячний термін із дня прийняття постанови комплексний план заходів з відзначення на державному рівні Дня українського добровольця. Зокрема передбачено проведення щороку заходів із належного вшанування подвигу українських добровольців; проведення у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури тематичних заходів, бесід про масові акції громадського протесту в Україні, що відбувалися в листопаді 2013 — лютому 2014 року, та про участь у них добровольчих формувань.[3]

Перше відзначення[ред.ред. код]

День українського добровольця в Тернополі

14 березня 2017 року по всій Україні відбулися заходи з відзначення Дня українського добровольця.

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]