Герб Тонги

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Тонги
Деталі
НосійТонга
Затверджений1875
Коронакоролівська
Девіз«Бог і Тонга - моя спадщина»

Герб Тонги (тонг. ko e Sila ʻo Tonga) — державний символ Королівства Тонга, був розроблений в 1875 році, разом з розробкою Конституції Королівства Тонга.

Три мечі в правій нижній частині щиту символізують три династії королів Тонги: туі-тонга, туі-хаатакалауа і туі-канокуполу. Тонга була об'єднана королем Сіаосі Тупоу I, який став ініціатором формування першого офіційного уряду Королівства Тонга, а також офіційного герба держави. Голуб з оливковою гілкою в лівій нижній частині символізує бажання народу Тонги в тому, щоб в Королівстві завжди був мир. Три зірки в лівій верхній частині символізують головні острівні групи Тонги: острови Тонгатапу, острови Вавау і Острови Хаапаі. Корона в правій верхній частині гербового щиту символізує правлячого монарха, короля Королівства Тонга. В нижній частині герба розташований національний девіз країни: «Ko e ʻOtua mo Tonga ko hoku Tofiʻa» (в перекладі з тонганської мови «Бог і Тонга — моя спадщина»).

У Тонги не існує офіційно затвердженого опису герба королівства, тому в урядових установах печатка може відрізнятись.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання

[ред. | ред. код]