Герб Ізраїлю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Ізраїлю
Emblem of Israel.svg
Деталі
Носій Ізраїль
Затверджений 1949
Девіз ישראל‬ — «Ізраїль»
Інші елементи Оливкові гілки
Фрагмент арки Тіта

Герб Ізраїлю — державний символ Ізраїлю, проголошений 10 лютого 1949, а через 9 місяців прийнятий і з'являвся в офіційних документах, на президентському штандарті і приватних будинках. Герб був прийнятий в результаті конкурсу, проведеного в 1948 році, на основі проєкту вихідців з Латвії, братів Гавриїла і Максима Шамірів, який переміг. Окремі елементи були взяті з проєктів інших учасників конкурсу[1].

Опис[ред. | ред. код]

Герб являє собою зображення менори (семисвічника), яка стояла в Єрусалимському храмі і є символом юдаїзму вже майже 3000 років. Семисвічник обрамлений маслиновими гілками, які символізують мир; під основою менори напис івр. ישראל‎ — «Ізраїль». Фон герба завжди синій, тоді як зображення менори і оливкових гілок може бути білого (як на президентському прапорі) чи золотого кольору (в більшості інших місць, наприклад на обкладинці ізраїльського паспорта).

На арці Тіта, присвяченій завоюванню Юдеї і розміщеній в Римі на імператорських форумах є зображення полонених юдеїв, які несуть менору (ймовірно з Другого Єрусалимського храму).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Israeli Coat of Arms. www.stateofisrael.com. Архів оригіналу за 13 листопада 2017. Процитовано 22 грудня 2017. 

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]