Henschel Hs 123

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Henschel Hs 12

Henschel Hs 123 — одномоторний суцільнометалевий біплан з шасі, що не прибираються (колеса в обтічниках).

Історія[ред. | ред. код]

Створений під керівництвом Ф.Ніколауса в КБ фірми «Хеншель флюгцойгверке». Спочатку проектувався як винищувач — пікіруючий бомбардувальник за зразком біплана Кертіс «Хаук» III США. Літак перший раз піднявся в небо 1 квітня 1935 дослідний екземпляр Hs 123V1. 8 травня він був продемонстрований офіційним особам рейху. У серпні 1935 року 4 прототипу пройшли випробування на полігоні в Рехліні. Незабаром після доопрацювань літак був запущений в серійне виробництво влітку 1936 року, прийнятий на озброєння німецьких люфтваффе в листопаді 1936 року.

Два прототипи були розбиті — літаки руйнувалися в повітрі при спробі виведення з пікірування, пілоти загинули. Проведене розслідування показало, що причиною аварій стала недостатня міцність центроплана. У серпні 1935 року на четвертому прототипі Hs 123V4 цей вузол був посилений, і машина легко виходила з пікірування під кутом більше 80°. У підсумку, літак був визнаний придатним для серійного виробництва.

Бойове хрещення прийняв у часи Громадянської війни в Іспанії на боці іспанських націоналістів. Невдовзі після прийняття на озброєння Ju 87A літак більше використовувався як штурмовик, але ставши при цьому першим літаком-штурмовиком Люфтваффе. У часи Другої світової війни ці штурмовики одні з перших завдали авіаударів по Польщі. З великим успіхом діяли на західному фронті під Франції, тим самим заслуживши репутацію надійного літака. Також через німецьку перевагу в повітрі під час Великої Вітчизняної війни наносили удари по сухопутних радянським військам.

Опис[ред. | ред. код]

Hs 123 являв собою одностієчний півтораплан. Двохлонжеронне верхнє крило кріпилося до фюзеляжу N-подібними стійками. Нижнє крило було однолонжеронне. Обшивка крил була змішаною: металевою (дюралевою) і тканинною. Фюзеляж типу напівмонокок, суцільнометалевий, овального перетину. Шасі триопорне, що не прибирається, з хвостовим вільноорієнтованим колесом. Основні стійки шасі закриті обтічниками.