Традиціоналізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Традиціоналі́змдоктрина, яка твердить, що Бог дав первинне об'явлення (див. також джерела права, джерела канонічного права, символ віри) людству, яке передається як традиція з покоління до покоління і ця традиція є остаточною основою знання та критерієм правди.

Традиціоналізм — світогляд і соціально-філософський напрямок, що відстоює збереження культурних, соціальних, історичних чи релігійних традицій. Тотальний традиціоналізм характерний для традиційного суспільства.

Інтегральний традиціоналізм (відомий також як перенніалізм) — філософсько-релігійне вчення, сформульоване видатним французьким мислителем Рене Геноном. До числа яскравих представників належать італійський філософ Юліус Евола, голландсько-німецький лінгвіст, археолог, етнограф, засновник Аненербе Герман Вірт, румунський етнограф і релігієзнавець Мірча Еліаде, мислителі Тітус Буркхардт, Фрітьоф Шуон, сучасний російський філософ і геополітик Олександр Дугін, спеціаліст з герметичних наук і мистецтв Євген Головін та ін. Вчення традиціоналізму двояке і має негативну (заперечувальну) та позитивну (підтверджувальну) сторону. Негативна сторона полягає у фундаментальній і масштабній критиці сучасного світу в усіх його проявах, позитивна — в утвердженні думки Традиції.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • (англ.) Celestine N. Bittle. Reality and the Mind. Epistemology. New York, Milwakee, Chicago: The Bruce Publishing Company, 1936, 1938.
  • (англ.) Frithjof Schuon. The Transcendent Unity of Religions. Bloomington: World Wisdom, 1996.
  • (англ.) Frithjof Schuon. Christianity/Islam. Bloomington: World Wisdom, 2007.
  • (фр.) René Guénon. La crise du monde moderne. Paris: Gallimard, 1994.
  • (фр.) René Guénon. Le Règne de la quantité. Paris: Gallimard, 1986.
  • (англ.) Martin Lings. Ancient beliefs and modern superstitions. London: Unwin, 1990.
  • (англ.) William Stoddart. Remembering in a world of forgetting. Blomington: World Wisdom, 2008.
  • (англ.) Mateus Soares de Azevedo. Ye shall know the Truth: Christianity and the Perennial Philosophy. Bloomington: World Wisdom, 2005.

Посилання[ред.ред. код]