Герб Південного Судану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Південного Судану
Coat of arms of South Sudan.svg
Seal of South Sudan.svg
Варіант гербу
Деталі
Затверджений липень 2011 року
Використання Офіційні документи в країні, обкладинка паспорту громадянина Південного Судану, посвідчення особи

Герб Південного Судану був прийнятий у липні 2011 року після проголошення незалежності від Судану.

Дизайн герба був схвалений Автономним урядом Південного Судану, у квітні 2011 року, а до того був схвалений Законодавчими зборами Південного Судану у травні 2011 року [1].

Опис[ред. | ред. код]

Основний елемент гербу — птах орлан африканський (Haliaeetus vocifer). Перед ним щит і спис. Орлан розправив крила і дивиться вправо. У пазурах він тримає сувій з назвою держави [2]. Герб символізує міцність, стійкість і готовність зі списом і щитом захищати нову державу [3].

Історія[ред. | ред. код]

Автономний уряд Південного Судану (2005-2011)[ред. | ред. код]

Інший варіант гербу

Автономний уряд Південного Судану, який існував у 2005-2011 роки використовував емблему, яка складалася з гербу Судану, навколо якого по колу було написано «Уряд Південного Судану» та «GOSS» (скорочено від попередньої фрази). Армія використовувала зображення птаха-секретаря, який тримає традиційний щит. Над і під птахом розміщені два сувої. На верхньому написаний національний девіз «Наша перемога», а на нижньому зазначена назва держави «Республіка Судан» [4].

Деякі установи автономного уряду Південного Судану використовували інший герб. Він був схожий на герби сусідніх країн: Кенії та Уганди. Основним елементом був традиційний африканський щит, який мав на собі зображення прапора Південного Судану з двома списами. Щит тримали з обох сторін китоголов та носоріг. Нижче були зображені сільськогосподарські культури цього регіони та води Нілу. З самого низу розташований сувій з надписом: «Справедливість, рівність, гідність» [5][6].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]