Герб Південного Судану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Південного Судану
Варіант гербу
Деталі
Затверджений липень 2011 року
Використання Офіційні документи в країні, обкладинка паспорту громадянина Південного Судану, посвідчення особи

Герб Південного Судану був прийнятий у липні 2011 року після проголошення незалежності від Судану.

Дизайн герба був схвалений Автономним урядом Південного Судану, у квітні 2011 року, а до того був схвалений Законодавчими зборами Південного Судану у травні 2011 року [1].

Опис[ред. | ред. код]

Основний елемент гербу — птах орлан африканський (Haliaeetus vocifer). Перед ним щит і спис. Орлан розправив крила і дивиться вправо. У пазурах він тримає сувій з назвою держави [2]. Герб символізує міцність, стійкість і готовність зі списом і щитом захищати нову державу [3].

Історія[ред. | ред. код]

Автономний уряд Південного Судану (2005-2011)[ред. | ред. код]

Герб Автономного уряду
Інший варіант гербу

Автономний уряд Південного Судану, який існував у 2005-2011 роки використовував емблему, яка складалася з гербу Судану, навколо якого по колу було написано «Уряд Південного Судану» та «GOSS» (скорочено від попередньої фрази). Армія використовувала зображення птаха-секретаря, який тримає традиційний щит. Над і під птахом розміщені два сувої. На верхньому написаний національний девіз «Наша перемога», а на нижньому зазначена назва держави «Республіка Судан» [4].

Деякі установи автономного уряду Південного Судану використовували інший герб. Він був схожий на герби сусідніх країн: Кенії та Уганди. Основним елементом був традиційний африканський щит, який мав на собі зображення прапора Південного Судану з двома списами. Щит тримали з обох сторін китоголов та носоріг. Нижче були зображені сільськогосподарські культури цього регіони та води Нілу. З самого низу розташований сувій з надписом: «Справедливість, рівність, гідність» [5][6].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]