Олександр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Олександр — чоловіче ім'я, в перекладі з грец. Αλέξανδρος «захисник».

Значення імені[ред.ред. код]

Коли б не надзвичайна поширеність, то ім'я Олександр могло б стати одним з найбільш сильних. По енергетиці звучання воно наділяє свого володаря упевненістю в собі, силою, напористістю і навіть може схиляти його до прояву поблажливості, а іноді і зарозумілості. Ще більше енергетику імені посилюють образи таких іменитих Олександрів, як Македонський, Невський, Суворов і багато інших.

Проте, як це часто буває, особливо сприятливі імена стають занадто вже поширеними і, звичайно ж, сьогодні у кожного знайдеться хоч би по парі-трійці знайомих Сашків, Сань і Олександрів. На жаль, при такому достатку сила імені може легко вступити в конфлікт з його звичайністю, і як наслідок цього — непомітність. Особливо це відчутно в період юнацтва, коли більшість Олександрів відчувають непереборну потребу довести свою перевагу хоч би в одній з областей, будь то спорт, навчання або залицяння до жінок.

Сила імені припускає владність, навіть героїзм, і часто Олександр досить хворобливо реагує, коли люди не сприймають його серйозно. цілком виправдано: адже якщо Олександр не зможе зарекомендувати себе як лідер, то цілком імовірно, що він перетвориться на дуже замкнуту і «закомплексовану» людину.

Найкраще для Олександра — просто упевнено робити свою справу і не дуже звертати увагу на те, що люди сприймають його як звичайну людину. Це і буде справжньою силою характеру, що рано чи пізно оцінить оточення. Проте не варто, напевно, розмінюватися на дрібниці, намітивши для себе дійсно гідні цілі. В цьому випадку у Олександра є усі шанси досягти успіху практично у будь-якій сфері діяльності.

Знамениті носії імені[ред.ред. код]

Олександр Афродісійскій — давньогрецький філософ; Олександр Македонський — македонський цар, великий полководець; Олександр J Римський, Папа, священномученик; Олександр Невський — князь Новогородскій, великий російський полководець; Олександр Пересвіт-герой Куликовської битви, монах Троїце-Сергієва монастиря; Олександр Суворов — великий полководець; три російські імператори — Олександр I, Олександр II, Олександр III; Олександр Пушкін, Олександр Грибоєдов, Олександр Блок, Олександр Купрін, Олександр Сумароков, Олександр Твардовський — поети і письменники; Олександр Колчак — адмірал, воєначальник; Олександр Скрябін — композитор; Олександр СуховоКобилін — видатний російський драматург; Олександр Петров — найсильніший шахіст Росії 1-ї половини XIX століття, шаховий теоретик і літератор; Олександр Солженіцин — письменник, лауреат Нобелівської премії; Олександр Покришкін — маршал авіації, тричі Герой Радянського Союзу; Олександр Мень — російський православний священик.

Значення букв імені Олександра[ред.ред. код]

О — експансивність і емоційність Л — винахідливість, артистичність і логіка Е — виверткість, гарне володіння мовою і допитливість К — стійкість, слабкість нервів і прозорливість С — розсудливість, примхливість і владолюбство А — сила і воля Н — творчі амбіції, гострий розум і увага до здоров'я  Д — примхливість, комунікабельність і привітність Р — догматичність і самовпевненість А — сила і воля

Іншомовні аналоги[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]