Сильвестр I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сильвестр I
лат. Silvester I
Народився 3 століття
Рим, Ватикан
Помер 31 грудня 335
Рим, Римська імперія
Поховання Катакомби Прісцилли
Країна невідомо[1]
Діяльність католицький священник
Знання мов латина[1]
Посада Папа Римський
Конфесія католицька церква[2]

Сильвестр I (лат. Sylvester; 31 грудня 335, Рим, Римська імперія), також знаний як Святий Сильвестр — тридцять третій папа Римський з 31 січня 314 року по 31 грудня 335 рік. Відомо, що народився у Римі, його батько звався Руфін[3].

Понтифікат

[ред. | ред. код]

Легенда про Костянтинів дар (можливо VIII століття) пов'язує діяльність Сильвестра з наверненням імператора Костянтина в християнство: Костянтин був язичником і проводив у Римі гоніння на християн, однак, захворів на проказу. Імператор знаходить Сильвестра, який охрестив його і хворий зцілюється. Пізніше в цю легенду було додано таке: як подяку імператор вводить привілеї для християн, будує церкви, оголошує римського єпископа главою духовенства, а потім передає Сильвестру і його наступникам владу над західною половиною Римської імперії. У розширеному вигляді легенда набула поширення у латинському, грецькому та інших викладах.

Сильвестр був похований поруч з мучениками в Катакомбах Прісцилли, його останки були перенесені при Павлі I у 762 році у римську церкву Сан-Сильвестро-ін-Капіте.

Під час його понтифікату відбулись:

Мистецтво

[ред. | ред. код]

В образотворчому мистецтві Сильвестр зображається з книгою і тіарою, які йому передає Костянтин, а також у сценах хрещення Костянтина, на хресті в честь Олени, матері Костянтина. Найбільш відомий цикл фресок XIII століття, присвячений Сильвестру I та історії «Костянтинового дару», знаходиться у каплиці Сан-Сильвестро римської церкви Санті Куаттро Коронаті.

Його ім'ям названо лицарський орден Святого Сильвестра. Помер у Римі 31 грудня 335 року та похований у Катакомбах Присцілли біля Соляної дороги. Його пам'ять відзначається Католицькою церквою 31 грудня і 2 січня Православною церквою.

Патрон

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

День святого Сильвестра

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]