Сильвестр I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Святий
Сильвестр I
Pope Sylvester I.jpg
Папа Римський
314 — 335
Попередник: Мильтіад
Наступник: Марк
Народження: невідомо
Стародавній Рим
Смерть: 31 грудня 335
Рим, Римська імперія
Релігія: християнство
Примітки тридцять третій папа римський
У миру Сильвестр
CMNS: Медіафайли на Вікісховищі

Святий Сильвестр I (лат. Sylvester) — тридцять третій папа Римський з 31 січня 314 по 31 грудня 335).

Відомо, що народився у Римі, його батько звався Руфін[1].

Понтифікат[ред. | ред. код]

Легенда про Костянтинів дар (можливо VIII століття) пов'язує діяльність Сильвестра із наверненням імператора Костянтина в християнство: Костянтин був язичником і проводив в Римі гоніння на християн однак захворів на проказу. Імператор знаходить Сильвестра який охрестив його і хворий зцілюється. Пізніше в цю легенду було додано таке: як подяку імператор вводить привілеї для християн, будує церкви, оголошує римського єпископа главою духовенства, а потім передає Сильвестру і його наступникам владу над західною половиною Римської імперії. У розширеному вигляді легенда набула поширення в латинському, грецькому та інших викладах.

Сильвестр був похований поруч з мучениками в катакомбах Прісцилли, його останки були перенесені при Павлі I у 762 році у римську церкву Сан Сільвестро ін Капіте

Під час його понтифікату відбулись:

Мистецтво[ред. | ред. код]

В образотворчому мистецтві Сильвестр зображається з книгою і тіарою, які йому передає Костянтин, а також в сценах хрещення Костянтина, на хресті в честь Олени, матері Костянтина. Найбільш відомий цикл фресок XIII століття, присвячений Сильвестру I та історії «Костянтинового дару», знаходиться у каплиці Сан-Сильвестро римської церкви Санті Куаттро Коронаті.

Його ім'ям названо лицарський орден Святого Сільвестра. Помер у Римі 31 грудня 335 року та похований у Катакомбах Присціли біля Соляної дороги. Його пам'ять відзначається католицькою церквою 31 грудня і 15 січня православними церквами.

Патрон[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

День святого Сільвестра

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]