Українсько-албанські відносини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Українсько-албанські відносини
Албанія і Україна
Албанія
Албанія
Україна
Україна

Українсько-албанські відносини — міжнародні відносини між Україною та Албанією.

Історія[ред. | ред. код]

Під час російсько-турецьких війн 1787–1792 та 1806–1812 років окремі групи православних албанців повставали проти Туреччини і приєднувалися до російських військ. По завершенню війн ці групи були оселені відповідно в Одесі (Мала та Велика Арнаутські вулиці) та в Буджаку (село Каракурт), утворивши етнічну групу українських албанців.

У 1916 році націоналісти обох країн взяли участь у конференції Союзу народів в Лозанні[1], у другій половині ХХ століття — входили до складу Антибільшовицького блоку народів.

Республіка Албанія визнала незалежність України 4 січня 1992 року. Дипломатичні відносини між двома країнами встановлені 13 січня 1993 року.

Дипломатичні представництва[ред. | ред. код]

Дипломатичні і консульські представництва України: Посольство України в Республіці Албанія відсутнє, Почесне консульство України в Республіці Албанія працює з квітня 2002 р.

Дипломатичні і консульські представництва Республіки Албанія: Посольство Республіки Албанія в Україні (за сумісництвом) з резиденцією в м. Варшава, Республіка Польща.

Договірно-правова база[ред. | ред. код]

Кількість чинних двосторонніх документів — 14.

Торговельно-економічне співробітництво[ред. | ред. код]

За січень — жовтень 2013 р. обсяг товарообігу між Україною та Албанією становив 29,0 млн. $ (знизився у порівнянні з відповідним періодом 2012 р. на 16,8 млн. $), у тому числі експорт — 28,0 млн. $ (знизився на 16,5 млн. $), імпорт — 1,0 млн. $ (знизився на 0,3 млн. $). Позитивне для України сальдо становило 29,0 млн. $ проти 45,8 млн. $ у порівнянні з відповідним періодом 2012 р. 4 листопада 2016 Україна й Албанія ввели безвізовий режим

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]