Капуста пекінська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Петсай
Brassica rapa
Brassica rapa
Біологічна класифікація
Царство: Рослини
Відділ: Покритонасінні
Клас: Дводольні
Ряд: Brassicales
Родина: Капустяні
Рід: Капуста
Вид: Ріпа
Підвид: Капуста пекінська
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Brassica rapa

Пекінська капуста (лат. Brassica rapa subsp. pekinensis), Петсай (англ. pe-tsai), або салатна капуста — рослина родини Капустяні, овочева культура.

Вирощування пекінської капусти[ред.ред. код]

Так як пекінська капуста - холодостійка культура короткого дня, то висаджувати розсаду або висівати насіння потрібно в ранні строки (з першим виходом на город) або в другу-третю декаду липня. Не рекомендується висівати пекінську капусту раніше 20 липня, тому що пекінська капуста - культура короткого дня і висів раніше вказаного строку призводить до її цвітіння "стрілкування".

Короткий вегетаційний період пекінської капусти дозволяє отримати товарну продукцію за 25-30 днів. Вирощувати її можна розсадним і безрозсадним способами. Розсаду пекінської капусти вирощують в торфоперегнійних горшочках, вік розсади 20-25 днів.

Пекінська капуста, як і білоголові капусти, вибаглива до родючості грунту, тому вирощувати її необхідно на родючих, удобрених грунтах. Висів проводиться широкорядним способом з шириною міжрядь 40 см, висівають по 3-4 насінини. Норма висіву - 0,2-0,3 г/кв.м, глибина висіву - 1 см. Перед посівом гряду поливають, декілька поливів проводять також на початку вегетації. Сходи проріджують, залишаючи найсильніші рослини на відстані 15-20 см. Протягом вегетації проводять регулярні рихлення грунту та видалення бур'янів.

Посилання[ред.ред. код]