Святий Олексій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Алексій людина Божа

Святий Олексій також відомий як Преподобний Олексій, Чоловік Божий (італ. Sant'Alessio, ісп. San Alejo, 5 століття, Рим, Італія) — ранньо-християнський святий з Риму.

Святий Олексій жив у V ст. і був сином-одинаком побожного й багатого римського сенатора. Будучи ще малим хлопцем, намагався допомогти убогим і знедоленим. Він зрікся привілеїв свого високого походження та відійшов у тінь світу. Прибувши до Сирії, поселився в убогій хатинці неподалік церкви Матері Божої в Едесі, де вів життя вбогого жебрака. Так прожив Олексій 17 років, аж доки Пресвята Богородиця не виявила його святості людям, які назвали його Божим чоловіком.

Коли Олексій повернувся додому, то батько не впізнав його у вбогому жебракові й дозволив йому жити в своєму домі під сходами. Там він прожив ще 17 років, терпеливо зносячи різні прикрощі від слуг. Після смерті знайшли при ньому записку з його справжнім іменем, походженням і описом усього життя. Поховали Олексія у Римі.

Покровитель: алексіан (католицька інституція, що опікується хворими), жебраків, виробників ременів, медсестер, подорожуючих, пілігримів.

Пам'ять[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]