Баклажан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Eggplant / Aubergine
Solanum melongena ja02.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Еудікоти (Eudicots)
Підклас: Айстериди (Asterids)
Порядок: Пасльоноцвіті (Solanales)
Родина: Пасльонові (Solanaceae)
Рід: Паслін
Вид: Баклажан
Біноміальна назва
Solanum melongena
L.

Баклажан — трав'яниста рослина Solanum melongena, родини пасльонових (Solanaceae). Походить із тропіків Азії (Східна Індія). Плоди фіолетові, іноді білі, багаті вуглеводами, білками, дубильною кислотою і вітамінами. На півдні України замість назви "баклажани" частіше вживають "сині" або "синенькі".

Культивується в субтропічних і тропічних країнах, на Кавказі, в країнах Середньої Азії; в Україні — в усіх областях. Баклажан вимогливий до тепла й вологи, найкраще росте на родючих зрошуваних землях. Баклажани вирощують з розсади. Урожайність — 14—35 т/га. Споживають плоди, які не досягли фізіологічної стиглості. Вони м'ясисті, основне забарвлення шкірки від світло- до чорнофіолетового, м'якуш білий. Форма і розмір плодів залежать від сорту. Баклажан займає видне місце у кулінарії: його вживають вареним, тушеним, жареним, печеним, маринованим та навіть сирим. Також баклажан — цінна сировина для консервування (баклажанна ікра).

В Україні поширені сорти: Делікатес, Напівдовгий, Донський 14, Сімферопольський 105, Довгий фіолетовий 239, Кримський 7/14

Галерея[ред.ред. код]


Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]